مشهورترین و زیباترین بازارهای گل در هند + تصویر

۵ بازار گل مشهور در هند

امروز می خواهیم به هند سفر کنیم و در مورد یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری هند صحبت کنیم که شاید کمتر به آن توجه می شود. بناهای تاریخی باشکوه و آثار تاریخی و گردشگری را همه کم و بیش می شناسیم. اما بازارهای گل هند با زیبایی خارق العاده ای که دارند مطمئنا از جمله بهترین جاذبه های گردشگری این کشور هستند. قدم زدن در بازارهای سنتی گل هند و تماشای سبدهایی مملو از گل های رنگارنگ مطمئنا یکی از بهترین و خوش عطرترین تجربیات شما در سفر به هند خواهد بود. در این مطلب ۵ مورد از مشهورترین و زیباترین بازارهای گل هند را به شما معرفی می کنیم. الی گشت به شما پیشنهاد می کند در سفر به هند در کنار بازدید از بناهای تاریخی، حتما از این بازارها هم دیدن کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

مشهورترین بازارهای گل هند

اهمیت گل در فرهنگ هند

مطالب مرتبط:
آشنایی با زیباترین شهرهای هند + تصویر
تفاوت دهلی با دهلی نو چیست؟ پایتخت هند کدام است؟
راهنمای سفر به هند

هندوستان کشور رنگارنگی است و این تنوع رنگی را در لباس ها و زندگی روزمره مردم هم می توانید مشاهده کنید. در این میان، گل در فرهنگ هندو جایگاه خاصی دارد و هندی ها در اکثر مراسم های مذهبی و سنتی از گل استفاده می کنند. بازارهای گل هند مکانی رویایی و بی نظیر است که هیچ شباهتی با گل فروشی های بزرگ و مدرن ندارد. در این بازارها سبدهای چوبی بزرگ پر از گل های رنگی با قیمت ارزانی به فروش می رسند. هندی ها این گل ها را به صورت گردنبندهای زیبا در می آورند و در مراسم های مذهبی و ازدواج و … به عنوان تبرک استفاده می کنند.

قایق پر از گل در کشمیر

بازار گل قاضی پور | Ghazipur Flower Market

  • مکان: شهر دهلی

اکثر گردشگرانی که به هند سفر می کنند سفر خود را از دهلی آغاز می کنند. اگر شما هم قصد سفر به این شهر را دارید می توانید از یکی از بهترین بازارهای گل هند دیدن کنید. هرچند این بازار در طول روز هم فعال است اما برای اینکه این تجربه خوشبو و خوشرنگ را به بهترین شکل داشته باشید باید کمی سحرخیز باشید. ساعت ۳ صبح اگر وارد این بازار گل شوید مطمئنا مدهوش عطر و بو و رنگ گل های تازه می شوید. غرقه های گل با رشته های گل تزئین شده اند و سبدها و سینی های پر از گل با قیمتی  بسیار ارزان به فروش می رسند. می توانید بعد از بازدید از این بازار زیبا با یک بغل گل رنگارنگ به هتل برگردید و تازه روزتان را سرحال و باانرژی آغاز کنید.

بهترین بازارهای گل هند

بازار گل هووینا | Huvina Flower Market

  • مکان: شهر بنگلور

بنگلور هم یکی از شهرهای بزرگ و مشهور هند است و یکی از بهترین بازارهای گل هند در این شهر قرار دارد. در بازار گل هووینا مندی بیش از ۱۰۰ غرفه گل فروشی وجود دارد. گل فروشان از شهرهای اطراف به بنگلور می آیند تا گل هایشان را به فروش برسانند. عطر بی نظیر گل فضای این بازار را پر می کند و هر کسی را مدهوش و مسحور خود می کند. گل ها زود پژمرده می شوند به همین دلیل اوج ساعات کاری این بازار بین ساعات ۴ صبح تا ۷ صبح است. پس از آن گل فروش های سطح شهر سبدهای گل خریداری شده را به مغازه های خود می برند و در طول روز می برند.

فروش گل جعفری در هند

بازار گل دادار | Dadar Flower Market

  • مکان: بمبئی

بمبئی یکی از مهم ترین شهرهای هند است که در غرب این شبه قاره قرار گرفته است. این شهر قطب اصلی فعالیت های سینمای بالیوود است و به دلیل نزدیک بودن به ساحل زیبای گوا مقصد بسیاری از گردشگران است. خبر خوب اینکه یکی از بزرگ ترین بازارهای گل هند در شهر بمبئی قرار دارد. بنابراین اگر قصد سفر به بمبئی را دارید می توانید از بازار گل دادار هم بازدید کنید. بازار گل بمبئی بسیار بزرگ است و بیش از ۶۰۰ غرفه گل فروشی در راهروهای تنگ و باریک کنار هم قرار دارند. رنگ زیبای گل های سرخ و عطر دل انگیز گل های یاسمن فضای این بازار را پر می کنند. ساعت ۴ صبح تا ۹ صبح بهترین زمان برای حضور در این بازار و احیانا خرید گل های زیبا و تر و تازه است.

بازار گل دادار

بازار گل مولیک گات | Mullik Ghat Flower Market

  • مکان: کلکته

مولیک گات یکی از زیباترین بازارهای گل هند است که در شهر کلکته و درست زیر پل مشهور هورا قرار گرفته است. قرارگیری این بازار در کنار رودخانه بر زیبایی این بازار افزوده است. هرچند گل های مختلفی در این بازار به فروش می رسد اما گل های نارنجی و زرد جعفری به دلیل اهمیت مذهبی که دارند بیش از همه به چشم می خورند. یکی از زیباترین صحنه ها در این بازار وقتی است که کسی حجم زیادی گل خریداری کرده و آن را در چرخ دستی ها جابجا می کند. در این صورت می توانید کوهی بزرگ از گل های رنگارنگ و خوشبو را ببینید که در بین جماعت مردم حرکت می کند!

بازار گل هند

بازار گل شناور دریاچه دال | Floating Flower Market on Dal Lake

  • مکان : کشمیر

آخرین مورد از بازارهای گل هند که به شما معرفی می کنیم از همه خاص تر است. این بازار گل، یک بازار شناور است و غرفه های گل فروشی در واقع قایق هایی هستند که پر از گل شده اند. صبح زود بیدار شوید و به دریاچه بی نظیر دال بروید. آن وقت قایق های پرگلی را می بینید که برای فروش آمده اند. تصویر این قایق ها در دریاچه دال تصویری مسحورکننده و فوق العاده زیبا به وجود می آورد.

بازار گل شناور هند

زیبایی این بازار گل به حدی است که علاوه بر کسانی که برای خرید و فروش گل به این مکان می آیند عکاسان هم برای ثبت تصاویر بی نظیر خود را به درچه دال کشمیر می رسانند. شاید زیباترین صحنه ها را بتوان هنگام طلوع آفتاب ثبت کرد. تلالو نور خورشید روی سطح آب دریاچه، قایق های مملو از گل های رنگارنگ و زیبا و هیاهوی مردم که در حال خرید و فروش هستند تصویری بی نظیر به وجود می آورد.

منبع: thewanderingfoxy.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد