با گنج های پنهان آلمان آشنا شوید

اگر از آن دسته افرادی هستید که به معماری به شت علاقه مندند و دوست دارند تا آرشیوی جامع و جذاب از شهرهای زیبای دنیا را در یک سفر ببینند، آلمان جایی است که باید ببینید. در این نوشته، ۶ چشم انداز زیبا در آلمان را به شما معرفی می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
۴ مکان غیر منتطره دیدنی در آلمان
اقامت در هتل های حیرت آور آلمان


۱- شهر ارفورت (Erfurt)
بعضی از مردم بر این باورند که ارفورت در قلب آلمان و در واقع در مرکز آن قرار گرفته است. البته شاید این موضوع کمی بحث برانگیز باشد اما چیزی که در آن هیچ بحثی نیست، این حقیقت است که ارفورت پر از دیدنی و نقاط برجسته است. مانند هر شهر دیگری در آلمان، کلیسای جامع، قابل توجه ترین دیدنی این شهر است اما آیا می دانستید که قدیمی ترین کنیسه یهودی هها هم در این شهر قرار گرفته است؟ یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر، پل Krämerbrücke است که با ساختمان هایی پر سکنه پوشیده شده است. این پل تنها پلی از نوع خود است که در تمام اروپای مرکزی می توان پیدا کرد.
۲- دروازه هولستن (Holsten)
دروازه ی قبلی شهر به نام Lübeck، در شمالی ترین قسمت آلمان، از سال ۱۹۸۷، یکی از میراث جهانی یونسکو شده است . مردم قسمت های شمالی آلمان معمولا به عنوان مردمانی آرام و خاکی شناخته می شوند. اگرچه این شهر فقط چند مایل از ساحل دورتر است اما قسمت قدیمی شهر در جزیره ای قرار گرفته است که بوسیله ی رودخانه ای به نام Trave محصور شده است.

دروازه هولستن

۳- جزیره Rügen
چه باور کنید و چه نکنید، آلمان سواحل بسیار زیبایی دارد که همه ی آنها را در روگن می توان پیدا کرد. این جزیره لقب «آبادی ای در دریای بالتیک» را دارد و به خاطر صخره های گچی که نظیر آن را در جای دیگری نمی توان دید معروف است. معروف ترین این صخره ها، «صندلی پادشاه» نام دارد که ۱۱۸ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است.
۴- The Ulm Minster
شاید ندانید اما The Ulm Minster، بلندترین کلیسای جهان است. این کلیسا در شهری کوچک به نام Baden-Würtemberg در Ulm قرار گرفته است و ۱۶۱٫۵ متر ارتفاع دارد. این کلیسا حتی تا ۱۱ سال بلندترین ساختمان دنیا هم بود. جالب است بدانید Ulm، زادگاه یکی بزرگترین نوابغ تاریخ، شاهکار ذهن بشر و برنده ی جایزه نوبل، آلبرت انیشتین هم بوده است.

اولم مینیستر

۵- Rothenburg ob der Tauber
به دنبال یک گنج واقعا پنهان هستید؟ Rothenburg یکی از خیره کننده ترین مکان های آلمان است و شاید بتوان آن را تنها شهر قرون وسطایی دنیا دانست که به خوبی تا به امروز محافظت شده است! تک تک ساختمان های این شهر، داستانی برای تعریف کردن دارند و با بازدید از این شهر، تخیلاتتان به دورانی که شوالیه ها و پادشاهان بر کشور حکومت می کردند پر می کشد. این شهر در شمال آلمان قرار گرفته است و فقط ۱۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد. صحبن از گنج پنهان شد و یادتان باشد که این یکی واقعا منتظر شماست تا کشف شود.

روتنبرگ

۶- قلعه هیدلبرگ (Heidelberg)
آخرین و البته شماره یک ترین گنج پنهان آلمان در این فهرست، قلعه هیدلبرگ و مناطق اطراف آن است. هیدلبرگ واقعا نفس گیر است و زیبایی خیره کننده ای دارد و بدون هیچ تردیدی شاهکار رنسانس است. این قلعه، مشرف به شهر قدیمی و رودخانه Neckar است و چشم انداز زیبای آن منتظر شماست تا کشف شود.

قلعه هیدلبرگمنبع: gotravelyourway.com

معرفی هتل ۴ ستاره لئوناردو در آخن
موزه ی مرسدس بنز، نمایشگاهی از بهترین ماشین های جهان
معرفی هتل آدینا هاکسچر مارکت برلین | ۴ ستاره
چشم اندازی‌هایی زیبا از شهرهای آلمان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code