بلیط هواپیما

بزرگ ترین کلیسای گوتیک جهان در سویل، سانتا ماریا

کلیسای جامع سانتا ماریا (Santa Maria de la Sede)

در همان اولین دقیقه ای که وارد سویل می شوید، این شهر با قدرت جادویی اش شما را عاشق خود می کند! این جمله را از زبان افرادی که به سویل در اسپانیا سفر کرده اند زیاد می شنوید و واقعا هم حقیقت دارد. شهر سویل در کشور اسپانیا با خیابان های سنگفرش شده و گردشگاه هایی که مملو از درختان نخل ردیف است شناخته می شود. علاوه بر این، تزیین خیابان ها با لامپ های استایل قدیمی و رفت و آمد کالسکه ها در خیابان، فضایی جادویی را بوجود آورده است. تک تک چیزهایی که در شهر سویل می بینید حتی مغازه ها و کوچه های آن، آنقدر دوست داشتنی هستند که خود به تنهایی یک جاذبه محسوب می شوند.  با این حال می خواهیم این بار از مهم ترین و پر بازدید ترین بنای آن صحبت کنیم، بزرگترین کلیسای گوتیک جهان که در این شهر ساخته شده است: کلیسای سانتا ماریا. با الی گشت همراه باشید:

کلیسای جامع سانتا ماریا

تاریخچه کلیسای جامع سانتا ماریا

مطالب مرتبط:
سویل، شهری تاریخی در اسپانیا
سویل، شهر جادویی اسپانیا

کلیسای سانتا ماریا (Santa Maria de la Sede) به عنوان بزرگترین کلیسای گوتیک جهان در شهر سویل قرار دارد و یکی از میراث های جهانی یونسکو شناخته می شود. ساخت این کلیسا از سال ۱۴۰۱ تا ۱۵۰۶ زمان برد و بیشتر از یک قرن طول کشیده است. ایده ی ساخت این کلیسا توسط سازندگانش آن بود که دوست داشتند کلیسایی بس زیبا و دیدنی بسازند تا همگان با دیدن آن انگشت به دهان بمانند و سازندگان آن را با تمام وجود تحسین کنند، علاوه بر این، این کلیسا نماد ثروت شهر سویل هم بود.

گریزی به معماری سبک گوتیک

سبک معماری گوتیک، یکی از انواع سبک های معماری متعلق به دوران قرون وسطی است که ویژگی اصلی آن، بلند بودن و در بیشتر مواقع نوک تیز بودن بنا است. پیدایش این سبک تقریبا از قرن دوازدهم بود و به دلیل شکل و شمایل زیبایی که در بناها ایجاد می کرد، خیلی زود محبوب شد طوری که در این سبک در انواع بناها، ساختمان ها، کلیساها، قلعه ها و… استفاده شد.

داخل کلیسای جامع سانتا ماریا
نمای زیبایی از پنجره کلیسا

اندازه ی کلیسای جامع سانتا ماریا

ساختمان مرکزی این کلیسا به طور تقریبی ۴۲ متر ارتفاع دارد و وسعت این کلیسا ۱۱۵۲۰ متر مربع است. بعضی گمانه زنی ها در این مورد است که سانتا ماریا سومین کلیسای بزرگ جهان است. این کلیسا همچنین محل دفن کریستف کلمب کاشف قاره آمریکا است.

بقایای کریستف کلمب در کلیسای جامع سویل

ابعاد وسیع و عظمت این کلیسا مطمئنا یکی از اصلی ترین ویژگی ها آن است. ناقوس این کلیسا در ارتفاع ۱۰۴٫۵ متری از سطح زمین قرار دارد و به عنوان سمبل شهر سویل شناخته می شود. دیواری که در بالای محراب کلیسا قرار دارد، یک دیوار چشمگیر طلایی رنگ ساخته شده از طلا و نقره با تعداد زیادی مجسمه کنده کاری در داخل خود است و ۲۳ متر ارتفاع و ۲۰ متر پهنا، بزرگترین دیوار محراب جهان است.

دیوار محراب کلیسای جامع سویل

در سال ۱۹۸۷ کلیسای جامع سانتا ماریا ثبت در میراث جهانی یونسکو شد و از آن زمان به بعد، شهرت جهانی پیدا کرد. در سفر به سویل بازدید از این بنای تاریخی و شگفت انگیز را از دست ندهید و مطمئن باشید یکی از بی نظیرترین بناهایی که تا حالا بشر ساخته است را در جلوی چشمانتان خواهید داشت.

ادغام متل قو و هتل ۵ ستاره ی اسپانیایی
ادغام متل قو و هتل ۵ ستاره ی اسپانیایی
فستیوال های عجیب اسپانیا
فستیوال های عجیب اسپانیا
زیباترین قلعه هایی که در نزدیکی شهر مادرید قرار گرفته اند
زیباترین قلعه هایی که در نزدیکی شهر مادرید قرار گرفته اند
سواحل معروف کاستا دل سول در اسپانیا+ تصویر
سواحل معروف کاستا دل سول در اسپانیا+ تصویر