این پل از باران ساخته شده است! + تصاویر

پل های باد و باران

در بخشی از کشور چین، اقلیتی به نام دانگ (Dong) زندگی می کند که یکی از ۵۶ گروه هایی است که در چین اقامت دارند. مردم دانگ در خانه هایی پراکنده در استان هونان، هوبی و گیژو چین زندگی می کنند و به خاطر تولید نوعی برنج شیرین سنتی و مهارت های بی مانندشان در ساخت پل شهرت دارند، پل هایی از جنس باد و باران! در ادامه با الی گشت باشید می خواهیم از این پل های عجیب بیشتر صحبت کنیم.

پل های باد و باران
مطالب مرتبط:
برج نانجینگ چین، از عجایب قرن وسطایی + تصویر
رفتن به این جاده در چین جرات می خواهد!

یکی از مواردی که مردم دانگ را مشهور کرده، توانایی آن ها در ساخت پل های بسیار زیبایی با روکش هایی از چوب است، به این پل ها، پل باد و باران هم گفته می شود چرا که سایبان هایی روی این پل ها ساخته شده است که مردم را از باد و باران محافظت می کند. علاوه بر این، به این پل ها «پل گل» هم می گویند و دلیل آن معماری بسیار جذاب و خاصی است که در این پل ها استاده می شود.

پل های باد و باران در روزهای بارانی محل تجمع زوج هایی است که در زیر سایبان های امن به طبیعت خارق العاده ی روبرو خیره می شود و ریزش قطرات باران را روی زمین و دریاچه تماشا می کنند. علاوه بر این، این پل ها حالا به مکان هایی برای دور هم جمع شدن و گپ و گفتگو بین مردم تبدیل شده است، افرادی که در مورد مسائل مختلف با هم صحبت می کنند، نظراتشان را رد و بدل می کنند و بعد غرق در زیبایی چشم انداز جلوی چشمشان می شوند.

پل های باد و باران در چین

پل های باد و باران معمولا متشکل از یک پل، یک برج و سایبان هستند و چوب اصلی ترین ماده ی تشکیل دهنده ی آن هاست. در دو طرف این پل ها، نیمکت هایی قرار داده شده تا افراد بتوانند روی آن بنشینند و کمی استراحت کنند. برج این پل ها از کنده کاری هایی از اژدها و فونیکس دکور شده است و نقش و نگارهای سنتی چینی را در بر دارد.

عکس پل های باد و باران

خاص ترین ویژگی پل های باد و باران این است که هیچ میخی در ساخت آن ها به کار نرفته است چرا که سازندگان این پل ها از بند و لولا ها  شیار مانندی استفاده کرده اند تا بتواند هم تعادل و تقارن به ساختمان بدهد و هم آن را سرپا نگه دارد.

پل های باد و باران چین

یکی از معروف ترین این پل ها، Chengyang نام دارد. این پل در سال ۱۹۱۶ ساخته شد و یکی از بزرگترین و بهترین پل های باد و باران در سراسر چین محسوب می شود. این پل، ۲ سطح در هر دو طرفش دارد و دارای ۳ ستون و ۱۹ ایوان و ۳ طبقه است. طول این پل ۶۴٫۴ متر است و ۳٫۴ متر پهنا دارد. ستون های پل Chengyang از سنگ ساخته شده اند اما باقی سازه از چوب است و سقف برج این پل را کاشی کاری کرده اند. این پل چشم اندازی تماشایی به رودخانه ی Linxi  دارد که ۲ طرف این رودخانه هم پر از مزرعه ها و جنگل های کاشت چای روی تپه های شیب دار است. این پل جادویی هر روزه جمعیت کثیری از بازدید کنندگان را به خود جذب می کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد