بلندگویی که قاتل را شناسایی کرد

یک بلندگو، قاتل را شناسایی کرد

پلیس ایالت آرکانزاس آمریکا در تلاش برای استخراج اطلاعات ذخیره شده در یک بلندگوی اکوی آمازون است تا از این راه بتواند راز یک پرونده قتل را حل سازد.

بلندگوی هوشمند شرکت آمازون موسوم به اکو که قادر به اجرای انجام فرامین صوتی است، کارکرد دیگری نیز یافته است که آن کمک به شناسایی یک قاتل فراری محسوب می شود. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
چطور صاحب یکی از بلندگوهای هوشمند آمازون بشویم؟
برترین فناوری های سال ۲۰۱۶
amazon smart speaker

از همین رو یک حکم قضایی صادر شده تا بلندگوی اکوی متعلق به فردی به نام جیمز آندرود بیتس تسلیم پلیس شده و تمامی اصوات ذخیره شده توسط آن استخراج شود. «بیتس» متهم به قتل فردی به نام ویکتور کالینز است و قرار است بعد از بررسی محتوای بلندگوی اکوی منزل وی سال آینده محاکمه شود.

شرکت آمازون از ارائه اطلاعات ذخیره شده این بلندگو روی سرورهای خود به پلیس خودداری کرده، اما اطلاعات مربوط به حساب کاربری بیتس و جزییات مربوط به خرید این بلندگو را در اختیار مقامات قضایی قرار داده است. پلیس براین ادعا است داده های ذخیره شده در این بلندگو را از آن استخراج کرده است. اما هنوز این موضوع معلوم نیست دسترسی به اطلاعات ذخیره شده تا چه حد امکان پذیر است.

نکته پراهمیت در این میان این است که بلندگوی اکو تنها در صورت شنیدن کلمات و فرامین صوتی خاصی فعال شده و مشخص نیست آیا این کلمات به طور تصادفی از دهان قاتل یا مقتول بیرون آمده یا خیر.

یکی دیگر از ابزار هوشمند مورد استفاده بیتس در خانه اش نوع خاصی از کنتور آب برای سنجش دقیق میزان مصرف آب است که نحوه استفاده از آن در شب حادثه موجب شک و تردید پلیس شده است. اطلاعات استخراج شده از این کنتور نشان از آن دارد بین ساعت یک تا سه بامداد حدود ۱۴۰ گالن آب توسط بیتس مصرف شده و این احتمال هست که از این حجم از آب برای پاک کردن مدارک ارتکاب جرم استفاده شده باشد. در مجموع مشخص است که ابزار پیشرفته فناوری می توانند کارکردهای مهمی غیر از کارکردهای اصلی تعریف شده بیابند.

اشعه کدام گوشی خطرناک تر است؟
اشعه کدام گوشی خطرناک تر است؟
رونمایی از ربات های جدیدی که چمدان ها را حمل می کنند
رونمایی از ربات های جدیدی که چمدان ها را حمل می کنند
راهکارهایی جهت عکاسی هنرمندانه از سواحل
راهکارهایی جهت عکاسی هنرمندانه از سواحل
معرفی بهترین اپلیکیشن های کاربردی در سفر به دبی
معرفی بهترین اپلیکیشن های کاربردی در سفر به دبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code