بلیط هواپیما

۴ مکان غیر منتطره دیدنی در آلمان

۴ جاذبه ای که در آلمان باید ببینید

شاید تابحال به آلمان سفر کرده باشید و برلین، هامبورگ و مونیخ را از نزدیک دیده باشید و یا درباره ی آنها چیزهایی شنیده باشید. همه ی ما درباره سوسیس آلمانی، دیوار برلین و البته Octoberfest، چیزهایی شنیده ایم. در رای گیری های اخیری که یکی از شبکه های معتبر خبری کرده است، آلمان به عنوان مشهورترین کشور دنیا شناخته شده است. ما با تعدادی از گردشگرانی که اخیرا به این کشور زیبا سفر کرده اند صحبت کرده ایم و آنها با ما از تجربه ی سفر خودشان و جاذبه های دیدنی این کشور گفته اند شاید شما هم دوست داشته باشید در سفرتان به آلمان از آنها دیدن کنید. همراه الی گشت، با گنج های پنهان آلمان آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
اقامت در هتل های حیرت آور آلمان
سفر به اعماق زمین و معادن در آلمان

کلیسای جامع کلن آلمان

داخل کلیسای جامع کلن

۱- کلیسای جامع کلن

البته شاید این جاذبه گنج پنهان نباشد اما در واقع اغلب اوقات مردم فراموش می کنند تا از این نقطه عطف آلمانی دیدن کنند. این کلیسا از سال ۱۸۸۰ تا ۱۸۸۴، بلندترین ساختمان دنیا بوده است و آنقدر بلند است که در سرتاسر منطقه به راحتی دیده می شود. کلیسای جامع کلن دقیقا در کنار رود راین قرار گرفته است و معماری آن در همان نگاه اول بهت زده تان می کند. به راحتی می توان ادعا کرد که این کلیسا یکی از دیدنی ترین سازه های روی زمین و شاهکاری با ارزشی استثنایی است.
در طول جنگ جهانی دوم حدود ۷۰ بمب هوایی روی این کلیسا فرود آمد اما بر خلاف قسسمت های دیگر شهر کلن، فرو نریخت.

۲- The Dresden Frauenkirche

شهر درسدن و بخصوص چشم انداز زیبای آن، مستحق گردشگران و بازدیدهای زیادتری نسبت به الان است. درسدن نه تنها یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای آلمان است بلکه دیدنی های قابل ملاحظه ای هم مانند Frauenkirche دارد که در طی جنگ جهانی دوم کاملا ویران شد اما بقایای آن هنوز به عنوان یادبودی از جنایات گذشته باقی مانده است. در اواخر دهه ی ۸۰ میلادی، مردم درسدن برای بازسازی کلیسا اعتراض هایی کردند که موفق هم شدند. سنگ فونداسیون آن در سال ۱۹۹۴ گذاشته شد و با کار سخت روی آن دوباره بعد از ۱۰ سال روی عموم مردم باز گشایی شد.

۳- مرکز قرون وسطایی رگنزبرگ (Regensburg)

رگنزبرگ جادویی نه خیلی بزرگ و نه چندان کوچک در جنگل باوارین قرار گرفته است. به طور کلی در آلمان، ۳۵ میراث جهانی یونسکو وجود دارد که مرکز قرون وسطایی راتیسبورن (Ratisborn) یکی از آنهاست. دیدنی ترین مکان در نزدیکی کلیسای جامع، پلی است که به آن «پل سنگی» می گویند که در قرن دوازدهم میلادی اسخته شده است. این پل، نقطه عطفی در تاریخ معماری پل های دنیا بوده است و نقش مهمی را به عنوان مدل نمونه برای پل های دیگر مشهور دنیا مثل پل لندن و پل کارل در پراگ داشت. پل سنگی تا بیشتر از ۸۰۰ سال، تنها پل دانوب محسوب می شد.

مرکز قرون وسطایی رگنزبرگ

۴- فصل کریسمس در کوه های Ore

تابحال پیش آمده است که دوست داشته باشید تعطیلات کریسمس اروپایی هار را از نزدیک ببینید؟ آنابرگ (Annaberg) و مناطق اطراف آن به خاطر جشن های کریسمس خاطره انگیز و بازارهای کریسمسی پر جنب و جوشی که برگزار می کنند مشهور هستند. مطمئنا هیچ جایی به اندازه آنابرگ برای گذراندن تعطیلات کریسمس هیجان انگیز نیست و در این ایام سرتاسر آنابرگ را چراغانی می کنند و کل شهر شبیه یک داستان بیرون آمده از قصه ها می شود. خیلی از توریست ها آرزو دارند تا بتوانند تعطیلاتشان را در این منطقه ی زیبا و دوست داشتنی بگذرانند.

کریسمس در اورمنبع: gotravelyourway.com

ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی
ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی
معرفی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا
معرفی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا
معرفی مسیرهای طبیعت گردی در آلمان
معرفی مسیرهای طبیعت گردی در آلمان
تصاویر فصل بهار در آلمان، طبیعت بی نظیر در قلب اروپا
تصاویر فصل بهار در آلمان، طبیعت بی نظیر در قلب اروپا