این موزه زمانی بیمارستان سنت پائول بوده است!

موزه سنت پائول

بارسلونا با معماری خیره کننده بناهایش جایی مناسب برای گردش در شهر و خیابان گردی ست. با اینکه شهر بزرگی است اما می توانید به راحتی پیاده در شهر گشت و گذار کنید و ساختمان هایی را ببینید که نمونه اش در هیچ جای دیگری نیست. در این پست الی گشت از موزه سنت پائول (Sant Pau) شهر بارسلونا حرف می زند، ما را همراهی کنید.

سنت پائول
مطالب مرتبط:
مجذوب دیدنی های بارسلونا شوید!
ساعتی با برترین های بارسلونا

این موزه که در ابتدا بیمارستان بوده زمان ساختش  به سال ۱۴۰۱ برمی گردد وقتی که شورای دولت قبلی بارسلونا تصمیم گرفت که با ترکیب شش خانه کوچک بیمارستان سنت پائول را بسازد. در اوایل قرن ۱۹ بود که رشد جمعیت و افزایش نیازهای پزشکی، مسئولان شهر را به فکر ساختن بیمارستان دیگری انداخت. هزینه ساخت این بیمارستان از میراث به جا مانده از بانکدار سرمایه داری به نام «پائو گیل» تامین می شد که مدتی قبل در پاریس فوت کرده و در وصیت نامه اش ساخت بیمارستان جدیدی در شهر بارسلونا را به عهده گرفته بود. کار ساخت این بیمارستان در سال ۱۹۰۲ در بخش شمالی بارسلونا در منطقه ایگزمپلی شروع شد و از آن زمان تا به حال این بیمارستان به افتخار خیر سازنده اش «سنت پائول» نامیده می شود.

موزه بارسلونا

این بیمارستان که معاریش شاهکاری زیباست در بین سال های ۱۹۰۲ تا ۱۹۳۰ توسط معمار معروف «لوئیز دومینک مونتانر» ساخته شد و بنایی ویژه بود که خیلی زود توانست به بالاترین استانداردهای پزشکی برسد. بیمارستان از یک بلوک کلی و تقریبا ۳۰ ساختمان دیگر تشکیل شده که این سختمان ها از راه های زیرزمینی به هم راه دارند. وقتی از ورودی اصلی وارد این بیمارستان می شوید بخش پذیرش آن شبیه کلیسایی کوچکی است که برروی پشت بامش گنبدی بزرگ قرار دارد. شباهت این بیمارستان به کلیسا اتفاقی نبود و رسم و رسوم مسیحی را نشان می داد. در پشت ساختمان اداریش، ساختمان اتاق های جراحی وجود دارد که از راه تونل های زیرزمینی با ساختمان های دیگر در ارتباط است . در انتهای فضای این بیمارستان، ساختمانی قرار دارد که پسر لوئیز دومینک آن را ساخته و از سه بخش تشکیل شده که پلی پشت بامی آن ها را به هم وصل می کند و آشپزخانه، داروخانه و اتاق خواب های پرستاران در اینجا قرار دارد.

اسپانیا

این بیمارستان که از سال ۱۹۹۷ در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد در سال ۲۰۰۱، ۶۰۰ امین سال تاسیس خود را جشن گرفت و تا ژوئن سال ۲۰۰۹ بیمارستانی کامل در شهر بارسلونا به حساب می آمد تا اینکه در این سال بیمارستان جدیدی در کنارش ساخته شد و این بیمارستان تحت مرمت و نوسازی قرار گرفت و به عنوان یک مرکز فرهنگی و موزه در سال ۲۰۱۴ افتتاح شد.  هزینه ورودی این موزه برای بزرگسالان ۱۳ پوند و برای کودکان زیر ۱۲ سال رایگان است.

منبع: barcelona.de

هزینه های سفر به مادرید
معرفی هتل لیابنی مادرید | ۴ستاره
پیاده روی رمانتیک در روندای اسپانیا
معرفی هتل ۴ ستاره کاتالونیا اتوچا در مادرید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code