با دنیای پروانه های کمیاب در بانکوک آشنا شوید

باغ پروانه های بانکوک

بانکوک پایتخت بزرگ تایلند را با شلوغی ها و عبادتگاه های خاصش می شناسند و وقتی اسم بانکوک می آید بسیاری یاد مراکز خرید و پرستشگاه ها و شلوغی و ترافیک آن می افتند. اما در این شهر پرهیاهو یک جاذبه ی خاص وجود دارد که کمتر کسی هست آن را بشناسد. حتی افرادی که به بانکوک سفر کرده اند هم شاید این جاذبه ی زیبا را ندیده باشند: پارک روت فای. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
خرید با طعم گردش در بانکوک
رازهای سفر ارزان به بانکوک

باغ پروانه های بانکوک

باغ پروانه های بانکوک

اشتباه نکنید اینجا یک باغ حشره شناسی پروانه های خشک شده نیست. این باغ محیط زندگی کمیاب ترین و زیباترین پروانه های بانکوک است. وقتی وارد آن می شوید، با محوطه ی بزرگی روبرو می شوید  که در آن باغچه‌ هایی با درختان سایه‌ دار، گل‌ های وحشی و یک آبشار دارد و هوای محوطه خنک است. البته متاسفانه تعداد کمی از این پروانه های زیبا در محوطه پنهان شده‌اند پس اگر ساکت و بی‌حرکت باشید، می‌توانید شانس این را داشته باشید که از زیبایی‌های آن‌ها عکس بگیرید.

اگر از افرادی هستید که از قدم زدن بی ‌سروصدا خوشتان نمی ‌آید، کافی است به بازار آخر هفته‌ ی چاتو چاک (Chatuchak) بروید. در نزدیکی این بازار ۳ باغ دیگر هم هست که می‌ توانید به آنجا رفته و از زیبایی‌های آنها لذت ببرید. بین «باغ‌های ملکه سیرکیت» (Queen Sirikit Gardens) و «باغ‌های روتفای» (Rotfai Gardens) باغ کاملا محصور و آرام پروانه‌ها و حشره‌خانه‌ی بانکوک قرار دارد.

باغ ملکه سیرکیت

باغ ملکه سیرکیت

باغ ملکه‌ سیرکیت بین باغ پروانه ‌ها و موزه‌ ی اکتشافات کودکان  قرار دارد و باغی گیاه‌شناسی با باغچه‌ هایی از گل‌ هایی با رنگ روشن و درختان قدیمی سایه ‌دار است و بسیار رویایی و زیباست. روی درختان برچسب هایی قرار دارد که تمام برچسب‌ها به زبان انگلیسی، تایلندی و لاتین نوشته شده‌ اند و اسم آنها را نشان می دهد. وقتی در این باغ قدم می زنید فکر می کنید در بهشت هستید یا وسط یک داستان افسانه ای گیر افتاده اید: چمن‌ زاری با گل‌ های وحشی و چشم‌ انداز تمیز با نیمکت‌ های سایبان ‌دار، تالاب‌ ها و پلکان‌های پرپیچ‌ وخم همگی زیبایی هایی هستند که در این باغ به چشم می خورند. بازدید از این باغ قطعا روزی خاطره انگیز است و لحظات دیدن پروانه‌ های رنگارنگ، پیک ‌نیک یا دوچرخه ‌سواری در باغ‌های وسیع و زیبا همیشه به یادتان می ماند. یادتان باشد اینجا یک باغ بزرگ است و اگر بخواهید همه ی قسمت های آن را خوب بگردید چند ساعت ممکن است طول بکشد پس بهتر است همراهتان کمی آب معدنی ببرید.

پروانه ای کمیاب در باغ پروانه های بانکوک

بعد از گشت و گذاری در سراسر باغ می توانید به قلمروی پروانه‌ها برسید. پروانه های باغ بسیار کمیاب و حساس هستند و در گشت گذار در این باغ با گونه هایی به نام «Golden Birdwing» «Siam Tree Nymph» و «Giant Silkworm Butterfly» روبرو می شوید. اگر به پروانه ها علاقه مندید اما از آنها اطلاعات زیادی ندارید هم نگران نباشید چون  در ورودی باغ اطلاعات خوبی درباره پروانه ها و چرخه ی زندگی آنها وجود دارد.

این باغ در همه ی روزهای هفته به جز ۳ شنبه ها باز است و ورود به آن نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

منبع: bangkok.com

غذاهای تایلندی تعریف جدیدی از مزه ها و چاشنی ها
غذاهای تایلندی تعریف جدیدی از مزه ها و چاشنی ها
چطور یک هفته را در بانکوک بگذرانیم؟
چطور یک هفته را در بانکوک بگذرانیم؟
‎‌مهیج ترین ورزش‌های آبی در تایلند
‎‌مهیج ترین ورزش‌های آبی در تایلند
راهنمای سفر تنهایی به بانکوک
راهنمای سفر تنهایی به بانکوک

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code