بلیط هواپیما

بهترین مسیرهای طبیعت گردی در جزیره ججو

طبیعت گردی در جزیره ججو ( jeju ) کره جنوبی

کره جنوبی، کشوری در نیمکره ی شمالی و شرقی در شرق آسیا و در کناره غربی دریای ژاپن قرار دارد. نام کشور کره از یکی از امپراتوری های بزرگ کره به نام گوگوریو گرفته شده است و در بین قدرت های بزرگ شرق آسیا به عنوان کوریو (KORYO)، شناخته می شود. طبیعت کره جنوبی یکی از شگفتی های این کشور است که سالانه توریست های فراروانی را از سرایر دنیا به سمت خود جذب می کند. کشور کره جنوبی از لحاظ جاذبه های گردشگری طبیعی، جز غنیترین کشورهای جهان است. یکی از این جاذبه های طبیعی بسیار معروف، جزیره ججو در استان ججو است. با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم طبیعتگردی در جزیره ججو در کره جنوبی داشته باشیم.

چشم انداز جزیره ججو

جزیره ججو(jeju)

مطالب مرتبط:
طبیعت گردی در هاوایی
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در کانادا

جزیره ججو، یکی از دهکده های توریستی زیبای آسیای شرقی که در قلب شبه جزیره ی کره واقع شده است و از جاذبه های طبیعی و تاریخی برای یک طبیعت گردی بی نظیر مملو است. یکی از اولویت های افرادی که به کره جنوبی سفر می کنند، مسافرت و طبیعت گردی در جزیره ججو کره جنوبی است. شما نیز می توانید با تهیه بلیط کره جنوبی و رزرو هتل در این کشور، از الی گشت به این کشور زیبا سفر کنید و به جزیره ی ججو بروید و طبیعت گردی متفاوت داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا همراه هم طبیعت گردی در جزیره ججو را داشته باشیم.

سنگ های پدربزرگ در جزیره ججو

از آن جایی که ساختار جزیره ججو سنگی است در یکی از تعاریفی که مردم از این جزیره می کنند، ججو را جزیره ی سنگ، وزن و باد دانسته اند. ساختار اصلی این جزیره از فراورده های گدازه های آتشفشانی است و بیشتر جزیره را سنگ های بازالت که حاصل همین گدازه ها هستند، تشکیل داده است. علت سرسبزی و زیبایی این جزیره در همه ی زمان ها هم همین فعالیت های آتشفشانی بوده است زیرا، خاک این منطقه را بسیار غنی کرده و در نتیجه خاکی حاصلخیز را به وجود آورده است. در اطراف مزارع جزیره ی ججو می توان سنگ های بلندی را که آن ها را سنگ های پدربزرگ می نامیدند را دید که از شاخص هایی است که در کره ی جنوبی به عنوان سنت، تعریف می شود و افسانه های بسیاری با خود دارد. در زمان حاضر در کره جنوبی ۴۵ سنگ پدربزرگ باقی مانده  و از جاذبه های عجیب و جالب جزیره ججو و کشور کره جنوبی محسوب می شوند. در واقعیت این سنگ ها برای حفاظت مزارع در برابر بادهای اقیانوسی و مهاجمان ناخوانده، در اطراف زمین های کشاورزی ساخته می شده است که در پی خود افسانه هایی را هم آورده اند.

بهارهای رنگارنگ آتشفشان الاسال

حال بیایید تا سفری به آتشفشان خاموش هالاسان با ارتفاع ۱۹۵۰ متر که به عنوان بلند ترین کوه کره جنوبی هم شناخته می شود، سر بزنیم. هالاسان یکی از ذخایر طبیعی ثبت شده در یونسکو است و شامل دریاچه ای در دهانه ی آتشفشان، گل های کوهی، دارکوب ها، سنجاب ها، پروانه ها، دارکوب ها، سنجاب ها و پروانه ها و کلی حشرات دگر است. گل های معروف آزالیا، ابرهای باران زایی که در تابستان موجب بارش می شوند، پاییز نارنجی رنگ و زمستان سفید این کوه، از جاذبه های طبیعت گردی است که حتما در هر فصلی که به جزیره ججو رفتید، باید به آن سر بزنید. در ضمن، شما می توانید با عضویت کوتاه مدت در باشگاه های کوه نوردی این جزیره، به ۳۶۸ حلقه ی آتشفشانی این ناحیه و شیب های این کوه، صعود کنید.

