برنامه ‌ای برای گردش یک روزه در بالی (بخش دوم)

جزیره بالی در اندونزی را می توان بهشتی زیبا و جادویی دانست.

من هر بار که به این جزیره سفر می کنم؛ احساس آرامش کرده و استراحت در استخرهای زیبا، سواحل آرام و صرف غذا در کافه ها و رستوران های ساحلی هر کدام به تنهایی در نوع خود بی نظیر بوده و خاطراتی فراموش نشدنی ایجاد می کنند.

در این یادداشت به طور خاص به توصیف سفر اخیرم به جزیره بالی می پردازم:

 مطالب مرتبط: 
برنامه ‌ای برای گردش یک روزه در بالی (بخش اول)
گشت گذار در جزیره بالی
bali-heaven-on-earth-6

مزرعه قهوه

پس از ناهار به (Seminyak) بازگشته و در یک مزرعه قهوه توقف کردیم. در این محل انواع مختلف چای؛ قهوه و کاکائوی داغ با طعم ها و مزه های مختلف به فروش می رسید. من به نوعی خاص از قهوه به نام قهوه جین سنگ (ginseng coffee) که یکی از نادرترین و البته گران قیمت ترین انواع قهوه است، علاقه دارم. یکی از عجیب ترین و البته گران ترین قهوه های موجود که در این مزرعه ارائه می شد نیز قهوه لوواک (Luwak coffee) است که برای تولید آن نوعی جانور از راسته گربه سانان به نام لواک، دانه های قهوه را خورده و به صورت هضم نشده، دفع می کند. این قهوه بسیار تیره رنگ و عطرآگین است.

sacred-hot-spring-at-the-tampak-siring-holy-spring

بنای مذهبی آب مقدس (The Sacred Water Temple)

در ادامه مسیر خود به مکان تیرتا امپول (Tirta Empul) که به معنی آب مقدس است رفتیم که یکی از مراکز مهم مذهبی جزیره بالی محسوب شده و بسیاری از ساکنان جزیره برای عبادت به این محل مراجعه می کنند. در این محل یک چشمه آب به شکل گل ۵ پر قرار دارد که مردم در آن غسل کرده و خود را تطهیر می کنند. ما از یکی از افراد محلی در این رابطه سوال کردیم و وی برای ما توضیح داد که اعتقاد عمومی بر این است که با شست وشو در این چشمه، جسم و روح انسان پاک شده و تطهیر می شود.

در طول مسیر بازگشت از غار فیل ها یا (Elephant Cave) نیز بازدید کرده و از مزارع برنج، تپه های سرسبز و جنگل های منطقه گذشته و از منظار زیبای آن ها لذت بردیم.

اگر شما به جزیره بالی سفر می کنید، به شما این برنامه گشت و گذار یک روزه به مقصد قله آتشفشانی باتور  را توصیه کرده و لازم به توضیح است که اگر چه تورهای مختلفی این برنامه را ارائه می کنند، اما بهتر است شما خودتان شخصا این سفر را ترتیب داده و آزادانه و به اختیار خود از دیدنی های متعدد موجود در مسیر، بازدید کنید. شما می توانید از هتل محل اقامت خود درخواست خودرو کنید که البته کمی گران تر می شود اما کمک گرفتن از مردم محلی برای پیدا کردن ماشین و راننده با قیمت مناسب نیز امکان پذیر است. برای این کار همچنین از تجربیات دیگر مسافرین نیز استفاده کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code