X

معرفی ۱۰ برنامه رستوران یاب در سفر

برنامه های رستوران یاب برتر در سفر

مسلماً هیچ کسی نمی خواهد  که تمام روزها و زمان های خود را به آشپزی بپردازد. برخی از روزها، فقط می خواهید کمی بی خیال آشپزی شوید و به استراحت بپردازید. دلتان می خواهد از بیرون غذا سفارش دهید یا اینکه به یک رستوران با غذاهای خوشمزه در نزدیکی خود بروید. اما زمانی که می خواهیم به یک رستوران برویم با این پرسش روبرو می شویم که به کدام رستوران برویم؟ کدام رستوران برای شام بهتر است؟ و … . فرقی هم ندارد که به تنهایی بخواهید برای شام بروید یا با دوستان یا خانواده خود همراه باشید. همیشه این پرسش مطرح می شود. چگونه می دانید کجا بهترین مکان برای شام خوردن است؟ مطمئنا، می توانید از دوستان خود بپرسید یا به سادگی تجربیات قبلی را کنار بگذارید و به یک مکان تازه بروید. در دنیای امروز به راحتی با استفاده از اپلیکیشن ها و برنامه هایی که برای موبایل و سیستم های اندرویدی و Ios وجود دارند می توانید به پاسخ سوال های خود برسید. در ادامه و در مجله الی گشت تلاش می کنیم که ۱۰ برنامه رستوران یاب که در این باره به بازار آمده اند را به شما معرفی کنیم.

  • یلپ Yelp

مطالب مرتبط:
تجربه سفر با فناوری واقعیت مجازی (VR)
چطور بدون فناوری از سفرمان لذت ببریم؟

این برنامه و اپلیکیشن برترین برنامه رستوران یاب برای گوشی های اندروید و iOs بوده که رتبه اول را به خود اختصاص داده است. یلپ Yelp یکی از بزرگترین و درخشانترین برنامه های خارجی است. اگر چه برای این برنامه شایعات و حرف های بسیاری گفته شده است، با این حال توانسته رشد خود را انجام دهد و اکنون واقعیت این است که آن را به عنوان بهترین برنامه رستوران یاب می شناسند.  این برنامه راهنمای رستوارن با ارائه بیش از ۵۰ میلیون نظر برای کسب و کارهای این چنینی در سراسر جهان، شما را قادر می سازد که به راحتی رستوران های اطراف خود را جستجو کنید، نظرات مختلف را بخوانید و رستوران های مختلف را بررسی کنید. فیلترهای جستجوی این برنامه به شما این اطمینان را می دهند که با توجه به فاصله، قیمت و امتیاز، نتایج یافت شده را محدود کنید، بنابراین دقیقاً می دانید که چه رستوران هایی برای شما مناسب خواهد بود.

  • برنامه فوراسکیور Foursquare

یکی دیگر از برنامه ها و اپلیکیشن های قدرتمند در این زمینه، برنامه فوراسکیور Foursquare است که در سال های اخیر به موفقیت بزرگی دست یافته است. همچنان که می توانید با دوستان خود در مورد غذا و سر زدن به مکان های جدید به رقابت بپردازید و تمام رستوران های جدید را کشف کنید همچنین می توانید افرادی را که به سلیقه غذایی آن ها اعتماد دارید را نیز دنبال کنید، به طوری که در برنامه فوراسکیور، راهنمایی های آن ها به شما کمک می کند که زمانی که برای اولین بار به یک رستوران می روید، به راحتی سفارش غذای خود را بدهید. شما همچنین می توانید به این برنامه بگویید که غذاهای مورد علاقه شما و علاقه مندی هایتان چیست تا نتایجی را بر اساس آنچه که می پسندید به شما نشان دهد. روشی عالی که با سادگی بسیار شما را به رستورانی که می خواهید بروید به خوبی راهنمایی می کند؟ به نظر شما پیدا کردن رستوران به این شیوه کار ساده ای نیست؟

