بناهایی که حتما باید یک بار دیده شوند

TAJ-MAHAL

آیا تا به حال فکر کرده اید چرا برخی از بناهای تاریخی که در کشورهای مختلف قرار دارند برای مردم دنیا این قدر اهمیت دارند؟

با چندی از این بناهای تاریخی و شگفت انگیز زیبا که از بهترین جاذبه های گردشگری جهان هستند، آشنا شوید. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
لندن، شهری که دوباره ساخته شد و دوباره باید دید
مسجد جامع دهلی، از بزرگترین مساجد جهان

تاج محل هندوستان

یکی از این بناهای شگفت انگیز تاج محل است که در کشور هند واقع شده است. این بنا یکی از معروف ترین بناهای جهان است که توسط جهان شاه پادشاه مغول، به یادگار برای همسر محبوبش «ممتاز محل» ساخته شد.

این بنا که داستان یک عشق غم انگیز با پایانی اندوه بار را روایت می کند، بعد از این که ممتاز محل در سال ۱۶۳۱ از دنیا رفت ساخته شد. این بنا که در اوج دقت و ظرافت و تناسب ساخته شده، چنین  بسیار خیال انگیز، رؤیایی، شاعرانه حیرت انگیز است. این ها توصیف هایی است که هرکس با دیدن این بنا بیان می کند.

این باغ، یک مقبره و تصویری از بهشت است که ساخت آن۴۱ میلیون روپیه و هزار و صد پوند طلا هزینه در پی داشته است. بسیار از عشاق جهان تاج محل را سمبل عشق  و وفاداری می دانند.

برج سی ان تورنتو

سی ان تاور، تورنتو در کشور کاناد شاهکار مهندسی نوین است. این بنا با ارتفاع ۵۵۳ متری اش یکی از عجایب هفتگانه دنیای مدرن به شمار می آید. این برج نمونه ای از آن برج های مخابراتی است که آخرین نمونه آن باعنوان برج میلاد در تهران ساخته شد و به اذعان برخی از منتقدین دوره آن ها به پایان رسیده است،

به دنبال رشد روز افزون نیاز مخابرتی تورنتو در دهه ۱۹۷۰، شرکت راه آهن ملی کانادا با مشاوره شرکت‌های رادیو و تلویزیون محلی، تصمیم گرفت یک برج مخابراتی احداث کند و از این طریق علاوه بر بهره برداری های مخابراتی علاقه اش را به این شهر نشان دهد.

این برج از زمان بازگشایی همواره باعث شگفتی بازدیدکنندگان بوده است و طولی نکشید که به یکی از جاذبه های اصلی جهانگردی کانادا تبدیل شد.

رستوران گردان آن که نمونه ای از آن را در برج میلاد تهران هم مشاهده می کنیم، به خاطر غذاها، نوشیدنی ها و البته منظره بی نظیرش شهرت فراوان دارد.

برج سفید لندن

وقتی که در سال ۱۰۶۶، شاه ویلیام در جنگ پیروز شد و به پادشاهی بریتانیا رسید، تصمیم گرفت قلعه ای بسازد که با آن از ورودی لندن در مقابل تیمز استاری محافظت کند.

براساس این تصمیم در سال ۱۰۹۷، ساخت برج سفید که امروز در مرکز این مجموعه قرار دارد کامل شد. البته مانند بسیاری از بناهای از این دست، بناهای باشکوه دیگری طی قرن های بعد به این مجموعه اضافه شد تا یکی از قدرتمندترین و مستحکم ترین قلعه های اروپا شکل بگیرد.

این قلعه به عنوان اقامتگاه سلطنتی به کار گرفته می شد و یک زرادخانه، یک خزانه داری و از همه معروف تر، یک زندان برای دشمنان سلطنت در این مکان قرار داشت.

در دورانی که هنوز دموکراسی پای نگرفته بود، زندانیان در این مکان شکنجه می شدند و در بین آن هایی که در اینجا جانشان را از دست دادند «شاهزادگان مصلوب»، پسران و وارثان ادوارد پنجم حضور داشتند.

امروز این مجموعه جاذبه ای دوست داشتنی برای گردشگرانی است که برای اولین بار به لندن می روند.

همچنین جواهرات سلطنتی و دیگر یادگارهای قدرت و ثروت خاندان سلطنتی در این محل نگهداری می شوند.

۱۰ بستنی معروف از ۱۰ کشور دنیا
۱۰ بستنی معروف از ۱۰ کشور دنیا
بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان از نظر تعداد ناوگان
بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان از نظر تعداد ناوگان
پر رنگ و لعاب ترین سواحل دنیا را دیده اید؟
پر رنگ و لعاب ترین سواحل دنیا را دیده اید؟
مقاصد گردشگری شگفت انگیز بدون نیاز به ویزا
مقاصد گردشگری شگفت انگیز بدون نیاز به ویزا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code