باور می کنید این مکان ها روستا باشند؟

۴ روستای بسیار زیبای دنیا

تصور شما از روستا و دهکده چیست؟ حتما یاد خانه های کاهگلی ای می افتید که تا یک باران می آید آب ار کوچه های آن سرازیر می شود و دیگر نمی توان تا بند آمدن آن از خانه بیرون آمد! شاید کلمه ی روستا شما را یاد روستاهای ایران عزیزمان می اندازد اما در کشورهای دیگر به شرایط متفاوت آب و هوایی، فرهنگی و اقلیمی ای که با ایران دارند، روستاهای متفاوتی هم دارند. در این نوشتار الی گشت می خواهد شما را با ۴ روستای قدیمی بسیار زیبا آشنا کند، همراهمان باشید:

مطالب مرتبط:
از روستایی بدون در و قفل در هند بیشتر بدانید
زیبایی این سواحل شما را مبهوت می کند

شیراکاواگو ژاپن

اگر در شهر بزرگی زندگی می کنید و آلودگی و دود و شلوغی کلافه تان کرده و دوست دارید چند روز پر آرامش را تجربه کنید، سفر به یکی از این دهکده‌ها و شهرهای زیبا را امتحان کنید. هر کدام از این روستاهای زیبا به خاطر ویژگی‌های منحصربه‌ فردشان در دنیا شناخته ‌شده هستند.

شیراکاواگو (Shirakawa-go) در ژاپن

شیراکاواگو روستایی تاریخی در مرکز ژاپن و نزدیک به قله ی هاکو و متعلق به قرن نوزدهم است و حدود ۲۰۰۰ نفر جمعیت دارد. شیراکاواگو یکی از مکان های کشور ژاپن است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. اما دلیل معروفیت این روستا چیست؟ شیراکاواگو به خاطر خانه‌هایش مشهور است که به سبک مینکا (خانه‌های سنتی ژاپنی) ساخته شده‌اند. مینکاها، خانه هایی با سقف های کاهگلی و بسیار محکم است که در مقابل هر بارشی استقامت کافی دارند. شیراکاواگو، روستایی کوهستانی است.

تالین (Tallinn)در استونی

تالین کنونی که در پایتخت استونی قرار دارد، در واقع در گذشته شهر بزرگ و پر قدمتی بوده است. این دهکده ی زیبا، بناهای تاریخی و دیدنی زیادی دارد که از جمله آن، یک برج ۶۴ متری است که قدمت آن به قرن سیزدهم می رسد. جالب است بدانید شهر تالین در سال ۲۰۱۱، به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شده است و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی زیادی برای تماشا دارد. میدان زیبای Town Hall بیشتر از ۸ قرن است که محل تجمع اهالی شهر است. این میدان که با مغازه‌های مختلف احاطه شده است، در فصل تابستان به مکانی برای تفریح و سرگرمی و گذراندن وقت در کافه‌ها تبدیل می‌شود. این میدان هنوز هم قلب اجتماعی شهر و مکانی برای برگزاری اجراهای زنده‌ی موسیقی است و بازارهای سنتی مختلفی برای ارائه‌ی انواع محصولات و صنایع دستی در این میدان برپا می‌شود.

باردیو اسلواکی

باردیو (Bardejov) در اسلواکی

این روستا هم به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است و قدمت بناهای آن به قرن های سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم می رسد. در واقع هر آنچه که از یک دهکده و شهر تاریخی انتظار دارید در باردیو وجود دارد. اگر می خواهید یک شهر قرون وسطایی به تمام معنا ببینید، باردیو بهترین جا است.

آلبروبلو ایتالیا

آلبروبلو (Alberobello) در ایتالیا

این روستا هم یکی دیگر از روستاهای کهن اروپا است که در میراث جهانی یونسکو، ثبت شده است. آلبروبلو شهری کوچک در جنوب است که قدمت آن به قرن شانزدهم میلادی می رسد. این شهر به خاطر سبک خاص معماری و خانه‌های منحصربه‌فردش که ترولو نام دارد، شهرت دارد. ترولوها کلبه‌های سنتی آپولیایی از جنس سنگ هستند که سقف‌های مخروطی شکل دارند. این خانه‌های دیدنی و متفاوت امروزه به یکی از جاذبه‌های گردشگری ایتالیا تبدیل شده‌اند و توسط یونسکو محافظت می‌شوند.

منبع: architecturaldigest.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد