با مرور این نکات آسوده سفر کنید

حتما پیش از سفر راجع به تعهد آژانس مسافرتی خود تحقیق کنید و قرارداد محکم و مطمینی ببندید. به تمام بندهای قرار داد توجه نموده که موارد کاملا ذکر شده باشد مثل ستاره های هتل, نام هتل, تعداد وعده های غذایی و …
با الی گشت همراه باشید تا با مرور نکات زیر سفری آسوده را رقم بزنید.

مطالب مرتبط:
راه‌های محافظت از خانه در سفر
در سفر برای حفاظت اطلاعاتتان گوش خظر را بپیچید
سفر به خیال راحت

پیش از سفر حتما از آژانس مسافرتی و اپراتور تور اطلاعات کامل دریافت کنید و خودتان نیز راجع به کشور میزبان تحقیقات به عمل آورید، حساسیت‌های قومی مذهبی آن کشور و خط قرمزهای آن را بدانید تا به مشکلی برنخورید. برای مثال در کشور هند افراد زیادی گیاه خوار هستند و خوردن تن ماهی یا تخم مرغ در اماکن عمومی ممکن است باعث اعتراضاتی شود یا در بعضی کشورهای مسلمان رعایت پوشش از شانه تا زانو ضروریست.
در بسیاری از کشورها ورود هر گونه دارو ممنوع است. حتما راجع به کشور میزبان تحقیق نموده و در صورت نیاز نسخه  خود را به تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه و سفارت کشور میزبان برسانید و داروهای مطابق نسخه ی تایید شده خود را به همراه داشته باشید که با مشکلی برخورد نکنید. در بعضی از کشورها حتی داشتن قرص مسکن نیز جرمی برابر مواد مخدر دارد.
حساسیت‌های غذایی خود را به خاطر داشته باشید. امتحان کردن غذاها و دسرهای محلی بسیار خوب و جالب است اما پیش از آن راجع به محتویات غذا یا دسر اطلاعات کسب کنید.

چطور ساک یا چمدان ببندیم؟

بسته به اولویت دسترسی به وسایل و حساس بودن وسایل از بابت ضربه طبقه‌بندی و چیدمان ما می‌تواند متفاوت باشد. روش‌هایی برای تا کردن لباس‌ها وجود دارد که کم تر چروک می‌شوند و فضای کمتری اشغال می کنند.
برای جا دادن لباس های راحت تر مثل شلوارهای جین و بلوز و ژاکت و تی شرت ها دو راه وجود دارد: هم می توان آنها را تا کرد و هم لوله. لوله کردن برای جین و تی شرت عالی است، جای کمتری را در چمدان اشغال می کند و چروک هم نمی شود. لباس‌هایی مثل ژاکت و بلوز را هم به شکل مربع تا کنید
وسایل سنگینی نظیر اتو یا سشوار که در هتل ها در دسترستان هست را با خود نبرید. سنگینی بار هم هزینه به شما تحمیل می کند هم موجب خستگی شما می شود.
برای بسته بندی بعضی از وسایل می توانید از کیسه های نایلونی یا وکیوم کردن آن ها استفاده کنید. وسایلی مثل مام یا شیشه عطر را، که امکان شکستن آنها وجود دارد، لای حوله یا لباس بپیچید.

کدام جاذبه های گردشگری، در خطر غرق شدن هستند؟
معرفی هتل لوکس رادیسون رویال مسکو+ تصاویر
سریلانکا، اقامت و جاذبه هایش
راهنمای سفر به شهر نیس در فرانسه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code