تجربه سفر با فناوری واقعیت مجازی (VR)

روی مبل لم بدهید و به دنیا سفر کنید!

تکنولوژی ها و فناوری های جدید هر روز سفر کردن را برای ما راحت تر می کنند. فناوری واقعیت مجازی (VR) سفر کردن و مسافرت را از آنچه تصور می کردیم هم ساده تر و راحت تر کرده است. تجربه سفر با فناوری واقعیت مجازی پدیده ای مدرن است که می تواند تاثیر شگرفی بر صنعت توریسم داشته باشد. حتی کارشناسان از ایجاد دسته بندی به نام توریسم واقعیت مجازی صحبت می کنند. با استفاده از فناوری واقعیت مجازی لازم نیست بار سفر ببندید و سختی راه را متحمل شوید، تنها کافی است روی مبلتان لم بدهید و به هرجای دنیا که دوست دارید سفر کنید. با الی گشت همراه باشید تا در مورد تجربه سفر با کمک واقعیت مجازی بیشتر بدانیم.

فناوری واقعیت مجازی

گردشگری با کمک فناوری واقعیت مجازی (VR)

مطالب مرتبط:
تکنولوژی هایی برای راحتی در سفر
۶ تکنولوژی که صنعت هواپیمایی را در سال ۲۰۱۷ متحول کرد

با رواج فناوری واقعیت مجازی و محبوب شدن آن، صنایع مختلف درصدد استفاده از این تکنولوژی برآمده اند. این فناوری پتانسیل بالایی برای ورود به صنعت توریسم و گردشگری دارد و می تواند تحولی عظیم در نحوه سفر کردن ما ایجاد کند. با ترکیب این فناوری با تصویرسنجی یا فتوگرامتری و ویدئوهای ۳۶۰ درجه از مناطق مختلف می توانید از منزل خود سفری مجازی به سرتاسر دنیا داشته باشید. اپلیکیشن ها و برنامه های مختلفی برای سفر مجازی ارائه شده است. در ادامه چند مورد از بهترین برنامه های سفر با واقعیت مجازی را به شما معرفی می کنیم.

سفر با واقعیت مجازی

قایق سواری در آب های خروشان با  Grand Canyon

این تور به شما اجازه می دهد در طول رودخانه واقع در دره گرند کانیون به قایق سواری بپردازید. می توانید انتخاب کنید که این تجربه را در روز یا شب انجام دهید، و سرعت قایق سواری را کنترل کنید و به دلخواه آن را کم یا زیاد کنید. در طول این سفر مجازی، در حالی که در مسیر رودخانه حرکت می کنید از مناظر طبیعی و صداهای حیات وحش که توسط تجهیزات هوشمند تولید می شود لذت خواهید برد. حتی می توانید به ماهی های مجازی در رودخانه غذا بدهید!  شما می توانید هر موقع که خواستید قایق را متوقف کنید و از منظره و طبییعت زیبای مجازی! لذت ببرید. این تور زمان کمی دارد، اما سفری کاملا سرگرم کننده است و برای کسی که برای اولین بار سفر مجازی را تجربه می کند فوق العاده خواهد بود.

سفر با وی آر

سفر به مکان های مشهور با Realities

Realities یک اپلیکیشن سفر مجازی است که به کاربرانش اجازه می دهد سفر به مکان ها و فضاهای واقعی را شبیه سازی و تجربه کنند. این فضاها صرفا عکس هایی ۳۶۰ درجه نیستند، بلکه مکان هایی هستند که با استفاده از تجهیزات تخصصی اسکن می شوند و تجربه ای منحصربفرد ارائه می کنند. گزینه های انتخابی کاربران کل دنیا را شامل می شود که با استفاده از کنترل کننده های VR انتخاب می شوند. زمانی که مقصد سفرتان را انتخاب کردید کافی است روی آن منطقه بزنید و بلافاصله به داخل آن فضا خواهید رفت. یکی از مقاصد جذاب و جالب، یک سلول در زندان مشهور آلکاتراس است. وقتی وارد سلول می شوید یک هم سلولی نامرئی کنارتان نشسته و تجربیات و خاطراتش از زندان را برای شما تعریف می کند. این سفر شبیه به بازدید از یک موزه است و علاوه بر اینکه سرگرم کننده است بار آموزشی هم برایتان خواهد داشت.

