بلیط هواپیما

با این آدم ها هیچ وقت سفر نروید!

بدترین همسفرها

از قدیم گفته اند آدم ها را باید در سفر شناخت! همه ما که تجربه سفر داشته ایم به خوبی می دانیم که برخی افراد بسیار خوش سفر هستند و سفر با آن ها به تجربه ای لذتبخش تبدیل می شود. اما بعضی افراد هم بدترین همسفرها هستند و آنقدر در طول سفر باعث آزار و اذیت ما و بقیه می شوند که به هیچ قیمتی حاضر نیستیم دوباره با آن ها سفر برویم. ممکن است با فردی سال ها دوست باشید و رابطه خوبی هم داشته باشید اما وقتی برای اولین بار با او همسفر می شوید می فهمید که چه اشتباه بزرگی کرده اید! همسفر خوب نعمتی است گرانبها که امیدواریم حداقل یکی دوتا از این همسفرها دور و برتان داشته باشید. در این مطلب می خواهیم برخی از بدترین همسفرها را به شما معرفی کنیم تا در سفرهای بعدی مراقب آن ها باشید. با الی گشت همراه باشید.

بدترین همسفرها

آدم های عقل کل و همه چیز دان!

مطالب مرتبط:
چطور یک همسفر خوب پیدا کنیم؟
باید و نبایدهای همسفر شدن با بچه ها
ویژگی هایی که یک همسفر خوب باید رعایت کند، چیست؟

امروزه متاسفانه تعداد این آدم ها زیاد شده و اگر دور و برتان را با دقت نگاه کنید حتما یکی دو تا از این افراد می بینید. این آدم ها همه چیز را می دانند! مهم نیست در مورد چه چیزی صحبت می کنید، این افراد از قبل کاملا در مورد آن اطلاع دارند (حتی اگر چیزی ندانند)! در نظر اول خیلی ها گول این افراد را می خورند و باورشان می کنند. این افراد یکی از بدترین همسفرها هستند. به شما می گویند همه چیز را در مورد سفر و مقصد می دانند، اما وسط راه متوجه می شوید که بار اولشان است که به چنین سفری آمده اند و هیچ چیزی نمی دانند! اعتماد کردن به این افراد در سفر چیزی جز پشیمانی و خراب شدن سفر به بار نخواهد آورد. یکی از بدی های این افراد این است که تحمل عقیده مخالف را ندارند و به همین دلیل دائما از شما و بقیه ایراد می گیرند و سفر را به کامتان تلخ می کنند.

آدم عقل کل

افراد تنبل

افراد تنبل هم از جمله بدترین همسفرها هستند و بهتر است برای انتخاب همسفر روی آن ها حسابی باز نکنید. این افراد تنبل هستند! به هیچ وجه حوصله صبح زود بیدار شدن را ندارند و احتمالا بعدازظهرها هم به جای گشت و گذار و ماجراجویی می خواهند چرت بزنند. این افراد برای هر برنامه هیجان انگیز و ماجراجویی زیادی خسته هستند و باعث ضدحال بقیه همسفرها می شوند. مثلا پیشنهاد می دهید که صبح زود بیدار شوید و به طبیعت گردی بروید، اما آن ها فقط می خواهند حتی برای یک ساعت بیشتر هم بتوانند بخوابند. خلاصه که اگر چنین دوستی دور و برتان دارید بهتر است هیچ وقت با آن ها به سفر نروید!

همسفر تنبل

آدم های لوس و نازک نارنجی!

تعداد این افراد هم به لطف شبکه های اجتماعی در حال گسترش است! این افراد مدام در حال غر زدن هستند و بدترین همسفرها محسوب می شوند. ممکن است تنها با ۲۰ دقیقه پیاده روی هسمفر نازک نارنجی شما خسته شود یا مچ پایش ورم کند یا بعد از خوردن یک غذای خیابانی خوشمزه مریض شود و کل سفر مجبور باشید از او مراقبت کنید. شاید دوستی و رفاقت با این افراد در میهمانی ها و زندگی عادی قابل تحمل باشد اما مطمئنا در طول سفر تنها باری اضافه به دوشتان خواهند بود. همسفر شدن با این افراد اجازه ماجراجویی و لذت بردن از سفر را از شما می گیرد.

همسفر لوس

شخصیت های نمایشگر و خودنما!

