واقعیت هایی درباره سفرهای هوایی

آنچه درباره سفرهای هوایی که نمی دانید

معمولا وقتی کسی ترس از هواپیما و سفرهای هوایی دارد به او می گویند که پرواز یکی از امن ترین راه های مسافرت است. شاید درست باشد، چون احتمال تصادف ومرگ در مسیر خانه تا فرودگاه خیلی بیشتر از مرگ در طی مسافرت های هوایی است اما این بدان معنی نیست که وقتی سوار این پرنده آهنی می شوید و به سمت آسمان ها پرواز می کنید هیچ خطری شما را تهدید نمی کند، با الی گشت همراه باشید می خواهیم از واقعیت هایی ترسناک پرده برداریم!

مطالب مرتبط:
نکات بهداشتی که باید در هواپیما رعایت کنیم
۵ راز درباره مهمانداران هواپیما که نمی دانستید

بر زمین قرار داشتن هواپیما مساوی ایمنی کامل نیست

یکی از کشنده ترین تصادفاتی که در تاریخ هواپیماها  اتفاق افتاده قبل از بلند شدن هواپیما بوده است. درآن تصادف مه شدید و قاطی شدن سیگنال های رادیویی باعث شد که دو هواپیمایی که ۶۰۰ مسافر را جابجا می کردند در وسط باند با هم برخورد کنند و بیش از ۵۰۰ نفر در این تصادف جان خود را از دست دادند.

هواپیما

از نظر فنی برای راندن هواپیما نیازی به خلبان نیست!

هواپیماها از نظر فنی آنقدر پیشرفته هستند که خودشان بدون خلبان هم می توانند پرواز کنند! با وجودی که فرودهایی که با کامپیوتر هواپیما انجام میشود خیلی امن تر و دقیق تر است اما ایرلاین ها همچنان از خلبان ها استفاده می کنند.

کابین خلبان

هدفون هایی که قبلا استفاده شده اند!

فقط به دلیل اینکه هدفون ها بسته بندی هستند و در داخل کاورهای پلاستیکی قرار دارند به این معنی نیست که جدید و تمیز هستند،  آن ها فقط بعد از استفاده دیگران کمی تمیز شده اند. آیا حوصله این را دارید که وقتی خسته بر روی صندلی هواپیما نشستید هدفون هایی را که از گوش افراد غریبه بیرون آمده تمیز کنید؟!

هدفون در هواپیما

ماسک اکسیژن فقط ۱۵ دقیقه عمل می کند

ماسک اکسیژن درهواپیما فقط برای ۱۵ دقیقه اکسیژن دارد که این زمان فقط مهلتی است تا هواپیما خودش را به ارتفاع کمتری برساند تا اکسیژن مورد نیاز بدن محیا شود. اما چرا خدمه پرواز این موضوع را هیچوقت نمی گویند؟ چون این واقعیت می تواند شما را حساس کند.

خلبان ها از غذاهای ایرلاین ها نمی خورند

بیشتر ما غذاهای ایرلاین ها را دوست نداریم اما در حالی که ما در حال خوردن غذاهای بدمزه خود هستیم خلبان ها از غذاهای مخصوص که برای آنها به صورت جداگانه تهیه می شود لذت می برند! دلیلیش هم این است که با این کار رسیک بیمار شدن خلبان ها را کاهش می دهند.

غذای خلبان ها

هواپیما جای تمیزی نیست

در هواپیما صندلی ها، سینی غذا و حتی کتابچه هایی که عکس های سرگرم کننده دارند همشون پر از میکروب هستند. ایرلاین ها مسافران زیادی دارند که دائما پیاده و سوار می شوند. این محل خیلی کمتر از آن چیزی که فکرش را می کنید تمیز می شود اگر به این موضوع شک دارید این را بدانید که به محض اینکه مسافران قبلی هواپیما را خالی می کنند مسافران جدید سوار می شوند و این یعنی خدمه پرواز در این مدت فرصتی برای تمیز کردن همه قسمت های هواپیما ندارند.

ایرلاین ها در سوخت گیری خسیس هستند

اقدامات کم کردن هزینه ها توسط ایرلاین ها بسیار شدت گرفته است به طوری که خیلی از آن ها برای این که در هزینه ها صرفه جویی کنند کمتر سوخت گیری می کنند و از خلبان ها می خواهند که آهسته تر بروند تا سوخت کمتری مصرف شود.

منبع: travelversed.co

معرفی فرودگاه بین المللی پنانگ
چگونه بر ترس خود از پرواز غلبه کنید؟
نخستین های تاریخ هوانوردی در ایران
خوشمزه ترین غذاهای فرست کلاس و بیزنس کلاس ایرلاین ها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code