با این دلایل تابستان امسال به وارنا سفر می کنید!

وارنا یکی از پر بازدیدترین شهرهای اروپایی و یک مقصد عالی برای افرادی است که به دنبال گذراندن اوقات خوش و یک تعطیلات به یاد ماندنی هستند. وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان است و نزدیک به ۳۴۸ هزار نفر جمعیت دارد که در ساحل شمالی دریای سیاه قرار گرفته است، شهری عال که همه چیز در دل خود دارد. مردم زیادی با شروع فصل تابستان و آغاز گرما، این منطقه را برای سفر انتخاب می کنند. اما شاید کنجکاو باشید، چه چیزی درباره ی سفر به وارنا وجود دارد که آن را خاص می کند؟ با خواندن ادامه ی مطلب می توانید جواب سوالتان را بگیرید. همراه الی گشت باشید:

مطالب مرتبط:
وارنا و حیات زیر آب
۲ جاذبه تاریخی در قلب وارنا

 

۱- آب و هوای فوق العاده

وارنا آب هوایی عالی و ملایم در تمام طول سال دارد. سردترین ماه های سال در این شهر بین دسامبر تا مارچ است که میانگین هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد می شود. فصل تابستان، از اوایل ماه می شروع می شود و تا اویل اکتبر ادامه دارد، دمای هوا در این فصل بین ۲۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد است. بنابراین آب و هوا کاملا برای لذت بردن از ساحل و دریا، مساعد است.

۲- سواحل و چشمه های آب گرم

مناطقی از وارنا مثل سواحل ماسه های طلایی و اقامتگاه های سن کنستانتین و هلنا، به خاطر شن های خاص طلایی و خالص و همچنین چشمه های آب گرم معروف هستند. به ساحل ماسه های طلایی در وارنا، «مروارید بلغارستانی دریای سیاه» هم می گویند. درباره ساحل ماسه های طلایی در این شهر، مطلب اختصاصی ای قبلا نوشته شده که می توانید آن را مطالعه کنید.

(چرا به سواحل وارنا ماسه های طلایی می گویند؟)

سواحل وارنا

 

۳- تاریخ ارزشمند

در شهر وارنا که مهد تمدن کهن اروپاست، می توانید قدیمی ترین ابزار آلات دست ساز دنیا را که تاریخ آنها به ۴۲۰۰ تا ۴۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد، ببینید و این تازه شروع تور تاریخی شما در این شهر است.گنجینه های ارزشمند تاریخی بسیاری وجود دارند که که از تمدن رومی ها، یونانی ها، بلغاری ها و بیزانس ها بر جای مانده است…
توریست هایی که سفر به وارنا داشته اند، از کالکشن های ارزشمند تاریخی موزه های این شهر، شگفت زده شده اند که حمام آب گرم رومی ها، یکی از تاثیر گذارترین این موزه ها بوده است.

 

۴- زندگی فرهنگی و فستیوال ها

سالهاست که وارنا به شهری بین المللی تبدیل شده است که در آن می توان نمایشگاه های هنری و فرهنگی زیادی دید. این شهر، با وقایع فرهنگی زیادی مثل موزیک فلکلور، اپرا، رقص های محلی و باله، تئاتر، سینما، نمایشگاه های فضای باز و موزه های هنری فراوان پیوند خورده است. این شهر، یکی از اصلی ترین کاندیداهای پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۹ است.

۵- مردم مهمان نواز

بلغارها، مردمانی مهمان نواز هستند و در بیشتر مواقع به گرمی توسط آنها خوشامدگویی می شوید. مردم این شهر عاشق شادی اند و دوست دارند بی بهانه جشن بگیرند و به همین دلیل است که در این کشور، جشن های زیادی برپا می شود.

۶- معماری

در سال ۱۸۷۸، این شهر، شهری عثمانی با خانه های چوبی زیادی بوده است که در کنار آب باریکه ها ساخته شده است. وارنا، خانه ها، برج ها، قلعه ها و سازه های باشکوهی دارد که میراثی از زمان های دور است و قطعا در هیچ کجای دیگر دنیا مشابه آن ها را نمی توان دید.

از سازه های کهن وارنا

 

۷- خرید از همه جا و چیز

یکی از دلایلی که وارنا را معروف کرده است، سبک لباس خلاقانه و نوآورانه ی آن است. در این شهر، همه نوع مرکز خریدی پیدا می کنید از مراکز خرید سنتی تا مدرن و لوکس. دلیل انتخاب وارنا توسط خیلی از افراد، خرید از مراکز خرید آن است.

منبع: visit.varna.bg

چرا به سواحل وارنا ماسه های طلایی می گویند؟
چرا به سواحل وارنا ماسه های طلایی می گویند؟
معرفی هتل ۴ ستاره لیلیا در وارنا
معرفی هتل ۴ ستاره لیلیا در وارنا
معرفی بهترین مسیرهای طبیعت گردی در بلغارستان
معرفی بهترین مسیرهای طبیعت گردی در بلغارستان
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری وارنا در بلغارستان
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری وارنا در بلغارستان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code