آشنایی با برج تایپه ۱۰۱ کشور تایوان

برج تایپه ۱۰۱

وقتی به شهر تایپه تایوان سفر کنید، اولین چیزی که از دور دست ها توجهتان را جلب می کند،  چشم انداز برجی بسیار بلند است که در میان دیگر برج های شهر خودنمایی می کند. غیر ممکن است که به تایپه سفر کنید و از دیدن این برج چشم پوشی کنید! برج تایپه ۱۰۱ برای سالیان درازی عنوان بلند ترین برج دنیا را یدک می کشید. برای آشنایی بیشتر با این جاذبه گردشگری شهر تایپه با الی گشت همراه باشید.

برج تایپه 101
مطالب مرتبط: 
راهنمای سفارت تایوان و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفر به تایوان
۹ غذای خوشمزه ی تایوانی را بشناسید

تایوان یکی از زیباترین کشورهای آسیاست که اخیرا اقدامات خوبی برای رونق بیشتر صنعت گردشگریش انجام داده است. در طول سال های گذشته، تایوان همواره لقب یکی از پر بازدید ترین کشورهای جنوب شرق آسیا را به خود اختصاص داده است. یکی از شهرهای گردشگر پذیر این کشور، شهر زیبای تایپه است. شهری که همانند تهران، یک برج نماد اصلیش است. امروز قصد معرفی این برج ۵۰۸ متری را داریم. در ادامه با ما همراه باشید.

برج تایپه 101 تایوان

معرفی برج تایپه ۱۰۱

درست در مرکز شهر تایپه و در میان برج های چند طبقه آن، نماد معروف این شهر قرار گرفته است. برج تایپه ۱۰۱ یک برج ۵۰۸ متری است که ظاهرش را از روی ساقه درخت معروف بامبو طراحی کرده اند. این برج از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۱۰ میلادی، به عنوان بلندترین برج ساخته شده در دنیا شناخته می شد. همچنین تا سال ۲۰۱۱، برج تایپه ۱۰۱ را به عنوان بلندترین ساختمان سبز جهان می شناختند.

باجه فروش بلیط بازدید از این برج، در طبقه پنجم مرکز خرید آن واقع شده است. به نظر می رسد که آسانسور فوق مدرن این برج، خیلی عجله دارد! این آسانسور ۱۰۱۰ متر در دقیقه سرعت دارد و فقط با ۴۰ ثانیه از سطح زمین شما را به طبقه ۸۹ ام و عرشه بازدید آن می رساند! ایوان های تماشای برج تایپه ۱۰۱ در طبقه های ۸۸ و ۸۹ آن واقع شده اند. ایوان بزرگ فضای باز آن هم در طبقه ۹۱ ام قرار دارد که البته باز بودن آن، به شرایط آب و هوایی شهر بستگی دارد.

مرکز خرید تایپه 101

یکی از ویژگی های اصلی این برج مرتفع، مقاوم کننده فلزی و طلایی رنگ آن است که برج را از بادها و طوفات های شدید و همچنین زلزله های چندین ریشتری در امان نگه می دارد. در زیر زمین این ساختمان، یک فود کورت بسیار بزرگ وجود دارد که انواع و اقسام غذاهای خارجی و بومی را می توان از آن تهیه کرد. پنج طبقه اول این برج هم به عنوان یکی از بزرگترین مراکز خرید کشور تایوان شناخته می شود.

مقاوم کنند برج

مرکز خرید برج تایپه ۱۰۱

مرکز خرید ۵ طبقه ای تایپه ۱۰۱، یکی از بزرگترین فروشگاه های این شهر است. در این جا تمامی برندهای مطرح دنیا دور هم تجمع کرده اند. بازدیدکنندگان برج برای رفتن به طبقات بالا، در طبقه پنجم این مرکز خرید بلیط تهیه می کنند. در این مکان رکورد جهانی گینس هم شکسته شده است! مسافران با سریع ترین آسانسور دنیا با سرعت ۱۰۱۰ متر در دقیقه به طبقه ۸۹ برج سفر می کنند.

