برج‌های دو قلو پتروناس، نیم کیلومتر تا آسمان!

آشنایی با برج‌های دوقلوی پتروناس، بلندترین برج‌های دو قلو در جهان

کمتر فردی است که اسم کشور مالزی را بشنود و تصویر برج‌های بلند دوقلوی آن در ذهنش تداعی نشود. برج‌های دو قلوی پتروناس یکی از بلندترین آسمان خراش‌های دنیای هستند که در کوالالامپور پایتخت مالزی سر به آسمان کشیدند. این سازه که اکنون نمادی برای شهر کوالالامپور شده است، بلندترین ساختمان‌های جهان از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ میلادی بوده است تا اینکه برج تای پی ۱۰۱ در سال ۲۰۰۴ از او پیشی گرفت. اما همچنان این دو برج بلندترین برج‌های دو قلو در دنیا به حساب می‌آیند. ارتفاع برج‌های دو قلو با احتساب آنتن بالای خود حدود ۴۵۲ متر است و هر برج نیز دارای ۸۸ طبقه با نمای شیشه‌ای و فلزی است، در اینجا ۷۸ آسانسور مشغول فعالیت هستند. یکی از برج‌های دوقلو محل فعالیت شرکت نفت مالزی (پتروناس)، تلفن همراه ماکسیس و هواپیمایی  کشور مالزی است. با  الی گشت همراه باشید تا در ادامه به معرفی بیشتر از این برج‌ها بپردازیم.

برج‌های دو قلو پتروناس در کوالالامپور
نمایی از برج‌های پتروناس

برج‌های دو قلو پتروناس از طریق یک مرکز خرید به نام سوریا در طبقات پایین و پلی در طبقات بالا بهم متصل هستند. مرکز خرید سوریا دارای ۵ طبقه است و شما می‌توانید هر روز از ساعت ده صبح تا ده شب به گشت و گذار در آن بروید، البته ما به علت گران بودن کالاهای آن خرید از اینجا را پیشنهاد نمی‌کنیم.
پلی که این دو برج را به یکدیگر متصل می‌کند با نام «پل آسمان» دارای ارتفاع ۱۷۵ متر، طول ۵۶ متر و وزنی بالغ بر ۴۵۰ تن است. این پل طبقات ۴۱ و ۴۲ برج‌ها را به یکدیگر وصل می‌کند. این پل که در مراحل پایانی ساخت برج‌ها اضافه شد، به سازه اصلی متصل نیست و به راحتی به داخل و بیرون بنا حرکت می‌کند تا در برابر بادهای قوی آسیبی نبیند. پل آسمان نیز در نوع خود بلندترین پل دو طبقه در دنیا است. یکی دیگر از مزیت‌های آن این است که افراد می‌توانند در شرایط بحرانی مانند آتش سوزی از برج دیگر به آن یکی بروند و ساختمان را تخلیه کنند. با رفتن روی آن انتظار منظره‌ای بی‌نظیر پیش رویتان را داشته باشید.

مراکز خرید در برج‌های پتروناس

دولت مالزی ساخت این برج‌ها را به عنوان نمادی برای پیشرفت اقتصادی این کشور در دستور کار خود قرار داد و حالا این سازه با معماری اسلامی مدرن خود یکی از زیباترین و مدرن‌ترین سازه‌ها در دنیا است. شروع ساخت این برج‌ها در سال ۱۹۹۵ میلادی شروع شد و سه سال بعد به اتمام رسید.
جالب است بدانید یکی از این برج‌ها توسط مهندسان ژاپنی و دیگری توسط کره‌ای‌ها طی مسابقه‌ای ساخته شد و در نهایت با پلی به هم متصل شدند.
یکی دیگر از جذابیت‌های این برج‌ها وجود آکواریوم بزرگ و زیبایی در طبقه پایین است که با ایستادن پشت شیشه‌های آن می‌توانید از تماشای دنیای جانوارن آبزی، ماهی‌های غول پیکر و کوسه‌ها لذت ببرید. در برج‌های پتروناس فرصت گشت‌و‌گذار در فروشگاه‌های متنوع، سینماها و موزه‌ای دیدنی را خواهید داشت.
اگر قصد سفر به کوالالامپور را دارید پیشنهاد می کنیم روز و شب به تماشای این برج‌ها بروید و در آنها گشتی بزنید، نور پردازی این سازه در شب به جذابیتش افزوده است. برای رفتن به این برج‌ها حفاظت و تدابیر امنیتی در نظر گرفته شده است و تنها کسانی که کارت‌های مخصوص دارند می‌توانند به طبقات بالا بروند. تا سال ۲۰۱۱ ورود به آن رایگان بود اما بعد از این سال با خرید بلیط می‌توانید به بازدید آن بروید.

برج‌های دوقلو پتروناس
لائوس شما را از هر دغدغه‌ ای دور می کند + ویدئو
لائوس شما را از هر دغدغه‌ ای دور می کند + ویدئو
نکات ضروری سفر در سنگاپور
نکات ضروری سفر در سنگاپور
در سفر به مالدیو، حتما به این رستوران ها سر بزنید!
در سفر به مالدیو، حتما به این رستوران ها سر بزنید!
۱۴ مکان دیدنی شهر دوبی (قسمت اول)
۱۴ مکان دیدنی شهر دوبی (قسمت اول)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code