اما و اگرهای سفر در حین بارداری

سفر در دوران بارداری

مطمئنا خبر بارداری برای هر زوجی یکی از خبرهای خوش است و فکر کردن به این موضوع که قرار است زندگی آنها با وجود شخص دیگری کاملتر شود، می تواند یکی از بهرین شنیده ها باشد. در همین حین است که همسر شما خبر خوب دیگری به شما می دهد که آن چیزی نیست جز سفر به یک جای خوش آب و هوا و شما هم فکر می کنید از این بهتر نمی شود. اما چند لحظه صبر کنید! به این فکر کرده اید که این ۲ با هم جور در می آیند یا نه؟ در ادامه با الی گشت همراه باشید تا ببینید می توان این دو را با هم داشت یا خیر:

مطالب مرتبط:
چه داروهایی با خودمان به سفر ببریم؟
واقعیت هایی درباره سفرهای هوایی

سفر در دوران بارداری
۱- ۳ ماه اول بارداری خیلی مهم است و همه چیز بستگی به شما دارد. بعضی از افراد احساس خستگی می کنند اما بعضی دیگر نه، مانند قبل هستند و می توانند مثل سابق کارهایشان را انجام دهند. هر وضعیتی که دارید نباید خودتان را خسته کنید. مسافرت ‌های طولانی‌ با اتومبیل برای شما مناسب نیست چون احتمال سقط ‌جنین را زیاد می‌ کند، در ضمن در این سه ماه شما نباید وسایل سنگین مثل چمدان را بلند کنید. ورزش، پیاده‌ روی زیر نور آفتاب و خوردن غذاهای بیرون برای شما ممنوع است.
۲- در سه‌ ماهه دوم شما حالت طبیعی دارید و در سلامت کامل به سر می‌ برید، پس می‌ توانید به‌ راحتی به مسافرت بروید، شنا کنید، راه بروید، برای خرید پاساژها و مراکز خرید را بگردید و از سفرتان لذت ببرید.
۳- در سه‌ ماهه آخر شما احساس خستگی شدیدی خواهید کرد. بهتر است سفر را فراموش کنید و در خانه باشید تا اگر وضعیتی ضروری پیش آمد بتوانید به اورژانس مراجعه کنید. از ماه هشتم به بعد هم ترجیحاً در خانه بمانید و استراحت کنید.
۴- به هیچ عنوان نمی ‌توان فواید آب برای زنان باردار را انکار کرد. آب ‌تنی در آب دریا به دلیل داشتن ید و فعال کردن متابولیسم بدن و سوزاندن چربی‌ها برای زنان باردار بسیار خوب است. آب کمک می‌ کند تا شما احساس سبکی کرده و سنگینی شکم خود را برای لحظاتی فراموش کنید. اگر احساس اضطراب دارید، آب دریا بهترین داروست و می‌تواند شما را آرام کند.
۵- اگر از شنا در آب خوشتان نمی ‌آید، کنار ساحل راه بروید و اجازه دهید شن و ماسه و آب دریا پاهایتان را لمس کند. اگر به دریا یا استخر می‌روید، سعی کنید کمی شنا کنید. این کار سبب کاهش درد مفاصل و پرینه خواهد شد. شنا برای کمر و پهلوها بسیار توصیه ‌شده است. حتی می ‌توانید زیرآب بروید و کمی نفستان را نگه ‌دارید. این کار تمرین خوبی است که به بهتر شدن تنفس شما حین زایمان کمک می کند.
می‌خواهید شنا کنید؟
۶- مراقب آب سرد و مکان ‌های عمیق باشید. آن ‌قدر شنا نکنید که خیلی خسته شوید و مراقب ضربات آب هم باشید چون ممکن است سبب جدا شدن جفت شود.

شنا در دوران بارداری | سفر
سفر خارج از کشور دارید؟
۷- در زمان بارداری به شرطی می ‌توانید به مسافرت خارج از کشور بروید که به بعضی قوانین ساده احترام بگذارید:
۸- به کشورهایی سفر کنید که شرایط بهداشت خوبی دارند و از نظر بیماری ‌ها امن هستند .
۹- حداکثر تفاوت زمانی بین کشور شما و کشوری که قصد سفر به آنجا را دارید نباید بیشتر از ۴ ساعت باشد.

کارهای ممنوع در هند!
اطلاعات پرواز ایران به چین
چرا باید به ژاپن سفر کنیم؟
با HelpX بدون پول سفر کنید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code