بزرگترین اسرار حل نشده در طول تاریخ

بزرگترین اسرار حل نشده

جهان پر از رمز و راز است. برخی از بزرگترین اسرار حل نشده در تاریخ ما را به سمت کشف بیشتر در مورد جهان سوق می دهند همانطور که باستان شناسان به دنبال ریشه های تمدن بشری در سراسر زمین می گردند. اما برخی دیگر ما را سردرگم می کنند همانند پیدا شدن قطعاتی از ماشین آلات مدرن که در میان استخوان های باستانی قرار گرفته اند. با این حال برخی دیگر از ان ها هستند که باعث می شوند تا به غیرممکن ها اعتقاد پیدا کنیم که شاید برخی از آن ها صرفا نبوغ بشری بوده و یا برخی دیگر هدفی به عنوان هدایت کننده داشته است. مهم نیست که شما در مورد این ساختارها چه اعتقادی داشته باشید بلکه می بایست بدانید که این اسرار می توانند بینش ما را نسبت به دنیایی که در آن زندگی می کنیم تغییر دهند. مواردی که به عنوان بزرگترین اسرار حل نشده در تاریخ به آن ها اشاره خواهیم کرد نه تنها زیبایی غیر مستقیم سیاره ما و خلاقیت های انسانی را نشان می دهد بلکه اهمیتی برای تشخیص هر دو این ها خواهد داشت پس با الی گشت همراه شوید.

بزرگترین اسرار حل نشده

استون هنج | Stonehenge

مطالب مرتبط:
اسرار آمیزترین عجایب ترسناک طبیعی در جهان
اسرار آمیزترین عکس ها که توضیحی برای آن ها وجود ندارد
عجیب ترین و اسرار آمیزترین شهرهای ارواح در جهان

این اشکال دایره ای، سنگ های باستانی تاریخی در ویلتشایر انگلستان بوده که در دشت سالیسبری واقع شده است و جزئی از میراث جهانی یونسکو به شمار رفته و محافظت می گردد. با این حال منشا تاریخی این بنای مگالیت که از عصر برنز باقی مانده است هنوز مشخص نیست و یکی از بزرگترین اسرار حل نشده در تاریخ می باشد. روش های عبور کربن و همچنین روش های مشابه دیگر برای تشخیص عمر آن نشان می دهد که این ساختار در حدود ۲ تا ۳ هزار سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده است. با توجه به اینکه هر کدام از این بلوک سنگ ها چندین تن وزن دارد مشخص نیست که چرا و چگونه مردم این تخته سنگ ها مخصوصا سنگ های دایره درونی را به این نقطه منتقل کرده اند. برخلاف بلوک های ماسه سنگی حلقه بیرونی که از معادن محلی آورده شده است، سنگ های آبی داخل دایره از فاصله ۳۲۰ کیلومتری از ولز به این نقطه منتقل شده اند. در عین حال مشخص نیست که دلیل ساخت آن چه بوده است. در حالی که افسانه های قرن دوازدهم به مرلین اشاره می کنند با این حال باستان شناسان بر این نظر هستند که این تشکیلات برای تحول غروب زمستانی بوده که مدرکی برای کاربردهای نجومی در آن زمان می باشد. سرنخ های دیگری وجود دارد که می گوید این مکان به صورت بالقوه به عنوان یک عبادتگاه مورد استفاده قرار می گرفته است. شواهدی از چشمه های آب گرم نزدیک آن و محل های تدفین با استخوان هایی که به ۳ هزار سال قبل از میلاد می رسند نشانه هایی از این دست است. حتی ویژگی های آکوستیک سنگ های آبی ممکن از به استفاده های درمانی این ساختار اشاره داشته باشد. اما در هر صورت بدون سوابق و شواهد کتبی نمی توان به طور دقیق این موضوع را مشخص نمود.

استون هنج

جاده بیمینی | The Bimini Road

در سال ۱۹۶۸ غواصان در سواحل شمالی جزیره بیمینی در باهاما یک خط از سنگ آهک های صاف و عظیم را در زیر دریا کشف کردند. پس از بررسی های بیشتر آن ها دو تشابه را کشف کردند اینکه تقریبا همه آن ها بزرگ بوده و مستطیل شکل می باشند. بلافاصله مردم شروع به دیدن سنگ ها به عنوان مدرکی برای تمدن های باستانی شدند و آن ها دیوارها، جاده ها، اسکله ها و موج شکن ها را برای خود تصویر کردند. برخی از مورخان حتی ادعا کردند که پیاده روهایی توسط چینی ها در سفری که به این مکان داشته اند ساخته شده است. با این حال بررسی های کربن نشان می دهد که قدمت این سنگ ها به حدود ۳ هزار سال قبل رسیده و شواهدی از فرسایش طبیعی که با تاریخ آن هماهنگ است وجود دارد. شواهد موجو کاملا قطعی نیست اما پیش بینی هایی توسط Edgar Cayce صورت گرفته که ممکن است خرابه های آتلانتیس در بیمینی کشف گردد. در هر صورت این بلوک های سنگی مستطیل شکل همچنان به عنوان یکی از بزرگترین اسرار حل نشده در تاریخ شناخته می شوند.

