این سینما در پوکت شناور است!

سینمای شناور پوکت

وقتی به تایلند به چشم مقصد سفر خود نگاه می کنیم اولین تصوراتی که به ذهن می آید سواحل شنی سفید زیبا و آب های زلال اطراف آن است. معمار آلمانی به نام اول اسچرن باعث شده که تصور ما از تایلند فقط زیبایی های طبیعی آن نباشد، او برای فستیوال یائو نوی که در جنوب تایلند در شهر پوکت برگزار شد سینمای شناور جالبی را به وجود آورده است. تماشای فیلم بر روی پرده های بزرگ سالن های معمولی سینما را فراموش کنید و به سینمایی در وسط اقیانوس فکر کنید، اگر می خواهید از این سینما منحصر بفرد بیشتر بدانید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۳ تا از بهترین رستوران های فضای باز در پوک
چه انتظاراتی از پوکت داشته باشیم؟

سینمای شناور بین دو صخره قرار گرفته است و بسیاری از علاقمندان فیلم را به خود جذب می کند. پرده نمایش در روبروی تخته شناوری قرار دارد که در آن تماشاگران بر روی قایق های خاص می نشینند، سالن آن را به صورت قایق درست کرده اند تا بتواند بر روی آب شناور بماند. این سینما بر روی تالاب نای پی در جزیره کودو قرار دارد که آب های بسیار آرامی دارد. تماشاچیان را با قایق های پر سرعت به  این محل می آورند تا تجربه ناب تماشای فیلم بر روی آب ها را داشته باشند. برای طراحی این سینما از رسم و رسومات مردم محلی این ناحیه الهام گرفته شده چون ماهی گیران تایلندی معمولا برای شکار خرچنگ دریایی از قایق های شناور استفاده می کنند. از آنجائیکه این سینما روی آب قرار دارد می توان با توجه به شرایط جزر و مد آن را تکان داد و به جاهای دیگری برد.سینمای شناور پوکت

این سینما در جایی نزدیک اقامتگاه های معروف پوکت قرار دارد. اگر به این سینما بروید تنها مشکلی که وجود دارد این است که ممکن است آنقدر محو تماشای زیبایی محیط اطراف خود بشوید که صحنه های فیلم را از دست بدهید. این سینما به سینمای مجمع الجزایر معروف است و در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده، در این محل هر سال جشنواره فیلم و هنر برگزار می شود. مواد سازنده آن از مواد بازیافتی هستند که این باعث می شود محیط زیست اطراف آلوده نشود و طرفداران محیط زیست هم از بابت آن هیچ نگرانی ای نداشته باشند. وقتی بر روی این سینمای شناور در حال تماشای فیلم هستید انگار بر روی تخته ای سوار شده و در وسط اقیانوسی سرگردان هستید و به تصاویر متحرک روبروی خود خیره شده اید، در اطراف خود آسمان پر ستاره، صخره های با عظمت و آب های بی کران را می بینید که چشم انداز زیبایی به فضای اطراف سینما داده اند.

سینمای مجمع الجزایر پوکتطراحی زیبا و منحصر به فرد این سینما باعث شده که افراد زیادی در سراسر جهان آن را تحسین کنند. جیسون سلومونز، منتقد فیلم بعد از تجربه حضور در این سینما درباره آن می گوید: «من آمادگی لازم برای حضور در یک همچین سینمای عجیبی را نداشتم بدون شک آن شب یکی از بهترین شب های سینمایی زندگی من بود.»  گفته می شود که بعد از تمام شدن هر فستیوال این سینما از هم باز می شود و مواد سازنده آن توسط افراد محلی استفاده می شود و دوباره برای فستیوال سال بعد ساخته می شود.

جاذبه های پوکت

منبع: jebiga.com و digitaltrends.com

خوشمزه ترین غذاهای خیابانی جنوب شرقی آسیا
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی جنوب شرقی آسیا
معرفی هتل ۵ ستاره آماری اوشن در پاتایا
معرفی هتل ۵ ستاره آماری اوشن در پاتایا
کو سامت، جزیره ای رویایی برای گذراندن تعطیلات در تایلند
کو سامت، جزیره ای رویایی برای گذراندن تعطیلات در تایلند
ماجراجویی در دنیای زیر آب تایلند
ماجراجویی در دنیای زیر آب تایلند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code