ببینید مایاها کجا طبیعت گردی می کردند؟!

با طبیعت مایاها در السالوادور بیشتر آشنا شوید

طبیعت منحصر به فرد السالوادور را شاید بتوان با زمستان بارانیش در یک کلمه تعریف کرد. کشوری سر سبز با طبیعتی که جزئی از فرهنگ کشورشان شده است. جهانگردانی که طبیعت گردی در کشور مقصد برایشان یکی از اولویت هاست، السالوادور را می توانند به عنوان یکی از کشورهایی که در آینده ای نه چندان دور باید به آن هم سفر کنند، به حساب بیاورند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا طبیعت گردی در السالوادور را به همراه ما تجربه کنید.

تازومال

السالوادور

مطالب مفید:
۴ مقصد طبیعت گردی محبوب برای سال ۲۰۱۸
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در جزیره ججو

جمهوری السالوادور از لحاظ جمعیتی متراکم ترین و کوچک ترین کشور در آمریکای مرکزی است. سان سالوادور، پایتخت این کشور است و بزرگ ترین شهر السالوادور نیز هست. این کشور طی چندین قرن متمادی جایگاه مردم آمریکا، بلیز، مکزیک مرکزی، گواتمالا، هندوراس، محلیان السالوادور، کاستاریکا و نیکاراگوئه بوده است. از اقوام معروفی که ساکن این کشور بوده اند می توان قوم پیپل، لنکا و مایا را نام برد. جمعیت این کشور ۸ میلیون نفر است و واحد پولی آن ها، دلار آمریکا است. ساکنان اصیل السالوادور، قوم پیپل در غرب(سرخ پوستان) و لنکا در شرق بوده اند. جالب است بدانید که قوم پیپل ها در سال ۹۰۰  میلادی به این منطقه وارد شدند و تمدن و مردم قبلی را از بین بردند و پادشاهی کوتزکاتلان به معنای مکان جواهرات الماس را بنا کردند. مایا ها نیز ۹۰۰ سال پیش وارد این کشور شدند و جایگاهشان امروزه با نام پارک ملی باستان شناسی سیوآتان با مساحتی بالغ بر ۷۳ هزار هکتار، یکی از پارک های تاریخی این قاره به شمار می آید. آب وهوای این کشور گرمسیری است و همانطور که بالاتر اشاره کردیم، از اوایل فصل زمستان در این کشور بارندگی شروع می شود. السالوادور طبیعت بسیار سرسبز و غنی دارد که هر گردشگر و طبیعت گردی را به سمت خود می کشاند. بهترین زمان برای مسافرت به السالوادور، بین ماه های دسامبر و ژانویه است. بارندگی ها تمام شده است، سرسبزی و طراوت بیشتری همه جا را فرا گرفته است و هوا از همیشه عالی تر است.

کوه های آتشفشانی السالوادور

در السالوادور از ماه نوامبر تا تا ماه آوریل را تابستان می نامند و دلیلش هم این است که جریان رطوبت هوا در هنگام عبور از بالای کوه های هندوراس، رطوبت خود را از دست می دهد و زمانی که به السالوادور می رسند، هوا خشک و گرم است و جز قسمت شمالی رشته کوه ها که بسیار خنک است، تمام کشور زمان گرمی را تجربه می کنند. طبیعت السالوادور پذیرای ۴ گونه از لاک پشت ها به نام های لاک پشت چرمی، لاک پشت پوزه عقابی، لاک پوشت زیتونی  و لاک پشت سبز دریایی است که در معرض انقراض هم قرار دارند. پایه های اقتصادی در السالوادور به خاطر عواملی چون بلایای طبیعی و درگیری های دولتی کم توان است. به همین خاطر یکی از راه های در آمدی مردم السالوادور هر چند نامانوس، پولی است که بستگانشان از آمریکا برایشان می فرستند. به همین خاطر یکی از صنعت های درآمد زایی که السالوادور می تواند از آن بهره ببرد، صنعت توریست و گردشگری است. به طور مثال در سال ۲۰۱۳ ، ۹۰۰هزار نفر به کارهای توریستی در السالوادور مشغول بودند. از پر رنگ ترین وجذاب ترین دیدنی های السالوادور، بقایای تمدن قوم مایاها است. شما با تهیه ی بلییط هواپیما و رزرو بلیط خود از الی گشت می توانید به این کشور زیبا سفر کنید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.

