لندن، شهری که دوباره ساخته شد و دوباره باید دید

از شهر فوق العاده لندن بیشتر بدانید

لندن شهری است که برای گردشگران ماهیتی چند وجهی دارد. بخشی از هویت و جذابیت این شهر به مدرن بودن آن و مراکز تجاری، فرهنگی، مد و فشن و سایر هویت های مدرن آن باز می گردد. بخشی از جذابیت های این شهر به ایجاد تاسیسات شهری و مکان های تفریحی جدید وابسته است و بخش دیگر نیز به هویت تاریخی و مکان ها و موقعیت هایی که از تاریخ بلندبالای این مرکز امپراتوی سخن می گویند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به معرفی چند مکان گردشگری که در نگاه اول در این شهر باید موردتوجه قرار گیرد بپردازیم.

مطالب مرتبط:
۹ جاذبه دیدنی لندن
بیگ بن، بزرگنرین برج ساعت دنیا در لندن

 چشم انداز Shard

نخستین جاذبه لندن که به آن اشاره می کنیم، یک بنای مدرن امروزی است که مهم ترین جاذبه آن به ارتقاعش مربوط است. یعنی برای لذت بردن از این منظره که چشم لندن نیز نامیده می شود، باید حدود ۳۰۵ متر بالاتر از سطح شهر صعود کنید. این بنا بلندترین ساختمان در سراسر اروپای غربی است و افق شهر لندن را تغییر داده است. از بالای طبقه های ۶۸، ۶۹ و ۷۲ این آسمان خراش می توانید نمای ۳۶۰ درجه از سطح شهر داشته باشید. در روزهای آفتابی که آسمان صاف است (که البته این مساله در شهر لندن به ندرت پیش می آید) می توانید تا فاصله ۶۵ کیلومتری لندن را تماشا کنید. آسانسورهای این برج بسیار سریع حرکت می کنند و در چشم بر هم زدنی شما را به بالاترین نقطه این برج می رسانند. البته برای بازدید از این برج باید حدود ۴۰ دلار هزینه کنید. البته همه زیبایی Shard در طبقه های بالای آن جمع نشده اند. در پایین نیز تصاویر بسیار زیبا و نقل قول های مشهور، تزئین کننده فضا هستند.

چشم انداز Shard

بام O2

جاذبه دوم لندن نیز باز به مساله ارتفاع باز می گردد. اصولا گردشگران بخشی از علایق و هیجانات خود را در حرکت به سمت بلند های جهان دنبال می کنند. این بلند ها ممکن است مدرن و امروزی بوده یا این که به یک سازه تاریخی و حتی یک موقعیت طبیعی مرتبط باشد. گنبد O2  لندن در واقع گنبدی است که در سال ۲۰۰۰ به مناسب جشن های هزارساله ساخته شد. مسیر پیاده روی با پارچه های کشسان چیزی است که در سال ۲۰۱۲ میلادی به O2 اضافه شد. این مسیر به گردشگران اجازه می دهد با وسایل کوهنوردی که با خود دارند، از یک طرف گنبد بالا بروند و از طرف دیگر پایین بیایند وتجربه جالبی از صعود و پایین آمدن را داشته باشند. وقتی که به بالای ساختمان رسیدید می توانید تجهیزات را از خود جدا کنید و در اطراف قدم بزنید و از چشم انداز ۳۶۰ درجه بخش جنوب شرقی لندن لذت ببرید. البته این ساختمان نوردی هزینه هایی هم به همراه دارد و بنابراین باید این تجربه را به بهای ۳۳٫۵ دلار کسب کنید. این صعود بسیار هیجان انگیز و جالب است.

بام O2

پارک المپیک ملکه الیزابت

در میان جاذبه های بازسازی شده باید به پارک المپیک ملکه الیزابت اشاره کرد که در ماه جولای سال ۲۰۱۳ میلادی بازگشایی شده است. گشایش این پارک همزمان با بازگشایی پارک شمالی بوده است. پارک شمالی مناطق سرسبز و مرکز ورزشی  Copper Box، کافه و… دارد. بازدید از این پارک حدود ۲۳ دلار آمریکا هزینه دارد.

پارک المپیک ملکه الیزابت

خط هوایی امیران و نمایی از شهر لندن

تله کابین ها امروزه توانسته اند ظرفیت های خوبی به جاذبه های گردشگری مناطق مختلف اضافه کنند.معمولا تله کابین ها به خودی خود یک جاذبه گردشگری محسوب نمی شوند. بلکه این وسایل حمل ونقل ممولا در جاهایی ساخته می شوند که به لحاظ طبیعی یا بعضا تاریخی جاذبه دارد و تله کابین می تواند با ارایه چشم اندازی تازه و متفاوت از سمت بالا، به درک گردشگران از موقعیت موجود کمک کند. در خطول هوایی میران، این ماشین های کابلی هوایی فقط از روی رودخانه عبور می کنند نه بین دو قاره. با این تله کابین ها می توانید از رویال داکز به شبه جزیره گرینویچ بروید. این سفر حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد و نمای زیبایی از لندن زیر پای شما است.

راهنمای سفر به لندن
موجود مرموز خانه پلاک ۵۰!
چرا لندن اینقدر محبوب است؟ + ویدئو
تجربه ی شیرین کیک پزی در قلب لندن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code