بلیط هواپیما

باغ های ماژورل در مراکش

باغ های ماژورل

مراکش، شهر رنگارنگ و دیدنی کشور مراکش، آنقدر جاذبه دارد که برای دیدن و شناخت تمام آن ها زمان زیادی لازم است. از کوچه های قدیمی و بازارهای رنگارنگ و دیدنی گرفته تا آثار تاریخی و هنری، مراکش یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری آفریقا به شمار می آید. باغ های ماژورل در این شهر که در زمان استعمار فرانسه ساخته شدند، امروزه یکی از معروف ترین و مهم ترین جاذبه های شهر هستند که نه تنها زیبایی و هنر فرانسوی را به نمایش می گذارند، بلکه نمایانگر هنر اسلامی و زیبای مراکشی نیز هستند. با الی گشت همراه باشید تا با باغ های ماژورل در مراکش آشنا شوید.

ماژورل
مطالب مرتبط:
گردشگاه های اطراف شهر مراکش
راهنمای سفارت مراکش و اخذ ویزای این کشور

باغ های ماژول در فاصله زیادی از میدان شلوغ و پر جنب و جوش جم الفنا در شهر مراکش، با دست فروشان و بازار های خیابانیش قرار گرفته اند. باغ هایی که توسط ژاکوس ماژورل نقاش فرانسوی و طراح مد معروف فرانسوی، در سال ۱۹۲۴ طراحی و ساخته شدند و در سال ۱۹۴۷ به روی عموم باز شدند.

ماژورل از این باغ ها به عنوان زیباترین اثر خودش یاد کرد و گفت با تمام وجود روی آن ها کار کرده است. بعد از مرگ ماژورل در سال ۱۹۶۲، این باغ به حال خود رها شد. تا این که در سال ۱۹۸۰ طراح معروف فرانسوی به همراه همسرش این باغ را خرید و تعداد گیاهان آن را از ۱۳۷ راس به ۳۰۰ راس افزایش داد.

گیاهان ماژورل

بعد از مرگ این طراح در سال ۲۰۰۸، همسر او این باغ ها را به یک موسسه فرانسوی در مراکش اهدا کرد. امروزه این باغ ها به همراه موزه هنر مراکش، نمادی از فرهنگ و هنر مراکش و فرانسه به شمار می آیند.

گرچه دهه ها از ساخت این باغ های دیدنی در مراکش می گذرد، اما شهرت آن ها از سال ۱۹۷۷ به بعد آغاز شد. از آن سال تا به حال، میلیون ها نفر برای دیدن این باغ های منحصر به فرد به مراکش سفر کرده اند.

کاکتوس های ماژورل

رنگ های خاص و چشم نواز به کار رفته در ساختمان های این باغ، یکی از مهم ترین عوامل شهرت آن هستند. آبی خاصی که در نقاشی این بنا استفاده شد، امروزه به نام آبی ماژورل شناخته می شود. علاوه بر این رنگ، زرد لیمویی و نارنجی کدو حلوایی در کنار آن ها، ترکیب بی نظیری از رنگ ها را خلق کرده است.

فروشگاه هدیه این باغ به تازگی بازسازی شده است که در آن می توانید لباس های سنتی مراکش، کتاب های متعدد و قدیمی و هدیه های خاص مراکشی را تهیه کنید. همچنین گیاهان و کاکتوس های جدیدی هم به این باغ اضافه شدند.

آبی ماژورل

در این باغ رنگارنگ ۱۲ هکتاری، علاوه بر گونه های مختلف کاکتوس و گیاهان دیدنی دیگر، ۱۵ گونه پرنده وجود دارد. در سفرتان به این باغ زیبا، دیدن موزه هنرهای اسلامی مراکش را از دست ندهید. در این موزه شاهد کلکسیونی از پارچه های شمال آفریقا، فرش های عربی، جواهرات، سرامیک، نقاشی و اسباب قدیمی منزل هستید.

این باغ دیدنی درتمام سال به جز ماه های اکتبر و نوامبر باز است و ساعت های کاری آن بسته به فصل و روزهای هفته متفاوت است.

فروشگاه باغ
۱۰ مورد از ماجراجویی های هیجان انگیز در کنیا
۱۰ مورد از ماجراجویی های هیجان انگیز در کنیا
نامیبیا، سرزمینی با حیات وحش بینظیر
نامیبیا، سرزمینی با حیات وحش بینظیر
این دریاچه قاتل پرندگان است!
این دریاچه قاتل پرندگان است!
ماکوکو، خطرناک ترین شهر شناور جهان!+ تصویر
ماکوکو، خطرناک ترین شهر شناور جهان!+ تصویر