بلیط هواپیما

سرسبزترین شهرهای دنیا

با توسعه ی روز به روز صنعت و شهر نشینی، اهمیت محیط زیست و فضاهای سبز بیشتر از قبل خودش را نشان می دهد که این توسعه نه تنها باعث کمتر شدن زیبایی های اطراف ما شده است، بلکه یکی از دلایل اصلی انقراض حیوانات، حشرات، پرندگان و نابودی اکوسیستم هم هست. با تمدنی که در دنیا در حال پیشرفت است، تقریبا دیگر جای سبز کمتری به چشم می خورد. در این مدرن گرایی، تنها چیزی که دیده می شود، جنگل های بتنی (ساختمان ها و آسمانخراش ها) هستند و نشانه ای از درخت و جنگل دیده نمی شود؛ اما در این جهان پهناور، کشورهایی وجود دارند که علیرغم پیشرفته بودن، از محیط زیست اطراف خود غافل نشده اند و همچنان به آن مانند قبل اهمیت می دهند… دوست دارید با کشورهایی که سبزترین شهرهای دنیا را دارند آشنا شوید؟ با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
اطلاعات ضروری قبل از سفر به شهر روتوروا در نیوزیلند
کافه گردی ارزان در شهر زیبای تفلیس

اسلو

 

اسلو

اسلو پایتخت نروژ، در سال ۱۰۴۸ توسط پادشاه هرالد سوم تاسیس شد و در حال حاضر، پایتخت اقتصادی و دولتی این کشور است. در سال ۲۰۰۸ اسلو، به عنوان «شهر بتای دنیا» نام گذاری شد و همچنین به عنوان یک مکان جهانی هم شناخته می شود و علاوه بر این، جز ۴ شهر پر هزینه ی دنیا هم بوده است. در قسمتی از اسلو، شبه جزیره Nesodden قرار گرفته است و در قسمت های باقی مانده، ۴۰ جزیره که در محدوده ی آن هستند، کوه ها و تپه های سر سبز خوش رنگ و حدود ۳۴۳ دریاچه به چشم می خورد. آب آشامیدنی اصلی این شهر، از یکی از این رودخانه ها گرفته می شود. اسلو شهری فشرده با سیستم حمل و نقل خوب است که به راحتی با آن می توان از یک جا به جای دیگر رفت. این شهر جایزه های زیادی مثل جایزه ی شهر پایدار اروپا در سال ۲۰۰۳ و دومین شهر سبز قابل سکونت دنیا را در سال ۲۰۰۷ برده است.

استکهلم

استکهلم، پایتخت کشور سوئد و بین کشورهای شمالی، شلوغ ترین و پر جمعیت ترین است. این شهر در عصر سنگ و در هزاره ششم قبل از میلاد مسیح تاسیس شد و قطب سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و رسانه ای این کشور است. استکهلم به عنوان یکی از تمیزترین و سرسبزترین پایتخت های دنیا شناخته می شود و در سال ۲۰۱۰، به آن جایزه ی پایتخت سبز اروپا داده شد. در سال های اخیر هم میزان کربن دی اکسید تولید شده در این شهر، ۲۵ درصد کمتر شده است و برنامه ای برای حذف کامل سوخت های فسیلی تا سال ۲۰۵۰ در آن در حال اجرا است.

استکهلم

 

کپنهاگ

کپنهاگ پایتخت دانمارک، در شرق ساحل جزیره زیلند قرار گرفته است. این شهر در قرن یازدهم اولین توجه ها را به خود جلب کرد و در قرن سیزدهم هم، عنوان شهر را گرفت. کپنهاگ، ویژگی های خاص زیادی دارد که آن را از بقیه شهرهای دنیا متمایز می کند که تعدادی از آنها؛ فراوانی آب و تعداد بالای پارک و خیابان هایی که مسیر دوچرخه سواری دارند، است. کپنهاگ جایی بسیار سبز است و گردشگران زیادی در طول سال دارد که اکثرا بازیکنان بیسبال یا افرادی هستند که برای پیکنیک به آن می روند. در سال ۲۰۱۵، قوانین بسیار جالبی در این شهر حاکم شد و آن هم این بود که هر شهروند باید در هر ۱۵ دقیقه پیاده روی، به یک ساحل یا پارک دسترسی داشته باشد و با این سیاست، پارک های بسیاری در سرتاسر آن احداث شد.

کپنهاگ

 

آمستردام

آمستردام، پر جمعیت ترین شهر هلند و پایتخت آن، شهری بسیار زیبا و تمیز، با حجم سبز وسیع و یکی از سبزترین شهرهای دنیاست. در سال ۲۰۱۲، این شهر رتبه ی دوم بهترین شهر برای زندگی در جهان را از آن خود کرد.

آمسترداممنبع: teninsider.com

توصیه های پزشکی برای سفر به هند
توصیه های پزشکی برای سفر به هند
بهترین سوغاتی های جهان که در سفر می توان خرید!
بهترین سوغاتی های جهان که در سفر می توان خرید!
اقامتی بر روی آب ها در هتل های شناور
اقامتی بر روی آب ها در هتل های شناور
با بلندترین برج های مخابراتی جهان آشنا شوید
با بلندترین برج های مخابراتی جهان آشنا شوید