جاده بیمینی

قلم آلمینیومی آیود | Aluminum Wedge of Aiud

کارگران رومانیایی در سال ۱۹۷۴ در محل ساخت و سازی در شهر آیود یک کشف باورنکردنی انجام دادند. حدود ۱۰ متر درون شن و ماسه ها آن ها یک جفت استخوان مستدون پیدا کردند که قدمت آن به حدود ۱۱ هزار سال پیش می رسید. آن ها همچنین یک شیئی عجیب را پیدا کردند که یک قلم ۴ پوندی بود در حالی که تا قبل از سال ۱۸۲۵مشابه آن ساخته نشده بود. این سال دقیقا زمانی است که آلمینیوم به عنوان یک فلز اختراع شد اما قلمی که در کنار استخوان ها پیدا شده بود بسیار قدیمی تر و کهن تر از این ها به شمار می رفت. بسیاری از افراد غیر متخصص تصور می کنند که این فلز بخشی باقی مانده از یک فرود بیگانگان بر روی کره زمین می باشد و یا اینکه از شخصی که در زمان سفر کرده و به گذشته رفته است باقی مانده. اگرچه که همه چیز در حد حدس و گمان وجود دارد اما احتمال بر این است که قلم آلمینیومی از یک ابزار مدرن در عصر جدید به جای مانده و در شن و ماسه های این منطقه فرو رفته است.

قلم آلمینیومی آیود

نقشه پیری ریس | The Piri Reis Map

این نقشه مهم از جهان در سال ۱۹۲۹ به طور تصادفی در داخل مجموعه ای که مورد توجه نبود در یک موزه در ترکیه کشف شد. این نقشه متعلق به دریانورد و نقشه کش پیری ریس متعلق به امپراتوری عثمانی بوده است که در سال ۱۵۱۳ بر اساس هوش نظامی، جداول و نشه های دیگر از جهان آن را ترسیم کرده است. این ها به طرز چشمگیری شامل نقشه های کلمبوس و دیگر منابع از کتابخانه اسکندریه می شود. امروزه فقط حدود یک سوم از این پوستی که روی آن نوشته شده باقی مانده است که بخش های از اروپا، شمال آفریقا، برزیل و چند جزیره مختلف در آن نشان داده می شود. افسانه های بسیاری در مورد دقت نقشه پیری ریس وجود دارد که از جمله ان ها خط ساحلی قاره قطب جنوب است که این نقشه را بیشتر رمز آلود کرده و ان را یکی از بزرگترین اسرار حل نشده در تاریخ قرار می دهد، زیرا قاره قطب جنوب رسما تا سال ۱۸۲۰ کشف نشده بود. اسطوره ها در این نقشه جالب نشان می دهد که اکتشافات امروزی در ان زمان انجام شده بودند و امروزه شما می توانید این نقشه رمز آلود را در موزه توپکاپی مشاهده نمایید.

نقشه پیری ریس

خطوط نازکا | The Nazca Lines

در بالا و پایین کویر خشک نازا در پرو بیش از ۱۳ هزار خط از صدها طرح در مساحتی بیش از ۵۰ مربع ترسیم شده است. این ها ژئوژلیف فرهنگ نازکا هستند که بین ۵۰۰ سال قبل تا ۵۰۰ سال بعد از میلاد ساخته شده و به دلیل اینکه در منطقه ای بدون باد واقع شده اند پایدار مانده اند. طرح های قابل توجهی از گیاهان، حیوانات، مردم و طرح های هندسی مختلف وجود دارند که حدس بر این است این ساختارها صرفا برای هدایت و راهنمایی بیگانگان به کره زمین ترسیم شده است و یکی از بزرگترین اسرار حل نشده در تاریخ می باشد. با این حال این خطوط حیرت انگیز می تواند عملکردهای چندگانه داشته باشد. احتمالا ان ها با استفاده از ابزارهای ساده ای مانند دسته های چوبی حفره های کم عمقی را در خاک رس ایجاد کرده اند. هرچند بیگانه ها تصور می کنند که شما حتما می بایست برای دیدن این ساختارهای هندسی بر فراز آن ها پرواز کنید اما شما می توانید این ساختارها را از روی تپه های اطراف ان نیز مشاهده نمایید. علاوه بر این ها خطوط نازکا اهداف کاربردی، نجومی و معنوی نیز برای خود داشته است. این خطوط به احتمال زیاد به عنوان روشی مقدس برای پرستش کوه ها و منابع آب مورد استفاده قرار می گرفته است. با نماد ها و نشانه های خود که مشخص کننده چیزی بوده است هرچند که ما متوجه آن نخواهیم شد.

خطوط نازکا

هر کدام از این اسرار به ما نشان می دهد که در گذشته ای دور چه وقایعی اتفاق افتاده است و چه امکانات وئ تکنولوژی هایی در زمان وجود داشته است. شاید شهر گمشده آتلانتیس همان سنگ های مستطیلی شکل در بیمینی باشند و شاید در حقیقت طرح هایی که در کویر نازکا ترسیم شده برای ارتباط با بیگانگان بوده باشند. اما درکنار تمامی این ها می توان یک چیز را حدس زد و ان هم اینکه احتمالا اسنان ها در طول نسل ها چندین مرتبه به تکنولوژی های امروزی دست یافته اند اما شاید به دلیل عدم امکان پخش و انتشار آن این علم در زمان خود باقی مانده و دفن شده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد