بلد، جزیره ای افسانه ای که قبل از مرگ باید دید

جزیره بلد

بلد (Bled) نام شهری در کشور اسلوونی است که مانند چند شهرهای اروپایی دیگر، به خاطر چشم انداز بی نهایت زیبایی که دارد، در فهرست زیباترین مکان های دنیا و مناطقی که قبل از مرگ باید دید، قرار گرفته است. جایی که دریاچه ی فیروزه ای رنگ آن، یکی از زیباترین شاهکارهای خلقت را به نمایش می گذارد. در ادامه می خواهیم از این دریاچه ی زیبا بیشتر صحبت کنیم. همراه الی گشت باشید:

جزیره بلد
مطالب مرتبط:
زیباترین دهکده های اروپا در کجا قرار دارند؟
در کجا کایاک سواری کنیم؟!

دریاچه شهر بلد در اسلوونی، در محیطی بسیار دیدنی، توسط کوه های بلند و جنگل های انبوه محاصره شده است و در وسط این دریاچه، تنها جزیره ی طبیعی اسلوونی با زیبایی هر چه تمام جا خوش کرده است. این جزیره چندین ساختمان دارد که اصلی ترین آن، کلیسایی مقدس در یادبود مریم مقدس است که تاریخ ساخت آن به قرن پانزدهم می رسد. این کلیسا، دارای یک برج باشکوه ۵۲ متری است که برای رسیدن به آن باید ۹۹ پله ی بزرگ را پیمود. پله هایی که شما را به بالای برج می رساند.

از این کلیسا به خاطر چشم انداز فوق العاده و طبیعتی که دارد، بیشتر به عنوان محلی برای برگزاری جشن های عروسی استفاده می شود. البته چندین جای دیدنی دیگر در این جزیره وجود دارد اما کلیسا، در بالای لیست قرار دارد و به عنوان پرشکوه ترین بنای جزیره ی بلد، شناخته می شود.

کلیسای جزیره بلد

علیرغم ظاهر بسیار کوچکی که این جزیره دارد، از دوران ماقبل تاریخ افراد زیادی را به خود جذب کرده است. به گونه ای که باستان شناسان توانسته اند نشانه هایی از سکونت انسان ها را در آن کشف کنند، نشانه هایی که به قرن یازدهم قبل از میلاد مسیح بر می گردد.

طبق منابع نوشتاری ای که در دست است، اولین کلیسای این ناحیه، کلیسایی با ساختمان رومی بوده است. در قرن پانزدهم، این کلیسا به سبک معماری گوتیک بازسازی می شود و زنگ کلیسا (ناقوس کلیسا) و یک محراب زیبا به آن اضافه می شود. البته آنچه که از نمای حاضر کلیسا می بینید، مربوط به قرن هفدهم و بعد از زلزله ی ای است که در آن زمان اتفاق افتاد.

جزیره بلد در اسلوونی
جزیره بلد اسلوونی

جزیره ی بلد فقط یک جای تاریخی و یا جایی برای برگزاری مراسم عروسی نیست. این جزیره بین افرادی که به قایق سواری علاقه دارند و دوست دارند تا در آب های تمیز، شفاف، آرام و وسیع دریاچه پارو بزنند هم بسیار محبوب است. حتی بسیاری از مسابقات برتر قایق پارویی جهان، در این دریاچه برگزار می شود.

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ای که در نزدیکی دریاچه ی بلد قرار دارد، قلعه ی دیدنی بلد است که مشرف به دریاچه ساخته شده است.

قلعه جزیره بلد

طبق منابع موجود، این قلعه، قدیمی ترین قلعه ی کشور اسلوونی است و در حال حاضر، یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری اسلوونی محسوب می شود.

  1. Avatar
    حسین

    بسیار زیبا و دیدنی است. واقعا دیدن همچین مناظری منو شگفت زده میکنه از این همه هنر و خلاقیت خداوند.

  2. Avatar
    دکتر قره ویسکی

    شهر بلد بسیار زیبا و دیدنی است . یک بار مهمان یک شرکت اسلونیایی بودم و من را به دیدن این شهر بردند واقعا مانند زیباست واقعا دیدنی است واقعا باید آن را دید. خیلی دوست دارم فرصت مناسبی مجدد آن را ببینم امیدوارم این فرصت پیش بیاید .

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code