بلیط هواپیما

اگر اهل سفر هستید، این مهارت ها را یاد بگیرید

مهارت هایی که گردشگران باید داشته باشند

اگر از کسانی هستید که زیاد به سفر می روید حتما تاکنون به مواردی برخورد کرده اید که نیاز به توانایی های خاص و ساده ای دارد که دانستن آن ها می تواند سفر شما را بسیار راحت کند، الی گشت در این پست می خواهد درباره مهارت هایی حرف بزند که بهتر است هر گردشگری آن ها را بلد باشد، برای  یادگیری این مهارت ها سعی کنید آن ها را از قبل در خانه تمرین کنید، با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط:
این ۵ سئوال را قبل سفر از خودتان بپرسید
چگونه از سفر پول در بیاوریم؟

نقشه خوانی

شاید بگویید الان که تمام تلفن های همراه GPS دارند و دیگر نقشه کاغذی به درد نمیخورد اما در سفر و در دل طبیت های بکر گاهی به مناطقی بر می خورید که که شبکه تلفن همراه وجود ندارد، برای سفرهای جاده ای و کوهنوردی نقشه، بسیار به کار می آید، یک قطب نمای قدیمی تهیه کنید و جهت یابی ها را کاملا با آن یاد بگیرید، قبل از اینکه به جایی بروید نقشه آن را نگاه کنید و درباره آن محل آشنایی بیشتری پیدا کنید.

نقشه خوانی

چانه زنی

هنر چانه زدن در سفر بسیار کاربرد دارد چون در طول مسافرت مدام یا در حال خرید و یا در حال گرفتن جای اقامت هستید، برای یادگیری این مهارت می توانید از بازارهای خیابانی شروع کنید، یک قیمت پایین پیشنهاد دهید و اگر فروشنده قبول نکرد وانمود کنید که کلا از خیر خرید گذشته اید، رزرو هتل را تلفنی انجام دهید اینطوری احتمالا موفق می شوید تخفیف بگیرید.

  حرف زدن با غریبه ها

وقتی بچه بودیم به ما یاد دادند که هیچوقت با غریبه ها حرف نزنیم اما این توصیه ای برای دوران کودکی بود و در بزرگسالی و خصوصا در سفر معمولا دیگر کاربردی ندارد، در سفر یک غریبه می تواند شما را راهنمایی کند و بهترین مرکز خرید یا رستوران را به شما پیشنهاد دهد و یا وقتی راه را گم کرده اید مسیر درست را به شما نشان دهد.

حرف زدن با غریبه ها

پنچرگیری

معمولا هر چه اطلاعات عمومی شما از ماشین زیادتر باشد بهتر است، چون ماشین وسیله ای است که همیشه و به خصوص در سفر با آن زیاد سرو کار داریم، اگر می خواهید به سفر جاده ای بروید حتما از قبل پنچر گیری را یاد بگیرید چون می تواند شما را از دردسرهای زیادی نجات دهد، مهارت های دیگری مثل روشن کردن اتومبیل بدون سوییچ و پارک دوبل را هم حتما یاد بگیرید تا در مواقع گم شدن سوییچ و شلوغ بودن خیابان ها با مشکلی روبرو نشوید.

پنچرگیری

یادگیری زبان محلی

سعی کنید چند جمله اصلی زبان شهری که می خواهید به آنجا سفر کنید را یاد بگیرید مردم محلی وقتی ببینند برای صحبت کردن به زبان آن ها تلاش می کنید شما را بیشتر دوست خواهند داشت و کار شما را زودتر راه می اندازند. در آخر سفر از اینکه همین چند جمله ساده چقدر در طول سفر به دردتان خورد متعجب می شوید!

کمک های اولیه

در سفر و رفتن به دل طبیعت و کوه و جنگل معمولا امکانات چندانی در اطراف شما وجود ندارد، حوادث غیر متقربه هم ممکن است در هر جایی اتفاق بیفتد پس به کلاس دوره کمک های اولیه بروید تا با این مهارت آشنایی پیداکنید، مهارت هایی مثل دفاع شخصی و شنا کردن هم می تواند بسیار کمک کننده باشد.

پنج مقصد متفاوت گردشگری در اروپا (بخش سوم)
پنج مقصد متفاوت گردشگری در اروپا (بخش سوم)
در سفر به دهلی از چه موزه هایی دیدن کنیم؟
در سفر به دهلی از چه موزه هایی دیدن کنیم؟
تابستان امسال به کدام کشور سفر کنیم؟
تابستان امسال به کدام کشور سفر کنیم؟
!عجیبترین کارهایی که از مسافران هواپیما سر میزند
!عجیبترین کارهایی که از مسافران هواپیما سر میزند