مرکز خرید برج تایپه 101

سکوی دید فضای بسته طبقه ۸۹

در ارتفاع ۳۸۲ متری از سطح زمین، سکوی دید فضای بسته برج تایپه ۱۰۱ یک نمای کلی ۳۶۰ درجه از شهر تایپه را پیش رویتان خواهد گذاشت. این طبقه همچنین یک موزه دارد که در آن بازدیدکنندگان با روند طراحی و ساخت این برج و دیگر پروژه های ساختمانی مشابه در جهان آشنا می شوند. تور صوتی رایگان به ۱۱ زبان دنیا، دوربین های دو چشم حرفه ای و خدمات عکاسی از دیگر مواردی هستند که در این طبقه خواهید دید.

سکوی دید فضای بسته برج

راهروی زیبایی های تایوان، مقاوم کننده برج و گنجینه آسمان در طبقه ۸۸

راهروی اتصال دو سکوی دید در این طبقه زیبایی های تایوان را نمایش خواهد داد. در این طبقه دیدی ۲۷۰ درجه ای به مکان های مشهور شهر تایپه خواهید داشت. همچنین می توانید از یک معجزه مهندسی به نام مقاوم کننده برج در برابر باد و زلزله دیدن کنید. میله ای که ۵٫۵ متر قطر و ۶۶۰ تن وزن دارد و ساختمان را در برابر شدیدترین فشارها حفظ می کند. همچنین آسمان نما و گنجینه آسمان، بخش دیگریست که در طبقه ۸۸ ام قرار دارد.

مقاوم کننده برج در برابر باد

سکوی دید فضای باز طبقه ۹۱

دسترسی به سکوی دید فضای باز از طریق پله از طبقه ۸۹ امکان پذیر است. در این ایوان، شما حیرت انگیز ترین مناظر شهر را خواهید دید. البته باید مراقب بادهای شدید این سکو باشید. سکوی فضای باز، فقط مواقعی که شرایط جوی مساعد باشد بر روی عموم باز می شود. در این طبقه همچنین یک سالن کوچ وجود دارد که فیلم ساخت برج و آتش بازی های آن را نمایش می دهد.

سکوی دید فضای باز

حقایقی درباره برج تایپه ۱۰۱

  • این برج از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ بلندترین برج دنیا بود.
  • تایپه ۱۰۱، تا سال ۲۰۱۱ مرتفع ترین برج سبز دنیا بود.
  • برج تایپه ۱۰۱ سریع ترین آسانسور دنیا پس از برج های شانگهای را دارد.
  • این برج شبیه به یک درخت بامبو طراحی شده است.
  • ای برج در مقابل شدید ترین بادها و زلزله ها هم مقاومت می کند.
  • در سال ۲۰۰۲ زلزله ای با قدرت ۶٫۸ ریشتر این برج را لرزاند.
  • برج تایپه ۱۰۱ هر شب با یک رنگ نورپردازی می شود.

(دوشنبه ها قرمز، سه شنبه ها نارنجی، چهارشنبه ها زرد، پنجشنبه ها سبز، جمعه ها آبی، شنبه ها بنفش و یکشنبه ها ارغوانی)

  • هر سال در شب سال نو، از بلندای این برج آتش بازی های زیبایی انجام می گیرد.
  • اگر قصد دارید تا کل برج را از بالا تا پائین تماشا کنید، باید به بالای کوه فیل (Elephant Mountain) بروید.
دورنمای برج تایپه 101

اطلاعات بازدید

همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب (فروش بلیط فقط تا ساعت ۲۱:۱۵ انجام می شود.)

آدرس: شهر تایپه، بخش پنجم جاده ژینیی (Xinyi)، شماره ۷

محل فروش بلیط: طبقه پنجم برج تایپه ۱۰۱

برای آشنایی بیشتر با برج تایپه ۱۰۱ و قیمت بلیط های آن می توانید به وبسایت رسمی برج مراجعه کنید: taipei-101.com

منبع: guidetotaipei.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code