پای کوه آتشفشانی جزیره ججو

همانطور که اشاره کردیم، کره جنوبی مخصوصا در جزیره ججو، آثار طبیعی ثبت شده ی زیادی دارد. یکی دیگر از این جاذبه های طبیعی ثبت شده در یونسکو، غار منجنگ می باشد که به عبارتی یکی دیگر از ژئو پارک های کره جنوبی و جزیره ججو است.و غار منجنگ ۸ کیلومتر مساحت دارد و گردشگران تنها مجاز به طی کرده ۱ کیلومتر از آن هستند. از جلوه های طبیعی این غار اسرار آمیز، سطح پوشیده از گدازه های سرد این غار اسرار آمیز است. این غار یکی از زیستگاه های خفاش هاست و بسیار سرد و تاریک و نمور است اما، تجربه ای جالب از یک سفر تاریک و پیاده از یک غار آتشفشانی را برای شما در پی خواهد داشت.

غار میجینگ

تا اینجا ی طبیعت گردی در جزیره ججو احتمالا کمی خسته شده اید، برای این که کمی به پاهای خود استراحت دهید و آرامش بگیرید و برای ادامه ی مسیر طبیعت گریدمان آماده شوید، حتما سری به استراحت گاه های ساحلی جزیره بزنید. شما می توانید  در محل های تعیین شده ماساژ با امواج کنترل شده ی دریا، پاهای خود را ماساژ دهید. برای آب درمانی در استخرهای آب های طبیعی جزیره ججو می توانید حس شناور بودن در استخرهای طبیعی دراین آب ها را داشته باشید.

باغ گل آرالیا جزیره ججو

یکی از مسیرهای پیاده روی متفاوت با تمام مسیرهای دیگر، مسیرهای مارپیچی است که به اُله، معروف است. مسیرهای پیاده روی بسیاری در حال حاضر در جزیره ججو به شکل ماریپیچی اله است. بعضی از مسیرهای اله، در گذر از خطوط ساحلی جزیره و مسیر سبزی که دارند، در نهایت به غارهایی می رسند که اهالی جزیره ججو در هنگام حضور اشغالگران ژاپنی حفر کرده بودند تا بتوانند اسلحه هایشان را در آنجا مخفی کنند. بسیاری از فیلم ها و سریال های معروف کره ای در این جزیره صحنه های طبیعی خود را فیلمبرداری می کنند اگر از هواداران فیلم های کره ای هستید حتما در دنیای فیلم ها، سفری به این جزیره داشته اید.

صخره های مجسمه ای در جزیره ججو

در هنگام گشت و گذار در این جزیره حتما چشمتان به زنانی در لبالس غواصی خواهد خورد که در حل شنا و شکار هستند. در جزیره ججو به علت این که برنج رشد نمی کند، زنها از قدیم برای صید ماهی های مرکب، اختاپوس، صدف، حلزون و جلبک های دریایی به دل دریا می زدند و این کارشان تا به الان هم ادامه دارد و این کارشان به این دلیل بوده است که مردها وقتی برای کار می رفتند، زن ها وظیفه ی حراست و مدیریت از خانه را داشته اند و برای آشپزی هم باید به موادی که لازم داشته اند، دست میافتند. زنان جزیره ی ججو می توانند تا عمق ۲۰ متری دریا بدون وسایل غواصی شنا کنند. اصطلاحا به آن ها هانیو می گویند و شما می توانید در کنار هانیوها شنا کنید و آن ها را ببینیند.

منبع:newtimes.co.rw

معرفی بهترین مسیرهای طبیعت گردی در تورنتو
معرفی بهترین مسیرهای طبیعت گردی در تورنتو
پارک جنگلی کرمانشاه، جلوه ای از زیبایی های طبیعی و تاریخی
پارک جنگلی کرمانشاه، جلوه ای از زیبایی های طبیعی و تاریخی
رودخانه ولتاوا، بلندترین رودخانه چک
رودخانه ولتاوا، بلندترین رودخانه چک
اگر شکلات دوست دارید به این تپه ها بروید!
اگر شکلات دوست دارید به این تپه ها بروید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code