بلیط هواپیما

بحرین از نگاه هنر

کشور بحرین و گالری های هنری

شاید متعجب شوید، اگر متوجه شوید یکی از کشورهایی که امروزه اهتمام زیادی بر روی مبحث فرهنگ و هنر قائل شده و بودجه زیادی را برای بسط و گسترش آن در سرزمینش اختصاص می دهد، کشور بحرین باشد. این کشور با توجه به شاخصه ها و ابعاد مختلف فرهنگ و هنر در کشورش و برپایی نمایشگاه و گالری هایی در این حوزه افراد مستعد بیشتری را جذب و توانسته علاقه مندان زیادی را از سراسر جهان برای بازدید این آثار به کشورش دعوت کند. با الی گشت همراه باشید تا با این گالری ها آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
بحرینی ها از کشورشان چه می گویند؟
۱۰ جاذبه دیدنی بحرین

گالری  Nadine

این گالری که توسط نادین الشیخ اداره می ‌شود، بستری برای هنرمندان مستعد محلی و بین ‌المللی فراهم می‌سازد. این گالری شامل آثار مختلفی هنری و نیز میزبان مجموعه ‌ای از کارگاه ‌های هنری و کلاس ‌های عکسبرداری است و بدین ترتیب به تشویق جامعه محلی می‌پردازد تا درگیر هنر شوند و در این میان، هنرمندان نیز بتوانند با یکدیگر ملاقات داشته باشند. گالری نادین همچنین میزبان نمایشگاه سالیانه زنان هنرمند بحرینی است که تعدادی از هنرمندان شاخص محلی هر سال آثار خود را پیرامون موضوعی خاص در آن به نمایش می‌گذارند. هنرمندانی که تاکنون در این در این گالری حضور داشته‌اند، شامل عزیزه سلمان (Aziza Salmon)، Maysa Althawadi، Jeffly Gabriela Molina و Nouf Al Riffaie می‌باشند.

هنر در بحرین

حمله هنری

وزارت فرهنگ بحرین سال ۲۰۱۴ را «سال هنر» اعلام کرد و پایان هفته هر ماه، خیابان ‌های باب البحرین، شاهد بازار «حمله هنری» است. هنرمندان محلی این شانس را دارند که در این بازار آثار خود را به نمایش بگذارند و خود را به‌عنوان هنرمندان بااستعداد به دیگران معرفی کنند و همچنین جامعه محلی را ترغیب نمایند تا استعداد خود را در عرصه هنر بیازمایند. نمایشگاه ‌های عمومی دارای نقاشی، عکس و مجسمه هستند که رهگذران از دیدن آنها لذت می‌برند و می‌توانند آنها را خریداری بکنند. در این بازار نوای موسیقی زنده نیز به گوش می‌رسد و برای بازدیدکنندگان، سرگرمی‌های زیادی تدارک دیده شده‌اند و در عین حال، غذا های خیابانی محلی، خاطره تماشای فعالیت‌ه ای هنری و فرهنگی بحرینی را تکمیل می‌کنند.

گالری های هنری بحرین

‌گالری هنر عربی (Arabesque)

‌گالری هنر عربی در وهله اول آثار هنری آنتیک خاورمیانه‌ای را به نمایش عمومی می‌گذارد و بیش از چهل سال سابقه دارد. این گالری به خاطر داشتن مجموعه‌ های بزرگی از لیتوگراف‌ های قرن ۱۹ که توسط دیوید رابرتس، پدید آورده شده‌اند و همینطور نقاشی‌ های رنگی هنرمند Wahab Al Kooheji که صحنه‌ های زندگی روزانه در بحرین را ترسیم می‌کنند، و نیز نمایش نقشه های عربی باستانی شهرت دارد. این گالری همچنین دارای مجموعه بزرگی از پرده ‌های ابریشمی، آثار هنری اصیل و نیز کپی است که بازدیدکنندگان علاقه ‌مند می‌توانند آنها را خریداری کرده و با آثار بحرینی به تزئین خانه‌ های خود بپردازند.

گالری و مراکز هنری از نوع بحرینی!
گالری و مراکز هنری از نوع بحرینی!
طعم دلپذیری از مزه های مختلف در رستوران های پایتخت بحرین
طعم دلپذیری از مزه های مختلف در رستوران های پایتخت بحرین
بحرینی ها از کشورشان چه می گویند؟
بحرینی ها از کشورشان چه می گویند؟
۱۰ مکان زیبا در بحرین که ارزش دیدن دارد (بخش اول)
۱۰ مکان زیبا در بحرین که ارزش دیدن دارد (بخش اول)