بایترک، برجی که از اسطوره ها آمده!

برج بایترک نماد اصلی شهر آستانه، پایتخت قزاقستان

به نظر شما بهترین گزینه برای شروع گردش در شهر آستانه، کجاست؟ بدون شک این محل باید برج مشهور و نماد پایتخت قزاقستان یعنی ساختمان بایترک (Baiterek) باشد. طراحی این ساختمان بر اساس تصور مردم قزاقستان از جهان هستی، شکل گرفته و بر اساس این افسانه کهن؛ بایترک، درخت زندگی و مقصد و هدف نهائی پرنده ای مقدس به نام سامروک (Samruk) محسوب می شود. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
رایشتاگ، بنای تاریخی شهر برلین
مکان های فوق العاده زیبای شهر پکن
Baiterek main symbol of Astana.

برای رسیدن به گوی شیشه ای این بنا می توانید از یکی از آسانسور های دارای چشم انداز زیبای این بنا تا ارتفاع ۸۴ متری بالا رفته و از سالن ویژه ای که برای تماشای مناطق اطراف در این محل وجود دارد، چشم انداز بی نظیری از شهر آستانه را به نظاره بنشینید. در این محل یک ماکت چوبی از کره زمین نیز قرار دارد که روی آن ۵ گلبرگ به نشانه پنج دین اصلی موجود در کره زمین دیده می شود. در این تالار همچنین اثر دست رئیس جمهوری این کشور یعنی نور سلطان نظربایف قرار دارد که نمادی از توجه مردم این کشور به صلح و آرامش جهانی است. این اثر با نام (Ayaly – Alakan) شناخته می شود. در این برج شما چشم انداز کاملی از شهر آستانه را در برابر خود خواهید داشت و همچنین می توانید بخش تجاری شهر در ساحل چپ رود ایشیم (Ishim) و محله ها و میدان های زیبای ساحل راست این رود را مشاهده کنید.

امروزه برج بایترک نه فقط در شهر آستانه بلکه در سراسر کشور قزاقستان دارای اهمیت بوده و با به تصویر کشیدن افسانه های تاریخی و ریشه های کهن این سرزمین به سمت آینده، به نوعی نماد این کشور نیز محسوب می شود.

منبع: www.astana-hotels.net

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code