به جز موارد گفته شده، یکی از دغدغه های اصلی مسافران، یافتن بهترین غذاها و محیطهای گردشی منحصر به فرد منطقه ای است، که به آن سفر کرده اند. از این رو اپلیکیشن فوراسکیور Foursquare با قابلیت نمایش گفتگوها، نظرات و تجربیات مردم آن منطقه و مسافرانی که قبلا به آنجا سفر کرده اند، نقش مهمی را برای یافتن رستوران های خوب و پرطرفدار، کافی شاپ های معروف و محیط های تفریحی آن منطقه ایفا می کند. همچنین استفاده از این اپلیکیشن در بین کاربران ایرانی نیز به سرعت در حال رشد است و بزودی شاهد ثبت روز افزون رستوران های ایرانی در این اپلیکیشن خواهیم بود.

  • برنامه ایت ۲۴ EAT24

شما همیشه نمی خواهید به رستوران بروید. گاهی اوقات، شما ترجیح می دهید که در داخل خانه خود بمانید و غذای مورد علاقه تان را برای شما بیاورند، همچنان که این روش شما را از لباس پوشیدن و آماده شدن برای بیرون رفتن مبرا می کند. برنامه ایت ۲۴ EAT24 برنامه رستوران یاب خوبی است که در این مورد خاص به آن نیاز دارید و به شما امکان سفارش غذا را از بیش از ۲۵۰۰۰ رستوران در بیش از ۱۵۰۰ شهر مختلف را می دهد. شما همچنین امکان جستجوی غذاهای خاص و مورد علاقه خود را دارید، اما آنچه که بیشتر قابل توجه است، این است که می توانید قبل از سفارش عکس های خوشمزه غذا ها را ببینید. حتی این برنامه به شما اجازه می دهد که جزئیات پرداخت خود را با امنیت بالا در آن ذخیره کنید، بنابراین در موارد استفاده بعدی لازم نیست نگران دوباره وارد کردن شماره کارت اعتباری باشید. این برنامه حتی برای ساعت های هوشمند Netflix  نیز ایده آل است. این برنامه هم برای اندروید و هم برای IOS می باشد.

  • برنامه اوربون اسپون Urbanspoon

برنامه اوربون اسپون Urbanspoon به شما اجازه می دهد تا با انتخاب نوع درجه بندی، فاصله، غذاها و سطح محبوبیت رستوران ها را مقایسه کنید و در نهایت رستوران مورد نظر خود را در سفر انتخاب کنید. این برنامه و اپلیکیشن، کمک بسیار خوبی است، به ویژه هنگامی که شما وارد یک شهر جدید می شوید. شما می توانید منوها و عکس های غذای ارائه شده را مرور کنید. همچنین نظرات منتقدان و طرفداران رستوران ها و غذاهای مختلف را آنلاین دنبال کنید. این برنامه قابلیت رزرو هم در اختیار شما قرار می دهد. مطمئن باشید که این برنامه حکم یک چاقوی همه کاره سوئیسی را برای شما ایفا می کند.

  • برنامه زاگات Zagat

گاهی اوقات کمتر بیشتر است. آنچه که برنامه زاگات Zagat به شما ارائه می دهد، بررسی خلاصه وار رستوران ها و کافه ها است. به خصوص کافه ها و رستوران هایی که در اطراف شما قرار گرفته است و این گونه در وقت و نیروی شما صرفه جویی می کند. فیلترهای معمولی آن همراه با یک سیستم امتیاز دهی هستند که غذا، دکوراسیون و خدمات هر رستوران و کافه را به طور جداگانه نشان می دهند. لیستی از مکان های انتخاب شده متناسب با فضای مورد نیاز شما، عادات شما و یا با ارائه یک پکیج و بسته کامل به شما زمان بیشتری برای صرف غذا و صرف زمان کمتر برای جستجو را می دهد. این برنامه رستوران یاب برای گوشی های اندرویدی و iOS می باشد.

