باغ وحش تارونگا، معروف ترین باغ وحش استرالیا

باغ وحش تارونگا 

خیلی از ما با شنیدن نام استرالیا به یاد کانگرو و کوالا، حیوانات دوست داشتنی این کشور می افتیم، حیواناتی که شاید در محبوبیت استرالیا نقش پر رنگی داشته اند. تصور اینکه به استرالیا بروید ولی حیوانات خاص و منحصربفردش را نبینید واقعا سخت و مشکل است پس یا دل به طبیعت بکرش بزنید و در پارک های ملی و جنگل ها حیات وحش دوست داشتنی اش را تماشا کنید و یا اگر تا این حد ماجراجو نیستید در یک صبح یا بعدازظهر سری به سراغ باغ وحشی بروید و حیوانات این سرزمین را به خوبی از نظر بگذرانید. می خواهیم درباره معروف ترین باغ وحش استرالیا، باغ وحش تارونگا در سیدنی حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

باغ وحش سیدنی
مطالب مرتبط:
ساحل شلی در استرالیا، جایی برای موج سواری و غواصی
بهترین مراکز خرید در استرالیا

باغ وحش تارونگا (Taronga zoo) در سواحل بندر سیدنی قرار دارد. مدت های زیادی از باز شدن این باغ وحش تماشایی می گذرد به طوری که افتتاحش به سال ۱۹۱۶ برمی گردد. از آن زمان تا به حال اینجا به مکانی تبدیل شده که حیوان دوستان برای تماشای حیوانات خود را به آن می رسانند تا گوشه ای از زیبایی های حیات وحش بینظیر این کشور را تماشا می کنند.

ورودی باغ وحش تارونگا

تنوع حیوانات این باغ وحش آنقدر زیاد است که با رفتن به آن می توانید مطمئن شوید که بیشتر حیوانات استرالیا و دیگر نقاط دنیا را دیده اید. این باغ وحش ۲۸ هکتاری  بیش از ۴ هزار حیوان از ۳۵۰ گونه مختلف دارد و حیواناتش به ۸ بخش مختلف تقسیم بندی شده اند. برای اولین بار که به این باغ وحش بروید می توانید سری به مرکز اطلاعات بزنید و راهنمایی های لازم برای گشت و گذار در این باغ وحش را بپرسید. اینجا جایی است که اگر واقعا به حیوانات علاقه داشته باشید از بودن در آن احساسی وصف نشدنی را تجربه می کنید می توانید مدت ها رفتار جالب حیوانات را تماشا کنید و از نزدیک با دنیای متفاوتشان آشنا شوید، حوصله به خرج دهید و به آهستگی از مقابل حیوانات بگذرید تا با دقت بیشتری آن ها دیده باشید اگر خسته شدید مدتی را در کافه های اینجا استراحت کنید و دوباره به تماشا ادامه دهید. اینجا متخصصانی دارد که درباره حیوانات مختلف برایتان توضیحاتی می دهند تا دیدن آن ها را برایتان جذب تر کنند.

کوالا باغ وحش
کانگرو

حتی می توانید در معروف ترین باغ وحش استرالیا شب را در کلبه های چوبی گوشه ای از باغ وحش بگذرانید و صبح با مناظر دل انگیزی از خانه اپرای سیدنی و پل بندر از خواب بیدار شوید. این باغ وحش با چشم اندازهای زیبا از بندر سیدنی گردشی خاطره انگیز را برایتان به ارمغان می آورد. به غیر از تماشای حیوانات، کنسرت ها و نمایش های زیادی هم در اینجا برگزار می شود، می توانید در گوشه ای از باغ وحش نمایشی جذاب از فوک های تعلیم دیده را ببینید، نمایشی که بیشتر بر روی مراقبت از اقیانوس ها و عواقب ماهی گیری بیش از حد بر روی حیوانات آبزی اقایانوس تمرکز دارد.

چشم انداز باغ وحش تارونگا

برای رسیدن به این باغ وحش یک قایق سواری لذت بخش در انتظارتان است، می توانید از قایق های اختصاصی خود باغ وحش استفاده کنید، قایق هایی که ۱۲ دقیقه ای شما را از شهر به این باغ وحش می رسانند. پس از گذر از مسیری پر از چشم اندازهای نفسگیر از بندر سیدنی در اسکله از قایق پیاده می شوید.

قرار است چندین ویلای لوکس در گوشه ای از این باغ وحش با شرایطی کاملا موافق محیط زیست درست شود، مطمئنا با این کار محبوبیت این باغ وحش بیشتر از گذشته می شود و می توانید در حالی که بر روی تراس ویلای خود ایستاده اید به بازی کانگروها در مقابل خود نگاه کنید.

فیل باغ وحش تارونگا
معرفی هتل آتلانتیس ملبورن | ۴ ستاره
معرفی هتل آتلانتیس ملبورن | ۴ ستاره
معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های استرالیا
معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های استرالیا
تپه ای که بر روی آتش قرار گرفته!
تپه ای که بر روی آتش قرار گرفته!
جزیره کانگورو در استرالیا و جاذبه های آن
جزیره کانگورو در استرالیا و جاذبه های آن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code