دریاچه ای در السالوادور

پارک ملی ماهی کولی (el boquerón national park)

این پار در نزدیکی آتشفشانی در سان کالوادور قرار دارد و این آتشفشان بالای ۵۹۰۵ فوت و یا ۱۸۰۰  متر ارتفاع دارد که یکی از جاذبه های اصلی این پارک است. دهانه ی این آتشفشان ۵ کیلومتر و قطر آن ۵۵۸ متر است. یک دهانه ی کوچک دیگر هم به نام بوکرون دراین آتشفشانه وجود دارد. ال بوکرون ،از جمله معدود مناطقی است که آب وهوای سالم و معتدلی دارد. بسیاری از گونه های گیاهی شناخته شده مخصوصا گیاهان زینتی در این پارک قرار دارند. حیوانات وحشی همانند آرامیدو، راکون، گوزن، روباه نیز در این پارک جنگلی زندگی می کنند. پارک ال بوکرون دارای یک مسیر بازدید مشخص است که از مسیرهای کوتاه شده تشکیل شده و شما را در مسیر طبیعت گردیتان در کنار دهانه لبه آتشفشان قرار می دهند.

نمایی از کوه های السالوادور

آتشفشان سن ویسنته (Volcán de San Vicente)

آتشفشان سن ویسنته به ارتفاع ۲۱۸۲ متر در ال سالوادور درآمریکای مرکزی واقع شده است. این آتشفشان دومین آتشفشان بلند السالوادور است. این آتشفشان در فاصله ۱۰ کیلومتری شمال شرقی آتشفشان شهر زاکاتکولوکا واقع شده است. این آتشفشان دو دهنه ای، هنوز باقی مانده هایی از گدازه های آتشفشانی دارد که می توان در بازدید از آن منطقه آن ها را دید. این آتشفشان در زبان ناهواتلی، چیچونتیک به معنای کوه دو سینه نامیده می شود. این کوه آتشفشانی یکی از مسیرهای طبیعت گردی معروف السالوادور  و سان سالوادور است که سالانه طبیعت گردان بسیاری را به خود و طبیعتش می کشاند.

دهانه آتشفشان در السالوادور

دریاچه ایلوپانگو (lake ilopango)

دریاچه ایلوپانگو در جنوب مرکزی السالوادور قرار گرفته و در مرزهای استان کاستالان و لاپاز در نزدیکی آتشفشانی خاموش که ارتفاعی ۱۴۵۰ متری دارد،  قرار گرفته است. سطح آب این رودخانه در سال ۱۸۸۰، ارتفاع دارد و در نتیجه ی آن یک کانال آب طبیعی به نام ریوجینیا در سمت شرقی این رودخانه، شکل گرفت. آب این رودخانه در سال ۱۹۲۸ مجددا افزایش یافت و خانه های اطراف خود را نابود کرد. این دریاچه امروزه تبدیل به یک مکان گردشگری شده و بین گردشگران و طبیت گردانی که به این کشور سفر می کنند بسیار محبوب و جذاب است.

جاذبه های طبیعی در السالوادور

تازومال (Tazumal)

یک مکان کاملا باستانی و تاریخی در السالوادور که با زیبایی های طبیعی در هم آمیخته شده است. تازومال، در دل خود یک ساختمان بزرگ باستانی به نام چاچوپا دارد که که از سال ۱۹۴۰ تا۱۹۵۰ در  دست پژوهش و کاوش و بازسازی بوده است.تحقیقات باستان شناسی در این مجتمع باستانی نشان می دهد که اولین مصنوعات جهان در این مکان در قرن ۸ میلادی ساخته شده است. این مکان تاریخی که جز یکی از بهترین جاذبه های تاریخی و طبیعی السالوادور است، مسیری مناسب و دلخواه برای طبیعت گردان علاقه مند به تاریخ مایاها می باشد.

منبع:travellersoul76.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code