بلیط هواپیما

چگونه یک سفرنامه بنویسیم؟

برای نوشتن یک سفرنامه از کجا شروع کنیم؟

دنیا جای خوبی برای گشت و گذار است و چه خوب که بتوانیم تجربه هایمان را از دیدن این جای خوب با دیگران به اشتراک بگذاریم. شاید شما هم از آن دسته از آدمهایی هستید که وقتی سفر می روید تا مدت ها از سفرتان حرف می زنید و برای سفر بعدیتان نقشه می کشید. با الی گشت همراه باشید تا شما برای نوشتن سفرنامه های جذاب راهنمایی کنیم.

سفرنامه
مطالب مرتبط:
شروع سفرهایی هیجان انگیز از کیوتو 
سفرنامه ای از پارک ملی پیلانس برگ

باید بگوییم برای خیلی از ما سفر کردن و دیدن شهرها مختلف مثل یک اتفاق تازست و چه خوب می شود بتوانیم این اتفاق را همیشگی کنیم. اما چگونه؟ ما پیشنهاد می کنیم از سفرهای کوتاه و بلندتان بنویسید و آنها را به یک سفرنامه مبدل کنید. اما سئوال اینجاست چگونه می توانیم یک سفرنامه نویس ماهر شویم؟ اصلا این سفرنامه ها را کجا باید بنویسیم و آنها را چه کسانی می خوانند؟
یک شیوه نوشتن سفرنامه همان روش سنتی است که آنها را در یک دفترچه می نوشتیم و یا در کتاب ها و مجلات چاپ می کردیم. اما در دنیای امروزی ما اینترنت همه جا را گرفته است و بسیاری از ما روزانه ساعت های زیادی را در دنیای مجازی صرف می کنیم. شما می توانید سفرنامه هایتان را از طریق یک وبلاگ، سایت و یا شبکه های اجتماعی با مردم در میان بگذارید. از لحظه به لحظه ی سفرتان حرف بزنید به شکلی که دیگران حس کنند با شما همسفرند. می توانید به سفرنامه هایتان رویکرد آموزشی بدهید تا دیگران به عنوان یک مرجع روی شما حساب باز کنند. سفرنامه هر چه با بیان واضح و ساده نوشته شود برای خوانندگان شما محبوبیت بیشتری دارد و به طبع آن دنبال کنندگان بیشتری هم خواهد داشت. برای مثال تصور کنید برای سفری تفریحی عازم تایلند شده اید شما می توانید از اولین روز سفرتان شروع به نوشتن و به اشتراک گذاشتن لحظه های سفرتان با عکس ها و مطالبتان شوید. در این بین از چالش ها و تجربه های سفرتان بگوئید، از افراد محلی که با آنها ملاقات کرده اید، از هر آنچه که برای شما تازگی دارد، چرا که برای دیگران نیز تازگی خاص خودش را دارد.

سفرنامه

در نوشتن سفرنامه به این نکته ی اخلاقی دقت کنید که اطلاعات درست و موثق را در نوشته هایتان بیاورید. تجربه ها و لحظه هایتان را آن طور که گذرانید برای دیگران بنویسید. پیشنهاد می کنیم از اقامتتان برای دیگران بگویید، محلی که در آن اقامت داشتید، هزینه ها، کیفیت و خدمات آنجا برای شما چگونه بوده است. قرار نیست شما تبلیغ جایی را کنید، قرار است آنچه که بر شما گذشته است را بنویسید تا راهنمای کلی برای سفر کردن دیگران شود. مطمئنا یکی از تجربه های شما دیدن جاذبه های گردشگری است، از آنها بگویید و حتی می توانید اشاره ای هم به تاریخچه ی آنها کنید. یکی از چالش های هر سفری مخصوصا برای آنهایی که برای اولین بار به مقصدی سفر می کنند ارتباط برقرار کردن با افراد و پیدا کردن مسیرهاست. تجربه ی شما در این زمینه ها چه بوده؟ از چه وسایل حمل و نقلی استفاده کردید و از چه مسیرهایی رفتید؟

برای خیلی ها این سئوال بزرگی است که در چه جایی غذا بخورند و اصلا چه غذایی بخورند؟ شاید باورتان نشود اما یکی از قسمت های جذاب هر سفرنامه ای حرف زدن از شکم گردی هاست. در سفرنامه هایتان از عکس ها استفاده کنید؛ چرا که عکس ها حرف ها زیادی برای گفتن دارند و حس خوبی را به مخاطب های شما انتقال می دهند. شما می توانید سفرنامه هایتان را در شبکه های مجازی مثل اینستاگرام و کانال تلگرام آپلود نمایید و لازمه ی این نوع نوشتن، گرفتن عکس و نوشتن از سوژه هاست. سفرنامه می تواند دنیای جدید و جذابی از سفر باشد اگر به خوبی نوشته شود. پس از همین حالا شروع کنید…قصه ی سفرهای رفته شما گوش شنوای زیادی خواهد داشت.

بحرینی ها از کشورشان چه می گویند؟
بحرینی ها از کشورشان چه می گویند؟
خوشمزه ترین های جهان با طعم کریسمس
خوشمزه ترین های جهان با طعم کریسمس
راهنمای سفر به بدروم
راهنمای سفر به بدروم
جاذبه های تفریحی و گردشگری کوالالامپور
جاذبه های تفریحی و گردشگری کوالالامپور