بلیط هواپیما

۱۰ مکان زیبا در بحرین که ارزش دیدن دارد (بخش دوم)

جاذبه های بحرین

با جاذبه های دیدنی بحرین بیشتر آشنا شوید

در مطلب پیش چند مکان زیبا در بحرین را که از جاذبه های دیدنی این کشور محسوب می شود به شما معرفی کردیم. حال در این مطلب به ۵ مکان برتر و منحصر به فرد دیگر می پردازیم. پادشاهی بحرین جامعه ای چند قومیتی دارد و جزو کشورهایی محبوب از نظر گردشگری در خاورمیانه به حساب می آید. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از جاذبه های این کشور بدانیم.

مطالب مرتبط:
۱۰ مکان زیبا در بحرین که ارزش دیدن دارد (بخش دوم)
راهنمای سفر به دبی
بحرین

۶٫ عآلی

عآلی یکی از بزرگترین شهرهای کشور بحرین بوده و در بیست کیلومتری منامه و شمال ریفا، در جزیره اصلی کشور واقع شده است. تپه های باستانی مشهور آن، در بخش مرکزی شهر پراکنده هستند. اشیای باستانی زیادی از این تپه ها به دست آمده است که در موزه هایی که تنها برای این تپه ها احداث گردیده اند، به نمایش گذاشته شده اند. عآلی فروشگاه های زیادی برای اشیای سفالی که توسط هنرمندان محلی تهیه می شوند نیز داراست.

۷٫ الجسره

الجسره در ساحل غربی جزیره اصلی بحرین قرار دارد و به داشتن مرکز سنتی صنایع دستی شهره است. این مرکز به غرفه هایی تقسیم شده اند که هنرمندان روی کارهای هنری خود کار می کنند و اکثر آن ها سفالگران یا بافندگان سبد هستند. عروسک ها و قایق های کوچک نیز بعضا به فروش می رسند. این اشیای دست ساز همگی برای فروش عرضه می شوند. در این مرکز باغ آرامش بخش و زیبایی نیز در وسط خود دارد.

۸٫ مدینه عیسی

شهر عیسی دقیقا در جنوب غربی منامه واقع است و همسایه شهر عآلی است. شهری برای طبقه های متوسط که به نسبت جمعیت بیشترین تعداد مدرسه را در خود داراست. سازه های شهر و کمپوس عیسی دانشگاه بحرین دیدنی هستند. بازار فارسی شهر، که بیش از ۴۵۰ مغازه دارد، محل ویژه ای است. فرش، صنایع دستی، غذا ها و میوه ها در این بازار یافت می شوند.

۹٫ البوداییه

البوداییه در شمال غربی کشور، روی حاصلخیزترین زمین های این کشور واقع شده است. علی رغم تغییر کاربری مداوم و ساخت و ساز زیاد، باز هم می توانید از سایه درختان نخل و خنکای سرسبزی را زیر آفتاب سوزان صحرا بهره مند شوید. به دلیل ساحلی بودن شهر، بیشتر ساکنان شهر به فعالیت هایی نظیر ماهیگیری و صید مروارید می پردازند؛ هر چند که به نسبت اوایل قرن بیستم، تعداد بسیار کمتری به این کارها مشغولند.

۱۰٫ جزیره هوار

۴۵ دقیقه مسافرت از طریق قایق از شهر جنوبی الدُر شما را به جزیره هوار در مجاورت قطر می رساند. این جزیره اکنون به محلی تفریحی، پر از هتل ها و تاسیسات استراحتی و تجهیزات ورزش های آبی تبدیل شده است. بخش شرقی جزیره، پر از صخره پرتگاه هایی است که صحنه ای عادی در آن منطقه است.

گالری و مراکز هنری از نوع بحرینی!
گالری و مراکز هنری از نوع بحرینی!
زیبایی های بحرین از زبان ساکنان و شهروندانش
زیبایی های بحرین از زبان ساکنان و شهروندانش
ساعاتی در فضاهای هنری فرهنگی کشور بحرین
ساعاتی در فضاهای هنری فرهنگی کشور بحرین
امتحان غذاهای ۳ رستوران برتر منامه (بخش اول)
امتحان غذاهای ۳ رستوران برتر منامه (بخش اول)