سفر با فناوری واقعیت مجازی

سفر به فضا با Titan of Space

شاید تا به حال تالارهای آسمان نما را دیده باشید که برای آموزش در مورد نجوم و ستاره شناسی استفاده می شوند. این تالارها گنبدی دارند که افراد زیر آن می نشینند و با پروژکتو تصاویر ستاره ها و کهکشان روی سقف گنبد می افتد. اگر به ستاره شناسی و نجوم علاقه دارید و دوست دارید تجربه ای واقعی تر داشته باشید برنامه Titan of space این امکان را به شما خواهد داد تا حداقل نوع مجازی آن را تجربه کنید. این اپلیکیشن یکی از اولین برنامه های واقعیت مجازی بود که ارائه شد و باعث شد تصوراتی که از فناوری واقعیت مجازی داشتیم تغییر کند. با استفاده از این برنامه می توانید در فضا حرکت کنید، از لابلای سیاره ها عبور کنید و حتی سرعت حرکت خود در فضا را تنظیم کنید. در طول سفر اطلاعاتی راجع به سیارات مختلف و قمرها به شما ارائه می شود. این برنامه قدرت و پتانسیلی که VR داشت را به خوبی نشان می دهد و قیمت چندانی ندارد.

واقعیت مجازی در سفرها

صعود به اورست با EVEREST VR

این برنامه همانطور که از نامش پیداست تجربه ای مجازی و منحصربفرد به قله اورست برای شما فراهم می کند. زمانی که اپلیکیشن EVEREST VR برای نخستین بار منتشر شد، شامل برخی مولفه های واکنش گرای بسیار جالب و تصاویری بی نظیر بود که باعث می شد تجربه مجازی شما چیزی بیش از یک ناظر ساده باشد. این برنامه اوایل قیمت بالایی داشت و باعث نارضایتی کاربران شده بود، اما در حال حاضر با پایین آمدن قیمت این برنامه، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. اگر کوهنورد هستید و به صعود قله های مرتفع علاقه دارید، این برنامه انتخابی ایده آل برای شماست. با استفاده از این برنامه می توانید بدون خطراتی که این نوع کوهنوری به دنبال دارد به قله اورست صعود (مجازی) کنید.

واقعیت مجازی در سفر

غواصی در اعماق اقیانوس با theBlu

دوست دارید لبه یک کشتی غرق شده در کف اقیانوس بایستید و عبور نهنگی غول پیکر از مقابلتان را تماشا کنید؟ شاید هم غواصی و شنا لابلای عروس دریایی و مرجان های زیبا را بیشتر می پسندید. در دنیای واقعی این تجربه ها مستلزم آموزش های تخصصی غواصی و تمرینات و تجهیزات فراوان است. اما به لطف تکنولوژی و با استفاده از برنامه theBlu می توانید این تجربه شگفت انگیز را از اتاق خود داشته باشید. برنامه theBlu مجموعه ای از تجربیات مختلف زیر آب است که به شما این احساس را می دهد که واقعا در حال شنا در عمق اقیانوس هستید. جزئیات استفاده شده در این برنامه به حدی زیاد است که تمایز قائل شدن این تجربه مجازی با واقعیت برایتان دشوار خواهد شد.

منبع: lifewire.com

از عکاسی در فضای شهری چقدر می دانید؟
گوگل محیط زیستی می شود
تکنولوژی در خدمت صنعت گردشگری و هتلداری
با این اپلیکیشن ها در سفر همیشه سلامتید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code