این مکان های باستانی اروپا در خطر نابودی اند

در معرض خطرترین سایت های میراثی سال ۲۰۱۶ در اروپا

در ۱۶ مارس ۲۰۱۶، سازمان میراث اروپا به طور رسمی لیست ۷ مورد از مکان هایی که بیشتر از بقیه در معرض نابودی هستند را اعلام کرد. دلیل انتخاب این سایت ها غفلت مسئولان و مردم در نگهداری از این بناها بوده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا شما را با مکان های باستانی اروپا که در خطر نابودی اند آشنا کنیم..

میراث در خطر

سایت باستان شناسی اررویک و روستای آنی پمزا، ارمنستان

مطالب مرتبط:
جاذبه هایی که در اثر صنعت گردشگری در خطر نابودی هستند
پنج نمونه از جاذبه های طبیعی دیدنی که در معرض نابودی قرار دارند

این سایت در مرز ترکیه و ارمنستان، در نزدیکی پایتخت باستانی آنی قرار دارد. در اینجا یک کلیسای قرون وسطایی به چشم می خورد که زمانی یکی از مهمترین محل های عبادت در این ناحیه بود. این کلیسا برای قرن ۶ است و از اولین نمونه های معماری مسیحی به حساب می آید. در نزدیکی این کلیسا ویرانه های یک روستای قرون وسطایی وجود دارد که اگر به خوبی نگهداری می شد می توانست یکی از جاذبه های گردشگری باشد.

سایت باستان شناسی اررویک

قلعه دریای پاتاری در تالین، استونی

آب و هوای سخت و بد این ناحیه تخریب این قلعه قدیمی قرن دوم را سریع تر کره است. این قلعه بعد از اینکه مدتی در بین سال های ۱۹۲۰ تا ۲۰۰۷ سرباز خانه نظامی بود به  زندان زندانیان سیاسی تبدیل شد اما در حال حاضر یکی از جاذبه های فرهنگی این ناحیه است. در بازدید از این قلعه چیزی که بیشتر از همه به چشم می آید بخش های ریخته شده آن است. قرار بر این است که بعد از این قلعه به موزه و یا ساختمان مسکونی تبدیل شود.

قلعه پاتاری

فرودگاه هلسینکی – مالمی، فنلاند

این فرودگاه تاریخی با برنامه های شهری در معرض تهدید قرار گرفته و می خواهند به جایش ساختمان های مسکونی بسازند. فرودگاه مالمی یکی از بهترین فرودگاه های قبل از جنگ جهانی اروپاست که به خوبی حفظ شده، همچنین یکی از اولین فرودگاه هایی است که برای پروازهای بین المللی ساخته شده است.

فرودگاه هلسینکی – مالمی

پل کالبرت در دیئپ، فرانسه

پل کالبرت آخرین پل معلق در اروپا است که از همان موادی که برج ایفل با آن ساخته شد درست شده است. می خواستند این پل را که در سال ۱۸۸۹ ساخته شده خراب و به جای آن پل دیگری بسازند اما سازمان تاریخی و میراثی آن را بنای تاریخی دانست و برنامه های عملی برای مرمتش ارائه داد.

پل معلق کالبرت

روستای کامپوس درجزیره خیوس، یونان

این روستای تاریخی در جزیره خیوس یونان بناهایی از قرن ۱۴ تا ۱۸ دارد که در ساختشان از معماری بیزانس، جنوا و یونان تاثیر گرفته شده است. کلیساها و خانه های این روستا با سنگ های همین ناحیه ساخته شدند و صاحب آن ها خانواده هایی هستند که قرن ها بر روی زمین های اطراف کشاورزی می کردند. مردم محلی به خوبی از این خانه ها مراقبت نکردند به همین دلیل این خانه های ارزشمند خرب شده اند.

روستای کامپوس درجزیره خیوس

عبادتگاه سنت آنتونی (st Anthony) پادو در اکسترمادورا، اسپانیا

این عبادتگاه قرن ۱۵ گوهر ارزشمند تاریخی در غرب اسپانیاست. عبادتگاه سنت آنتونی که کلیسایی با معماری گوتیک و عبادتگاه های رنوسانسی است زمانی از آثار مهم فرهنگی و مذهبی منطقه بود. در حال حاضر این بنا به شدت تخریب شده و مسئولان به فکر این هستند تا مثل دیگر بناهای تاریخی اسپانیا اینجا را هم دوباره به محل بازدید گردشگران تبدیل کنند.

عبادتگاه سنت آنتونی

 شهر باستانی حصن کیفا (Hasankeyf) و اطراف آن، ترکیه

پروژه سدسازی، ویرانه های رومی و بناهای قرون وسطایی حصن کیف در کرانه رودخانه تیگریس در ترکیه را تهدید می کند. اگر این پروژه به انجام برسد همه آثار تاریخی و هنری که برای قرن های ۱۲ تا ۱۵ هستند را آب می برد.

شهر باستانی حصن کیفا
آشنایی با ۱۰ مورد از قدیمی ترین شهرهای اروپا
رمز و رازهای نفرین شدگی در اروپا چیست؟
چطور از فرودگاه براتیسلاوا اسلواکی به مرکز شهر برویم؟
آشنایی با غذاهای معروف اسلواکی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code