امان از دست این آدم ها! این افراد شخصیت نمایشی دارند و هرکاری می کنند تا جلب توجه کنند. ممکن است یکدفعه داد بزنند، گریه بکنند یا صحنه ای نمایشی به وجود بیاورند تا توجه بقیه را به سمت خود جلب کنند. این افراد تشنه توجه هستند و هرچقدر به آن ها کمتر توجه کنید در رفتارهای نمایشی شان اغراق بیشتری می کنند. طرز حرف زدن، لباس پوشیدن و رفتار کردن آن ها باعث می شود به یکی از بدترین همسفرها تبدیل بشوند.

شخصیت نمایشی

معتادان به کار!

هرچند وقتی حرف از اعتیاد می زنیم همه به فکر مواد مخدر می افتند، اما اعتیاد به کار هم یکی از عادت های بد و مخربی است که در بسیاری از افراد به وجود آمده است. این افراد هیچ وقت کارشان را تعطیل نمی کنند و در واقع هیچ وقت تعطیلات ندارند! حتی وقتی هم چند روز مرخصی هستند و با آن ها به سفر رفته اید هم دائما با تلفن همراه با لپتاپ در حال کار هستند، مدام تماس های کاری انجام می دهند و به جای لذت بردن از سفر فکر و ذهنشان سر کار است! تصور کنید با این افراد در یک ساحل زیبای شنی نشسته اید و از یک نوشیدنی خنک و آفتاب درخشان لذت می برید. اما ناگهان همسفرتان را می بینید که مدام با تلفن در مورد مسائل کاری و کسب و کار صحبت می کند. واقعا این افراد بدترین همسفرها هستند و سفر کردن با آن ها ضدحال است!

معتاد به کار

آدم های ترسو!

این افراد به طور کلی از همه چیز می ترسند. از راه رفتن در خیابان می ترسند، از صحبت کردن با غریبه ها، کشف مکان های ناشناخته، شنا کردن در دریا، راننده تاکسی و … می ترسند و هر تجربه جدیدی تنها باعث ترس و وحشت آن ها می شود. این افراد همیشه منتظر یک اتفاق بد هستند و آنقدر انرژی منفی ایجاد می کنند که شما و بقیه همسفرها هم هیچ لذتی از سفرتان نمی برید. بله، احتیاط شرط عقل است و باید در سفر مراقب بود. اما به هرحال سفر به معنای تجربه و کشف چیزهای جدید و مکان های ناآشناست، وگرنه اصلا برای چه به سفر رفته ایم؟!

همسفر ترسو

سلفی بگیران!

آخرین مورد را به سلفی بگیرها اختصاص می دهیم که به جرات کلافه کننده ترین و بدترین همسفرها هستند! این افراد هرجا که برسند سریع می خواهند عکس سلفی بگیرند. به هرجا که می روید سریع موبایلشان را در می آورند و از شما می خواهند لبخند بزنید! چرا؟ چون می خواهند سلفی بگیرند و این لحظه را حتما و حتما ثبت کنند و احتمالا همان لحظه در اینستاگرام به اشتراک بگذارند! مهم نیست به کجا می روید، به محض سوار شدن به هواپیما، پیاده شدن، در تاکسی، در هتل، در اتاق، در خیابان و…. هرجا که بروید دوربین به دست منتظرند تا عکس سلفی بگیرند. این قبیل افراد آنقدر عکس سلفی می گیرند که یادشان می روند از سفر هم لذت ببرند و شاید بعدا با مشاهده عکس ها با تعجب می پرسند: واقعا چنین جایی رفته بودیم؟! اگر با این افراد همسفر شوید احساس می کنید هیچ خلوت و آرامشی ندارید چون همیشه یکی دوربین به دست منتظر است تا با شما یا تنها عکس سلفی بگیرد.

اطلاعات کامل سفر به باکو
اطلاعات کامل سفر به باکو
برنامه ‌ای برای گردش یک روزه در بالی (بخش دوم)
برنامه ‌ای برای گردش یک روزه در بالی (بخش دوم)
در سفر چه فعالیت و خورد و خوراکی داشته باشیم؟(بخش سوم)
در سفر چه فعالیت و خورد و خوراکی داشته باشیم؟(بخش سوم)
تفاوت بلیط چارتر با سیستمی
تفاوت بلیط چارتر با سیستمی