با مکان های دیدنی و زیبای قطر بیشتر آشنا شوید (بخش دوم)

موزه ملی دوحه قطر

قطر با تمام کوچکی برای تمامی علاقه مندان به تاریخ و هنر که از نقاط مختلف دنیا بدان رهسپار می شوند، مجموعه ای عظیم و گران بها را در خود جای داده است.

در این کشور جاذبه ها به حدی است که با حوصله تمام می توان به آن جا رفت و از این همه زیبایی خرسند و راضی شد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
تماشای این جاذبه ها را در قطر از دست ندهید
با مکان های دیدنی و زیبای قطر بیشتر آشنا شوید 

موزه ملی قطر

موزه ملی قطر به ‌قدری از نظر طراحی پیچیده است که شاید در ابتدا بتوان آن را با یک شاهکار اوریگامی (اوریگامی به یکی از سبک‌های خلق آثار هنری در ژاپن گفته می‌شود که به‌واسطه تا زدن کاغذ در زویای مختلف و ایجاد شکل‌هایی منحصربه‌فرد انجام می‌شود) اشتباه گرفت. بدنه سفیدرنگ این بنا دارای تلفیقی از لبه‌ های تیز و منحنی است که ازنظر معماری می ‌توان ساخت آن را تا حدی غیرممکن در نظر گرفت. این بنا در حال حاضر در حال ساخت است و به‌تدریج شاهد تبدیل ‌شدن این طراحی شگفت ‌انگیز به واقعیتی فیزیکی خواهیم بود. طراحی این موزه با الهام گیری از رزهای صحرایی انجام شده است که در حقیقت یک پدیده طبیعی بسیار عجیب هستند که به‌واسطه شکل‌ گیری کریستال ‌ها در ساختارهای اقلیمی خاص به وجود می‌آیند. معمار این بنا معتقد است که رزهای صحرایی در حقیقت گذرگاهی از زمان را به نمایش می‌گذارند و به همین دلیل نیز این ایده را در طراحی این بنا به کار گرفته است.

برج‌های برزان

برج ‌های برزان نمایشگر معماری درخشانی هستند ولی برای تجربه کامل زیبایی آن‌ ها باید به نوک این برج‌ ها بروید. هنگامی‌که به بالای این برج رسیدید می ‌توانید از چشم ‌اندازی زیبا لبریز شوید. این بنا در نوع خود یک سازه زیبا و چشمگیر است. حتما دوربین به همراه داشته باشید زیرا بالای این برج به‌عنوان نقطه ‌ای ایده آال برای عکاسی به ‌حساب می‌آید.

دژ دوحه

این دژ نظامی در قلب دوحه واقع شده و در سال ۱۹۲۷ ساخته شده است. با این‌ وجود درنهایت این دژ به یک موزه تبدیل شده است و هم‌اکنون آثار هنری‌ مانند زیورآلات چوبی، تجهیزات ماهی گیری قدیمی، نقاشی‌ های رنگ ‌روغن و عکس ‌های قدیمی را به نمایش می ‌گذارد. اگر به دنبال درک تاریخ و سبک زندگی قطری‌ ها هستید و می‌خواهید تا ساکنان این سرزمین را اندکی بهتر بشناسید، این دژ می ‌تواند یک روز لذت ‌بخش را برای شما رقم بزند. با تمامی این تفاسیر، زیباترین و چشم‌گیرترین نکته این دژ را می‌ توان نمای بیرونی آن دانست. این بنا بسیار بزرگ و مستحکم است و موجب برانگیخته شدن حس محاصره شدن با نیرویی قوی و ترسناک در شما می‌ شود. این امر در نوع خود تجربه ‌ای ویژه است و بدون شک از دیدن منظره این بنای زیبا و البته رعب‌آور، لذت خواهید برد.

موزه هنرهای اسلامی

موزه هنرهای اسلامی در قلب آبهایی ساکن و شفاف قرارگرفته است. برای رسیدن به این موزه باید از روی یک پل ساخته شده در میان این آب‌ های زلال عبور کنید و به همین دلیل نیز غرق در ظاهر زیبای این موزه خواهید شد. این بنای سفیدرنگ دارای شکلی مکعبی با زاویه ‌های تیز است و به‌تنهایی در مرکز آب ‌های زلالی که به آن اشاره شد قرارگرفته است. بنای این موزه در زیر نور آفتاب با درخشش زیبایی همراه است و همین امر نیز گیرایی محیطی آن را افزایش می‌دهد. هنگامی‌که به داخل این موزه پای می‌گذارید از ریزه‌ کاری‌های محیط داخلی آن شگفت ‌زده خواهید شد زیرا محیط داخلی این بنا به‌صورت کامل در نقطه مقابل سادگی ظاهری نمای خارجی آن قرار دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد