تصاویر دیده نشده از جاذبه های غول پیکر جهان!

بزرگترین جاذبه های طبیعی بر روی زمین

تاکنون در زندگی حس کرده اید که دنیای بسیار کوچکی دارید و از این حس خسته شده باشید؟ رفتن به بزرگترین جاذبه های طبیعی که در آن، به شما احساس کوچک بودن در مقابل آن همه عظمت دست بدهد می تواند در این مواقع برایتان مفید باشد و دید تازه ای نسبت به جهانی که در آن زندگی می کنید به شما بدهد. مجله الی گشت مکان های بزرگ و جاذبه های عظیم دنیا را به شما در این مطلب معرفی می کند. با سفر به این مناطق متوجه می شوید که در چه دنیای عظیم و بزرگی زندگی می کنید.

بزرگترین جاذبه های طبیعی دنیا

یونان: متئورا | Meteora

مطالب مرتبط:
جذاب ترین جاذبه های طبیعی دنیا(قسمت اول)
۸ مورد از شگفتی های طبیعی ایران که حتما باید ببینید!
بهترین نقاط طبیعت گردی در ایران از نگاه «گردشگران خارجی»

در میانه آسمان یا به زبان یونانی متئورا مکانی است که در هوا معلق است، به شما این فکر را تلقین می کند که در دنیای سورئالی وارد شده اید. این منطقه طبیعی در تسالی یونان قرار گرفته و از جمله میراث جهانی یونسکو به حساب می آید. این جاذبه عظیم از صخره ها و تپه های سنگی جدا از هم و مرتفع تشکیل شده، به طوری که دیدن زمین هموار پایین آن کاری بسیار رعب آور خواهد بود. در بالای این صخره همچنین بناهای تاریخی برای عبادت ساخته شده است که دیدن آن ها خالی از لطف نیست.

بزرگترین جاذبه های طبیعی-متئورا

استرالیا: پارک ملی اولورو-کاتا تجوتا | Uluru-Kata Tjuta National Park

با قدم گذاشتن به مرکز قاره استرالیا، در اصل قدم به مکانی با قدمت میلیونی گذاشته اید. پارک ملی اولورو-کاتا تجوتا، یک صخره بزرگ یک تیکه از ماسه های قرمز رنگ است که در ناحیه شمال غربی این قاره قرار گرفته است. چیزی که این صخره ماسه را از همه بیشتر جذاب تر می کند، داستان ها و روایت های افسانه ای پیرامون آن است که در هر گوشه و کنار و سوراخ هایش می توانید آن را بیابید.

بزرگترین جاذبه های طبیعی-استرالیا

آمریکا: پارک ملی ردوود و پارک های ایالتی | Redwood National and State Parks

در پارک ملی آمریکا تعریف درخت با درخت های غول پیکر این محل دوباره معنایی جدید می گیرد. اگر درخت های این پارک را ببینید نمی دانید که باید آن ها را درخت صدا بزنید یا موجودات کشیده و غول پیکری که شبیه به درخت هستند. چهار پارک در آمریکا در پارک ملی ردوود و پارک های ایالتی این کشور حدود ۴۵ درصد از درختان ساحلی ردوود را دارند. این درختان ارتفاعی بیشتر از ۱۰۰ متر داشته که می توانید ارتفاع آن ها را بزرگ تر از یک زمین فوتبال در نظر بگیرید. قطر هر کدام از این درخت های چوب قرمز به ۷ متر یا بیشتر نیز می رسید.

بزرگترین جاذبه های طبیعی-در آمریکا

قطب جنوب: صحرای آنتارکتیکا | Antarctica

در قطب جنوب صحرایی وجود دارد که به آن صحرای آنتارکتیکا می گویند! بله. این جمله درست است و در قاره قطب جنوب صحرا وجود دارد. در واقع صحرا تنها به معنی مکانی که ماسه دارد نیست. این منطقه آخرین منطقه ای بر روی زمین است که توسط انسان ها کشف و استعمار شد و سپس در تاریخ به ثبت رسید. این منطقه سردترین، خشک ترین و بادی ترین قاره ای بر روی زمین بوده و بنابراین منطقه ای که هنوز توسط انسان ها دست نخورده باقی مانده است می تواند حس کوچکی به شما القا کند.

بزرگترین جاذبه های طبیعی- قطب جنوب

چین: مون هیل | Moon Hill

این شکل خاص صخره ای در جنوب یانگشو چین Yangshuo در ابتدا یک غار آهکی بود که به مرور زمان تبدیل به چنین قوس و منحنی زیبایی شد. به طوری که به خاطر شکلی و فرمی که دارد بسیار معروف شد. فرمی گرد مانند مانند ماه که نام آن را، مون هیل گذاشت. می توانید از این تپه، بالا بروید و در نوک و بالای آن، از نمایی بی نظیر و کم دیده شده از منطقه پیش روی یانگشو لذت ببرید. صخره نوردان نیز از این صخره بالا رفته و تجربه ای جدید را در یکی از بزرگترین جاذبه های طبیعی دنیا امتحان می کنند.

بزرگترین جاذبه های طبیعی- مون هیل

ویتنام: غار هنگ سان دانگ | Hang Son Dong Cave

غار هنگ سان دانگ در ویتنام به دلیل زیبایی خیره کننده و فضایی که دارد، عکس هایش به سرعت در شبکه های اجتماعی پخش شد و به مکانی مشهور تبدیل گردید. این غاز بزرگترین غار در جهان است، ارتفاعی بالای ۲۰۰ متر دارد، عرض آن ۱۵۰ متر و طولی به اندازه ۵ کیلومتر دارد. در حقیقت این غاز خود یک محیط طبیعی کامل است چرا که در خودش، جنگل و رودخانه ای نیز دارد.

بزرگترین جاذبه های طبیعی- آمریکا

آلپ: اروپا | The Alps

بزرگترین و مرتفع ترین گروه کوهستان در تمام اروپاست. آلپ در میان ۸ کشور به نام های اتریش، فرانسه، آلمان، ایتالیا، لیختن اشتاین، موناکو، اسلوونیا و سوئیس کشیده شده است. این رشته کوه شامل کوه های مونت بلانش و ماترهورن بوده که مکان های عالی برای اسکی کردن هستند. این کوهستان هر چند، نمای زیبایی دارد و جزو بزرگترین جاذبه های طبیعی دنیاست، با این حال پر از مناطق و صخره های خطرناک است.

بزرگترین جاذبه های طبیعی- آلپ

آمریکا: ساحل ناپالی | Na Pali Coast

اگر پارک ساحلی ناپالی برای شما کمی آشنا به نظر می رسد، تنها به دلیل این است که صحنه های آن را در فیلم سینمایی ژوراسیک پارک دیده اید. ماهیت ناهموار و دراماتیک این قسمت از جزایر هاوایی، در جزیره کایوآی دقیقا جایی است که می توانید تصور کنید دایناسورها در آن دچار ناامیدی و انقراض شده اند. خوشبختانه شما در این مکان می توانید بی خیال از موجودات ترسناکی مانند تی رکس در مکانی بنشینید و از عظمت منظره پیش رو لذت ببرید.

ناپالی

صحرای ساحارا | The Sahara Desert

صحرای ساحارا در قاره آفریقا عنوان سومین صحرای بزرگ دنیا و یکی از بزرگترین جاذبه های طبیعی را از آن خود کرده است. برای اینکه بزرگی درست این صحرا را بتوانید تصور کنید، می گوییم که ساحارا به اندازه کشور ایالات متحده وسعت دارد و بیشتر قسمت شمالی قاره آفریقا را پوشانده است. این صحرا در کشورهای مصر، مراکش، سودان و تونس قرار گرفته است. در این صحرا برای مایل ها شاهد تپه های بزرگ شنی و یا دره ها هستید و چیزی جز این نخواهید دید. این مکان با خصوصیت جادویی که دارد به دلیل وسعتش کمی رعب آور بوده و با بودن در آن، حس کوچکی در دنیا خواهید داشت.

بزرگترین جاذبه های طبیعی-ساحارا

فلات های نروژی | Norwegian Fjords

در کشور نروژ یکی از پر پیچ و خم ترین مناطق صخره ای و رودخانه ای که به ثبت یونسکو نیز رسیده است از بزرگترین جاذبه های طبیعی دنیا بوده و زیبایی و عظمت شگرف خود را به نمایش می گذارد. منطقه هایی به نام نایرویجورد، سوگنجورد و گرانجرجورد از مکان های معروف این منطقه با آب های آبی رنگ و صخره های جادویی هستند. برای دیدن این مکان طبیعی می توانید یا کوهپیمایی کنید، یا در رودخانه به کایاک سواری و قایق سواری بپردازید.

منبع: tourradar.com

این جاذبه های کوبا را حتما باید ببینید
بهترین کارهایی که در ایتالیا می توانید انجام دهید
چهار باغ اصفهان، شاهکاری شگفت انگیز از دوران صفویه
شهرهایی که گم شدند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code