بلیط هواپیما

هیجان رفتینگ در رودخانه مائو تانگ در تایلند

اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ Mae Taeng

رودخانه زیبای مائو تانگ در استان چیانگ مای در کشور تایلند، و در نزدیکی مرز برمه قرار دارد. در این رودخانه علاوه بر زیبایی آن مکان مناسبی برای قایقرانی بر روی موج های سفید آن است همچنین این رودخانه برای فیل ها مثل یک حمام است و شما می توانید حمام کردن فیل های زیادی را در آن ببینید. ناحیه مائو تانگ که در منطقه تامبون قرار دارد حدود ۴۵۴۸ تن جمعیت دارد و شامل ۸ روستا می‌شود. در استان چیانگ مای کشور تایلند رودخانه های زیبای زیادی وجود دارد که یکی از آن ها رودخانه زیبای مائو تانگ است. با شرایط قایقرانی و اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ Mae Taeng  و دیگر جاذبه های این رودخانه آشنا شوید.

اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ Mae Taeng

لذت و هیجان در رودخانه مائو تانگ

مطالب مرتبط:
اطلاعات پرواز ایران به تایلند با شرکت هواپیمایی تای
تایلند یا بالی؟ به کدام یک سفر کنیم؟

دیدن تپه های پیرامون رودخانه مائو تانگ لذت بخش است و گشت وگذار در آن آرامش خاصی به انسان می دهد چشم انداز زیبای رودخانه از دیگر جاذبه های آن است. از همه ی این ها که بگذریم رفتن به رودخانه مائو تانگ به تنهایی خودش بالاترین لذت سفر به این نقطه است. رفتن به داخل رودخانه با قایق هایی که هر کدام جا برای ۴ الی ۵ تن دارد می شود یک سفر گروهی و یک تفریح لذت بخش را با همراهان و یا دوستان جدید تجربه کرد البته وجود یک راهنما در این سفر گروهی لازم است. پس و پیش رفتن قایق روی موج های آب لذت خیلی دلچسبی دارد و همچنین می شود از این سفر گروهی عکس گرفت و خاطره ساخت. در این بخش الی گشت شما را به سفری آبی می برد و از لذت قایقرانی و اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ Mae Taeng برای شما می گوید.

رفتینگ در مائو تانگ

جاذبه های رودخانه مائو تانگ

رودخانه مائو تانگ حدود ۱۳۵ کیلومتر طول دارد و رودخانه ای است که برای قایقرانی به اندازه ی کافی وسعت دارد. موج های زیاد آب در این رودخانه باعث می شود که قایقرانی در آن خیلی هیجان انگیز شود. آب آن بسیار شفاف و روشن است اما در تابستان از میزان آب رودخانه کم می شود. دو طرف رودخانه جنگل های انبوه و فراوانی دیده می شود که باعث جذابیت بیشتر آن شده است و همچنین انواع گیاهان و گونه های مختلف پرندگان در آن جا دیده می شود. سطح رودخانه با جزایر و سنگ پر شده است. در این منطقه یک پارک ملی هم وجود دارد. در این منطقه به جز قایق سواری بر روی موج های سفید رودخانه جاذبه های زیاد دیگری هم وجود دارد مثل فیل سواری، حمام کردن فیل ها، خوردن میوه های مختلف جنگلی، دیدن قبیله ها و آشنایی با فرهنگ قبیله ای از دیگر جاذبه های این رودخانه است. در ادامه مطلب ما درباره ی بهترین زمان قایقرانی و اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ  Mae Taengمی گوییم.

رفتینگ گروهی

 بهترین زمان قایقرانی و اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ  Mae Taeng

بهترین زمان برای قایقرانی در رودخانه مائو تانگ ماه جولای – اوت است که این زمان در طول سال مناسب تر از سایر وقت ها است اما در ماه ژوئن امنیت سفر به این رودخانه بالا است و بازدیدکنندگان می توانند در با هر کیفیتی که مد نظرشان است از تورهایی که برای این منطقه در نظر گرفته شده به آنجا سفر کنند.

در ماه های جولای – اوت بدلیل اینکه جریان آب در سطح آن سرعت بیشتری دارد باید بیشتر مراقب بود. البته تیم نجات در این رودخانه وجود دارد اما با این حال این کافی نیست و گردشگران باید مراقب باشند. در ماه سپتامبر خطر بالا آمدن آب زیاد است و برای رفتینگ هم امکان خطر وجود دارد بنابراین باید بیشتر مراقب بود و اگر گردشگران قصد این کار را دارند باید هم تجربه کافی در این زمینه داشته باشند و هم اینکه از حضور و عملکرد تیم نجات در آنجا اطمینان داشته باشند.

اوج هیجان در رفتینگ

در ماه اکتبر تا دسامبر به خاطر جریان آب و خطرات آن نباید ریسک کرد و در ژانویه تا مارس برای گردشگران دیدن این منطقه بیشتر سرگرم کننده است و گردشگران می توانند با خانواده، فرزندان و دوستانشان کمی ماجراجویی هم بکنند اما کسانی که تجربه ندارند نباید به تنهایی وارد آب شوند چون هم آب سرد است و هم خطرات دیگری دارد بنابراین گردشگران می توانند با سوار شدن در کروز و گردش در رودخانه سرگرم شوند. در ماه آوریل و می برای قایقرانی مناسب است و با تایر هم می شود وارد رودخانه شد ارائه دهندگان خدمات تایر در آنجا حضور دارند و به گردشگران خدمات ارائه می دهند.

هیجان در مائو تانگ

وسایل مورد نیاز برای قایقرانی و اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ Mae Taeng

 • کفش مناسب آب، اگر صندل باشد خیلی بهتر است.
 • لباس مناسب برای شنا ترجیحا آستین بلند باشد.
 • لباس اضافه که اگر احتمالا لباس قبلی خیس شد بتوانید آن را عوض کنید.
 • کرم ضد افتاب برای جلوگیری از آفتاب سوختگی.
 • کلاه نقابدار برای اینکه چشمانتان اذیت نشود.
 • دوربین ضد آب برای ثبت لحظه های هیجان انگیز.
 • حوله.
 • اگر از عینک طبی یا آفتابی استفاده می کنید کش یا بند به همراه داشته باشید.
سرگرمی های آبی

مکان استراحت و خوراک بعد از قایقرانی و اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ Mae Taeng

برای استراحت می توانید در هتل های این منطقه اقامت کنید بدون اینکه نگران دانستن زبان آنجا باشید. اتاق های هتل ها یک تا سه تخته است و راهنما هم در آنجا حضور دارد. همچنین می توانید ناهارتان را یا در هتل محل اقامت میل کنید یا اینکه در مسیر حرکتتان به سمت رودخانه به رستوران هایی در این مسیر وجود دارد رفته و در آن جا غذاهای خیلی خوشمزه ای میل کنید.

تفریحات هیجان انگیز

مسیرهای دسترسی برای قایقرانی و اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ Mae Taeng

برای رفتن به مائو تانگ باید به کشور تایلند سفر کرد و به این منطقه رفت. در این منطقه حمل و نقل راحت است و انواع وسایل حمل و نقل وجود دارد. امکانات مورد نیاز برای سفر به این رودخانه، مثل ناهار در انواع طعم ها و مزه های گوناگون، تجهیزات مختلف، وسایل حمل و نقل راحت و راهنمای حرفه ای مسلط به زبان انگلیسی در این منطقه وجود دارد یک روز و سفر به یاد ماندنی و هیجان انگیز را برای گردشگران فراهم می کند. برای تمام جاذبه ها و تفریحات ورودی دریافت می شود.

امکاناتی که برای گردشگران در این منطقه در نظر گرفته شده شامل:

 • وانت هتل
 • وسیله نقلیه با تهویه مطبوع
 • تجهیزات قایقرانی و ایمنی
 • راهنمای حرفه ای و خوش مشرب
 • ناهار
 • آب بطری
 • انواع غذا و نوشیدنی ها

منبع: tripadvisor.com

جزیره ی افسانه ای پوکت + ویدیو
جزیره ی افسانه ای پوکت + ویدیو
به بانکوک سفر می کنید؟ این اشتباهات را نکنید
به بانکوک سفر می کنید؟ این اشتباهات را نکنید
جشن گل در تایلند کی برگزار می شود؟
جشن گل در تایلند کی برگزار می شود؟
وقتی خانه ی یک آمریکایی، موزه ای در تایلند می شود!
وقتی خانه ی یک آمریکایی، موزه ای در تایلند می شود!