برگر خوری در دور دنیا

برگرهای مختلف دنیا

کمتر کسی پیدا می شود که بگوید من فست فود دوست ندارم! در همه جای دنیا این فست فودهای خوشمزه طرفدارهای پروپاقرصی دارند که هیچ جوری راضی نمی شوند خودشان را از این غذا محروم کنند! اما شاید در دنیا هیچ غذایی مثل برگرها تا این حد پرطرفدار نباشد. نانی خوشمزه که لای آن گوشت برشته به همراه خوراکی های لذیذ گذاشته می شود می تواند دهان همه را آب بیندازد. بعضی از کشورها برگرهای خاص خودشان را دارند که الی گشت می خواهد امروز شما را با آن ها آشنا کند، ما را همراهی کنید.

برگر

استرالیا

مطالب مرتبط:
همبرگری از طلای ۲۴ عیار را در دبی میل کنید! + تصویر
۵ تجربه فراموش نشدنی از غذا خوردن در توکیو!

برگر استرالیا خیلی پر و پیمان است!  یعنی روی آن تکه گوشت برگر، خوراکی هایی مثل تخم مرغ نیمرو، یک برش آناناس و یک برش چغندر گذاشته می شود. شیرینی آناناس مزه ی شور گوشت را کمتر می کند و مزه ای دلچسب به این برگر می دهد. چغندر را هم لای ساندویچ می گذارند چون فکر می کنند مزه ی خوبی به برگر می دهد البته فکر نمی کنیم چغندر با نان چندان به مذاق ما ایرانی ها خوش بیاید!

استرالیا

فرانسه

فکر می کنید فرانسوی ها چجوری برگر مخصوص خودشان را اختراع کردند و چجوری برگر خارجی را به برگر فرانسوی تبدیل کردند؟ آن ها بر روی گوشت برگر موادی مثل «پنیر بری» و پیاز سرخ شده می گذارند و روی آن را با یک مشت سبزی خشک شده تزئین می کنند. با دیدن این غذای خوشمزه مطمئنا از اینکه چجوری فرانسوی ها می توانند با وجود چینین غذای خوشمزه ای تا این حد لاغر باشند تعجب می کنید!

فرانسه

ایرلند

اگر گذرتان به دوبلین پایتخت ایرلند افتاد مسقتیم به سمت رستوران Jo Burger بروید. همه ی شهر این رستوران را به برگرهای عجیب و غریبش می شناسند! با دیدن منو، لیستی از برگرها را می بینید اما ما به شما توصیه می کنیم که توجهتان را فقط روی آن برگری جلب کنید که پنیر بز و موز طعم دار دارد! شاید فکر کنید این برگر مخلوطی از همه ی خواکی های بی ربط است اما طعم آن همان چیزی است که مدت ها منتظرش بودید!

ایرلند

پرو

آخرش یکی پیدا شد که برگری درست کند که بعد از خوردن آن چندان احساس گناه برای چاق شدن نداشته باشید! در پرو برای درست کردن این برگر از گوشت آلپاکا استفاده می شود؛ آلپاکا گونه ای از لاما (شتر بی کوهان) است که در آمریکای جنوبی پیدا می شود و «کمتر چاق کننده ترین گوشت» دنیاست!

پرو

مکزیک

مکزیک هم مثل بیشتر کشورهای دنیا در برگر اصلی تغییراتی داده تا آن را مطابق با مزاج غذایی مردمش کند! برای درست کردن این برگر از پنیر مخصوص «کسو فرسکو» و به جای سس های معمول از سس گوآکاموله (سسی با پایه ی آووکادو) استفاده می شود و در آخر هم روی آن فلفل تند هالاپینو می گذارند.

مکزیک

ژاپن

اگر در هنگام برگر خوردن از اینکه نان و کربوهیدرات زیادی می خورید عصبانی هستید! برگر ژاپنی را امتحان کنید. این برگر یک برگر برنجی است و در آن به جای نان های گرد و بامزه از برنج استفاده می شود. در این برگر همه ی مواد را در سس سویای شیرین می خوابانند و بعد درست می کنند.

ژاپن

منبع: travelversed.co

افسرده کننده ترین مکان های جهان!
با بلندترین هتل های دنیا آشنا شوید
آتش بازی کریسمس ۲۰۱۸ در سراسر جهان
اگر می خواهید با دوچرخه به کشورهای مختلف سفر کنید، بخوانید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code