بلیط هواپیما

شروع سفرهایی هیجان انگیز از کیوتو (سفرنامه ژاپن)

سفرنامه ژاپن با تمام دانستنی هایش

از آن جایی که ژاپن کشوری کوچک بوده، سیستم قطار سریع السیر این کشور باعث می ‌شود تا به سرعت به قسمت‌ های مختلف این کشور بتوان سفر کرد.

با این حال این کشور سرشار از دیدنی‌ های جذاب بوده که هرکدام حس و حال مخصوص به خود را دارا می‌باشند. دیدنی ‌های معروف این کشور را می ‌توان با یک سفر یک یا دو هفته ‌ای پوشش داد اما برای رفتن به زیر پوست یک منطقه و درک درست آن، می ‌بایست بیشتر در آنجا ماند. برای من چند روزی طول کشید تا بتوانم از سردرگمی درآمده و تصمیم بگیرم که چه کار کنم. ژاپنی‌ها عاشق سیستم‌ های مختلف هستند. این امر از سفارش غذا گرفته تا جهت یابی مسیر قطارها را شامل شده و برای استفاده از این قابلیت ‌ها می‌ بایست اول طرز کار سیستم فرا گرفته شود. نکاتی که در زیر به آن ‌ها اشاره شده است، از سفر من به این کشور و به علاوه پیشنهاداتی که مسافران سردرگم این کشور به من کرده ‌اند، حاصل شده است.

مطالب مرتبط:
تجربه های دوست داشتنی من در سفر به توکیو)
مسافرت‌ های هیجان انگیز من از توکیو
himeji

سفرهای یک روزه از کیوتو

اوزاکا

اوزاکا شهری بسیار بزرگ است (دومین شهر بزرگ ژاپن). اما ظاهر این شهر ۱۸۰ درجه با توکیو متفاوت است. اوزاکا شهری است که می‌توان در طبیعت دوستانه آن یک بعد از ظهر زیبا را گذراند و یا اگر تا اینجای سفر غذاهای تایوکاکی (takoyaki) و هشت پای سوخاری را امتحان نکردهاید، این شهر بهترین جا برای این کار است. شهرت شهر اوزاکا به غذاهایش است. پس حتما از محله دوتونبری (Dotonbori) دیدن کنید. همچنین قلعه اوزاکا نیز یکی از جذابیت ‌های اصلی این شهر است.

کوب

در مجاورت اوزاکا شهر بندری کوب قرار دارد که به استیک‌ های معروفی با همین نام مشهورند. قطعا از امتحان کردن استیگ کوب پشیمان نخواهید شد. در محله سانومیا می ‌توانید آن را پیدا کنید. بیشترین تاثیر اقوام خارجی در این منطقه مشاهده می ‌شود. چراکه خارجی ‌ها در دهه ۱۹ فقط در این منطقه از ژاپن اجازه زندگی داشتند. بسیاری از ساختمان ‌‌های قدیمی این منطقه مورد بازسازی قرار گرفته اند و همچنین محله آشیا نیز یکی مناطق پولدار و مجلل ژاپن می‌باشد. در این محله همه نوع بوتیک‌ ها و خانه ‌های گران قیمت پیدا شده دارای بندری با تعداد زیادی از قایق ‌های مجلل می‌ باشد.

هیمجی (Himeji)

اگر به قلعه‌ ها و معماری قرن ۱۴ علاقه دارید، این شهر که به سادگی با مترو قابل دسترسی است، را نباید از دست بدهید. این شهر به قلعه ‌های باشکوه خود که از بلاهای طبیعی نجات یافته‌ اند، معروف است.

kobe

نارا

نارا یکی از تاریخی ‌ترین شهرهای ژاپن بوده و به دلیل اینکه در قرن هشتم پایتخت این کشور بوده، دارای بناهای مذهبی و معماری فوق العاده بوده و به علاوه این شهر تنها یک ساعت تا کیوتو راه دارد. سفر به این شهر یک روز تمام زمان می ‌برد. اما یکی از خوانندگان پیشنهاد داد تا شب را در آنجا سپری کنم تا بتوانم بنای نیگاتسودو (Nigatsu-do) را در شب ببینم. بسیاری از ساختمان های نارا، در بناهای موجود در میراث زمین یونسکو وجود دارند.

کارهایی که باید انجام داد

  • از نزدیکی ایستگاه پارک نارا (Nara Park)، بیسکوئیت ‌های مخصوص گوزن تهیه کرده تا بتوانید به گوزن‌ ها در خود پارک نارا غذا بدهید.
  • بنای توداجی (Todaiji) یکی از مناطقی بوده که حتما می ‌بایست از آن دیدن کنید. یکی از فوق العاده ترین بناهای موجود در ژاپن در این مکان واقع است.
  • از باغ‌ های ایسوین (Isuien) نیز می‌ بایست دیدار کرد. این باغ‌ ها جزو زیباترین باغ ‌هایی بودند که در زندگیم دیده ‌ام. مناظر ساخته شده در کنار کوهستان و بناهای مذهبی جلوه ‌ای خاص به این منطقه بخشیده است.
  • تصویر بنای کوفوکوجی (Kofuku-ji) بر روی آب در زمان غروب به قدری فوق العاده است که پیشنهاد می ‌کنم برنامه سفر خود را طوری بچینید که هنگام خروج از شهر این منظره را از دست ندهید.
  • از بنای نیگاتسودو (Nigatsu-do) دیدن کنید. اگر قصد دارید شب را در نارا بمانید از این مکان در شب دیدن کنید. یکی از خوانندگان به نام شلی که در نارا زندگی می‌کند می‌گوید: “این منطقه بسیار آرام و زیبا می ‌باشد. روشنایی فانوس‌ ها فوق العاده است.” به علاوه این مکان در صبح و اوایل عصر نیز بسیار دیدنی است.
  • به علاوه دیدار از منطقه قدیمی این شهر، نارا ماچی (Nara machi)، برای خرید اجناس سنتی این کشور، خالی از لطف نیست.

کجا استراحت کنیم

  • اگر می‌ خواهید در یک جای خوب اقامت داشته باشید، سوپر هتل لوهاس (Super Hotel Lohas JR Nara Station) با قیمت معمولی و هتل نارا برای اتاق‌ های مجلل ‌تر مناسب می‌ باشند.
nara
راهنمای سفر به بلگراد، صربستان
راهنمای سفر به بلگراد، صربستان
نگاهی به فستیوال ها و جشن های باشکوه سیدنی
نگاهی به فستیوال ها و جشن های باشکوه سیدنی
سفر خاص و هیجان انگیز به جایی مثل هیچ جا، نپال
سفر خاص و هیجان انگیز به جایی مثل هیچ جا، نپال
۸ مورد از رمانتیک ترین مکان ها در بالکان
۸ مورد از رمانتیک ترین مکان ها در بالکان