زیباترین دهکده های اروپا در کجا قرار دارند؟

روستاهای زیبای اروپا

اروپا بدون شک جذاب ترین دهکده های دنیا را دارد، دهکده هایی که انگار گذشت زمان هیچ تاثیری روی آن ها نداشته و همچنان ظاهر ساده و بکر خود را حفظ کرده اند. با رفتن به این دهکده ها به دور از چشم اندازه های شهری تا چشم کار می کند طبیعتی سرسبز و رویایی را می بینید. می خواهیم تعدادی از زیباترین دهکده های اروپا را به شما معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

دهکده

بلد (Bled)، اسلوونی

مطالب مربط:
عکس هایی جذاب از زیباترین روستاهای جهان
روستایی از جنس رنگین کمان در اندونزی، رویایی که واقعیت دارد

این روستای کوچک آلپ در کناره دریاچه بلد در شمال غربی اسلوونی  قرار دارد. دریاچه بلد که آب لاجوردی اش از یخچال های طبیعی است در میان خود جزیره ای کوچک را جای داده وکلیسای باروک زیبایی در آن ساخته شده است. این دهکده از مقاصد گردشگری محبوب این ناحیه است که حتی گردشگران خارجی هم دارد و بیشتر محبوبیت اش به دلیل دریاچه یخچال های طبیعی آن است که آن را تبدیل به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کرده است. در بالای تپه مشرف به دریاچه، قلعه بلد قرار گرفته که از بالا زیبایی دریاچه و جزیره کوچک وسطش می تواند مدت ها شما را میخکوب کند. این روستا به داشتن شیرینی های خامه ای و وانیلی خوشمزه معروف است.

بلد

گرویر (Gruyeresسوئیس

گرویر از دهکده های قرون وسطی ای است که در منطقه گرویر در کانتون فریبورگ سوئیس قرار دارد. گردشگران زیادی برای دیدن این دهکده که از مقاصد گردشگری مهم در دره بالایی رودخانه سان است به این منطقه می آیند. پنیرهای نرم و خوشمزه این روستا خیلی معروف است و مردم معمولا برای پخت غذاهای مخصوص از آن استفاده می کنند.  برای رفتن به قلعه باشکوه این روستا که در قرن ۱۳ساخته شده باید خیابانی عریض و سنگفرش را طی کنید از آن بالا به غیر از دیدن قلعه، چشم انداز کوه های آلپ اطراف هم تماشایی ست.

گرویر

کونگ (Cong)، ایرلند

این روستای خوش منظره در بین شهرهای گالوی و مایو قرار دارد و اطرافش را جریان های زیادی احاطه کرده است. وجود جریان ها و رودخانه های زیاد در این روستا باعث شده که پل های سنگی زیادی داشته باشد که زیبایی روستا را دو چندان کرده اند. خرابه های عبادتگاهی قرون وسطایی، کلبه های کاهگلی، قلعه آشفورد و قصر زیبای عصر ویکتوریا که تبدیل به هتلی لوکس شده از دیگر جاذبه های تماشایی این روستا هستند. اینجا همچنین محل تولد ویلیام وایلد تاریخ دان، شاعر و رمان نویس معروف اروپایی است.

کونگ

آلباراسین (Albarracinاسپانیا

آلباراسین زیباترین و خوش منظره ترین روستای اروپاست. دوران قرون وسطی در اسپانیا را می توانید در دیواره های مستحکم این روستا که در احاطه تپه های ناحیه آراگون مرکزی هستند ببینید. به کوچه و خیابان های تنگ و باریک این روستا که بروید برج های سنگی باستانی، قلعه ها و کلیساهای قرون وسطایی انتظار شما را می کشند. این روستای جذاب در سال ۱۹۶۱ در فهرست آثار ملی اسپانیا قرر گرفت.

آلباراسین

فولگاندروس (Folegandrosیونان

فولگاندروس در بخش جنوبی سیکلدیز در احاطه صخره های شیب داری است که به آن نمایی جادویی و جذاب داده است. ساکنان این جزیره در ابتدا دوری ها بودند و سپس تحت  حکومت آتن در آمدند.

فولگاندروس

منبع: wonderslist.com

چطور از فرودگاه ویلنیوس لیتوانی به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه ویلنیوس لیتوانی به مرکز شهر برویم؟
از کوه های آلپ دیناری چه می دانید؟
از کوه های آلپ دیناری چه می دانید؟
چگونه بهترین تجربه بازدید از موزه ها را داشته باشیم؟
چگونه بهترین تجربه بازدید از موزه ها را داشته باشیم؟
بیشترین عکس های دنیا از این شهرها گرفته شده!
بیشترین عکس های دنیا از این شهرها گرفته شده!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code