  • برنامه اوپن تیبل OpenTable

برنامه اوپن تیبل OpenTable  برای اندروید و iOS بوده و امکانات عالی را در اختیار شما قرار می دهد. برنامه و اپلیکیشن اوپن تیبل بدون هیچ زحمتی رستوران مورد علاقه شما را رزرو می کند و شما را از عذاب صف آن می رهاند. شما می توانید به سادگی یک تاریخ، زمان و اندازه محل نشستن خود را انتخاب کنید، سپس دکمه رزرو را بزنید. این برنامه به اندازه کافی برای پیدا کردن یک رستوران با توجه به موقعیت شما و یا غذای مورد علاقه تان راحت عمل می کند. شما با استفاده از نقطه نظرات مفید کاربران قبلی و رتبه بندی رستوران ها می توانید رستوران مورد نظر خود را پیدا کنید. شما حتی می توانید دوستان خود را به این برنامه دعوت کنید و همچنین آن ها را به تقویم خود اضافه کنید.

  • برنامه لوکال ایتس LocalEats

اگر چه در برنامه لوکال ایتس LocalEats به هر رستورانی برخورد نمی کنید. در عوض، این برنامه تبدیل شده است به بهترین برنامه رستوران یاب که با بهترین گروه های ویرایش گرانی از مجلات، روزنامه ها و سایت های غذاخوری کار می کند. به این شکل بهترین گزینه ها را به شما معرفی می کند. این موضوع به شما کمک می کند که برای جستجوی رستوران ها به سمت رستوران های ضعیف نروید. این برنامه بیشتر بر روی رستوران های محلی کار می کند تا رستوران هایی با غذاهای بین المللی.  منوی ۱۰۰ رستوران برتر شهر به این معنی است که شما باید برای رفتن به آن ها جزو افراد پولدار باشید. این برنامه رستوران یاب هم برای اندروید و هم برای سیستم های iOS طراحی شده است.

  • برنامه داینینگ گریدز DiningGrades

این برنامه تنها برای گوشی های آیفون بوده و یک برنامه مفید برای دوباره بررسی کردن رستوران و محلی است که در آنجا از قبل میز رزرو کرده اید. برنامه داینینگ گریدز DiningGrades رستوران ها را براساس مهمترین فاکتور آن ها امتیازبندی می کند.  یکی از مهمترین عاملها – پاکیزگی آن ها می باشد. این برنامه سبب می شود که از طریق نظرات ارائه شده توسط دیگر کاربران و یک سیستم امتیاز دهی سریع یک بررسی جامع از اینکه کدام رستوران برای شما تمیز و رضایت بخش است و همچنین غذاهای خوشمزه و سالم دارید، انجام دهید. این نکته کوچکی است اما بسیار اهمیت دارد.

  • برنامه فایند.ایت.درینک. Eat. Drink.

این برنامه راهنمای رستوران بیش از ۴۵۰۰ رستوران را در بیش از ۱۵۰ شهر پوشش می دهد. این برنامه و اپلیکیشن حتی رستوران هایی در مکزیک و کارائیب هم به شما معرفی می کند و از یک گروه حرفه ای، شامل سرآشپزهای درجه اول، قصاب ها، تأمین کنندگان مواد غذایی و راننده های حمل بار توصیه هایی را به شما ارائه می دهد.این برنامه برای سفرهای آینده که دارید نیز بسیار مناسب است. چرا که می توانید رستوران هایی را که قصد رفتن به آن ها را دارید پیدا کرده، بررسی کنید و حتی رزرو کنید.

  • رستوران فایندر Restaurant Finder

برنامه رستوران فایندر نه تنها کشورهای ایالات متحده آمریکا و کانادا را پوشش می دهد، بلکه رستوران های زیادی را در سراسر اروپا، استرالیا، برزیل، مالزی و دیگر کشورها معرفی می کند. در این صورت در هر نقطه از این کشورها که باشید، پیدا کردن رستوران های نزدیک شما بسیار آسان است، به علاوه نظرات فراوانی برای همه آنها نوشته شده است، در نتیجه با این برنامه رستوران یاب شما همیشه می توانید جایی برای خوردن غذاهای خوشمزه محلی پیدا کنید. اگر رستوران ها یا کافه هایی در نزدیکی شما وجود نداشته باشد، حتی مغازه های خواروبار فروشی و سوپرمارکت ها را نیز به شما پیشنهاد می دهد.

منبع: pastemagazine.com