گردشگاه های اطراف شهر مراکش

تفریحگاه های اطراف شهر مراکش

بازارهای رنگارنگ و پرهیاهوی شهر مراکش با اجناس و غذاهای خوشمزه اش نه تنها محبوب ترین جاذبه گردشگری مراکش بلکه محلی برای تجربه و احساس نبض واقعی کشور هستند. شهر مراکش با دشت های خشک وسیع و کوه های سر به فلک کشیده چشم اندازهای تماشایی را پیش روی چشمانتان به نمایش درمی آورد، با بودن در قلب این شهر اگر هیاهو و شلوغی شما را دلتنگ لحظاتی آرامش بخش کرده سواحل اقیانوس اطلس آنقدر بهتان نزدیک است که می توانید سفرهایی یک روزه به آن داشته باشید. به غیر از سواحل، جاهای دیدنی زیادی در خارج از شهر مراکش هستند که از گردشگاه های اطراف شهر مراکش هستند، در این پست آن ها را معرفی می کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

شهر مراکش

دره Ourika

مطالب مرتبط:
جاذبه های دیدنی رباط در مراکش + تصویر
راهنمای سفر به مراکش

در ۷۷ کیلومتری شهر مراکش روستاهای کوهستانی دره Ourika  محبوب ترین جا برای گردش های خارج از شهری ست. روستاها و شهرهای کوچکی که با باغ های میوه سرسبز و مزارع احاطه شدند محلی مناسب برای فرار از گرمای شهر و دیدن زندگی روستایی واقعی این کشور است. اگر در روز دوشنبه به این دره رفتید بازار روستای Tnine را از دست ندهید این باز پر از شلوغی و رنگ زندگی محلی است. در ماه های دی و بهمن می توانید در پیست اسکی Oukaimeden اسکی کنید و مبهوت چشم اندازهای خیره کننده شوید.

دره Ourika

 شهر صویره (Essaouira)

اگر از گردش در کوچه های پیچ در پیچ شهر مراکش خسته شدید و دلتان گشت و گذاری متفاوت می خواهد سوار ماشین شوید و بعد از طی ۱۸۴ کیلومتر خودتان را به سواحل دوست داشتنی شهر صویره برسانید. قسمت قدیمی شهر که در کنار دریا آرام گرفته  با قلعه و برج و باروهای قرن هجدهمش یکی از پربازدید ترین جاذبه های این منطقه به شمار می رود. راه رفتن در کنار این قلعه ها راهی عالی برای غرق شدن در چشم اندازهای دریا و دیدن قایق های رنگارنگ بندر ماهی گیری صویره است. در اینجا با رفتن به موزه سید محمدابن عبدالله مجموعه ای از لباس ها، عکس ها و ابزار موسیقی این کشور را در ریادی سنتی و زیبا تماشا می کنید.

شهر صویره

آبشار اوزود (Ouzoud)

آبشار اوزود در ۱۵۰ کیلومتری شمال شهر مراکش آنقدر آب و هوای خوب و خنکی دارد که هم مردم خود مراکش و هم گردشگران دوست دارند که در اولین فرصت خود را به این آبشار دیدنی برسانند. این آبشار حدود ۱۱۰ متر را بعد از گذر از سه لایه به سمت پایین می آید و ذرات آب پراکنده طراوت و خنکای لذت بخشی را به محیط می دهند.

آبشار اوزود

مسجد حسن دوم

یکی از بهترین مساجد مدرن جهان در سواحل شهر کازابلانکا در ۲۴۲ متری شهر مراکش قرار گرفته است. این مسجد که طراحی آن با معماری فرانسوی بوده در سال های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۳ با هزینه ۵۸۳ میلیون یورو ساخته شد. در طراحی این مسجد ترکیبی از معماری سنتی عربی- اندلسی و معماری معاصر به همراه کاشی کاری ها و حکاکی های زیبا، بنایی خیره کننده را ساخته است.

مسجد حسن دوم

پارک ملی توبکال (Toubkal)

بخش مرکزی کشور مراکش بلندترین کوه های شمال آفریقا را در خود جای داده است. توبکال، با ارتفاع ۴۱۶۷ متر در قلب پارک ملی توبکال قرار گرفته و بلندترین قله مراکش است. این قله که در فاصله ۷۰ متری شهر مراکش قرار دارد از محبوب ترین کوه ها برای کوهنوردی است. اگر در تابستان برای سفری یک روزه به این محل می روید فرصت فتح قله را ندارید چون رفتن به بالای قله ۲ روز زمان نیاز دارد.

پارک ملی توبکال

منبع: planetware.com

باور کردنی نیست اما این ها تصاویر یک جشنواره ماهی گیری است! + تصاویر واقعی
باور کردنی نیست اما این ها تصاویر یک جشنواره ماهی گیری است! + تصاویر واقعی
گشت و گذار در ال جم، شهر باستانی رومی ها در تونس
گشت و گذار در ال جم، شهر باستانی رومی ها در تونس
۸ مورد از جاذبه های گردشگری شهر المنستیر تونس
۸ مورد از جاذبه های گردشگری شهر المنستیر تونس
صحرای نامیب، جایی که کویر به اقیانوس می رسد!
صحرای نامیب، جایی که کویر به اقیانوس می رسد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code