بلیط هواپیما

۸ مورد از بهترین جاذبه های دیدنی هلسینکی

جاذبه های گردشگری هلسینکی

هلسینکی یکی از بهترین شهرهای اروپا و دنیا برای زندگی و پایتخت بی کم و کاست کشور فنلاند است، شهری که در کناره های ساحلی خلیج فنلاند قرار دارد و شهری مدرن با ۱٫۴ میلیون نفر جمعیت است. از آن جا که فنلاند زمانی جزیی از کشور روسیه بوده، در آن می توان سبک های معماری روسی زیادی دید شهری جزیره ای که باید در آن انتظار دیدن جذابیت های زیادی را داشته باشید، غذاهای خوشمزه ی فنلاندی، موزه ها، کلیساها و بقیه ی جاذبه های فرهنگی، بخش بزرگی از جاذبه های گردشگری هلسینکی را تشکیل می دهند. با معرفی این جاذبه ها الی گشت را همراهی کنید:

جاذبه های گردشگری هلسینکی

کاپاتوری (Kauppatori)

مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به فنلاند
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در فنلاند

دوست دارید غذاهای سنتی فنلادی را امتحان کنید؟ صنایع دستی هلسینکی را بخرید و از دیدن مردم محلی  گفتگو با آن ها لذت ببرید؟ پس باید به کاپاتوری بروید جایی که معروف ترین فروشگاه های هلسینکی در آن قرار دارد و در بندر جنوبی این شهر است. یکی از چیزهایی که کشور فنلاند با آن شناخته می شود، گوزن های شمالی معروف شاخدارش است که در داستان های بابانوئل هم زیاد دیده ایم. اگر علاقه به خرید پوست این گوزن ها دارید باز هم این منطقه بهترین جا است. فروشگاه هایی که در کاپاتوری قرار دارند همگی سرباز هستند و بنابراین می توان منظره ای تماشایی به بندر هلسینکی و دریای بالتیک هم داشت. از آن جا که توریست های زیادی به کاپاتوری می روند، قیمت اجناس آن بالاست بنابراین قبل از این که از آن جا چیزی خریداری کنید بهتر است به یک جای دیگر هم سر بزنید و قیمت ها را با هم مقایسه کنید.

کاپاتوری

موزه کیساما (Kiasma Museum)

اگر از آن دسته افراد هنر دوستید که در هر جایی به دنبال موزه های هنر آن می گردند، موزه ی کیساما در معرفی هنرهای معاصر فنلاند حرف اول را می زند پس آن را از دست ندهید. یکی از بهترین جاذبه های گردشگری هلسینکی که حتی معماری بیرونی آن هم با آن شکل عجیب و غریب، حرف زیادی برای گفتن دارد. در داخل اتاق های مستطیل شکل آن می توانید آثار زیادی از ۴۰۰۰ هنرمندهای مختلف ببینید و در سکوت محضی که حتی در شلوغ ترین روزها هم در این موزه حکمفرماست، از تماشایشان لذت ببرید.

موزه کیساماش

شهربازی لینانماکی (Linnanmaki Amusement Park)

اگر از موزه گردی و دیدن جاهای فرهنگی شهر کمی خسته شدید، وقت آن رسیده به کودک درونتان اجازه دهید ابراز وجود کند! و چه جایی بهتر از شهربازی لینانماکی؟ در این شهربازی وسایل هیجانی زیادی پیدا می شود ترن هوایی های ترسناکی که اصلا برای افرادی که بیمارند و یا ترس از ارتفاع دارند مناسب نیست، سافاری وحشتی که در این شهربازی وجود دارد هم یکی دیگر از نقاط قوت رفتن به این شهربازی است. امتحان کردن این وسایل احتمالا انرژی زیادی از شما می گیرد و حسابی خسته تان می کند، اینجاست که می توانید به یکی از ۱۳ رستوران خوب این شهربازی بروید و خودتان را مهمان غذاهای خوشمزه فنلاند کنید. وسایلی که در این پارک وجود دارد، مناسب ۳ دسته از افراد است: افراد جوان، افرادی که قلب جوانی دارند و کودکان!

شهربازی لینانماکی

کلیسای کمپی (Kamppi Chapel)

لطفا سکوت را رعایت کنید! اگر در هیاهوی جاذبه های گردشگری هلسینکی دنبال کمی آرامش و سکوت می گردید، این سکوت را در کلیسای کمپی که به کلیسای سکوت معروف است پیدا می کنید. این کلیسا در میدان Narinkkatori قرار دارد و معماری خلاقانه ی  آن که از چوب است، در وهله ی اول شما را یاد یک ظرف بزرگ غذا می اندارد. از آن جایی که این کلیسا در نزدیکی مراکز خرید خوب هلسینکی قرار دارد، بعد از خرید احتمالا این جا همان جایی است که به آن نیاز دارید.

کلیسای کمپی

پارک اسپلانادی (Esplanadi Park)

پارک اسپلاندی در سال ۱۸۱۲ ساخته شده است و از آن زمان تا حالا یکی از مکان های مورد علاقه ی مردم هلسینکی برای استراحت بوده است پارکی که مردم این شهر از آن برای قرار ملاقات ها، برگزاری جشن و مراسم های مختلف، برگزاری کنسرت و پیک نیک به همراه دوستان و لذت بردن از طبیعت و هوای پاک استفاده می کنند. به همین دلیل است که این پارک در قلب شهر هلسینکی و در بین دو تا شلوغ ترین خیابان های این شهر قرار دارد و مورد علاقه ی محلی ها هم هست. در دل این پارک کافه ای قدیمی هم وجود دارد. اسپلانادی شناخته شده ترین پارک شهر است.

پارک اسپلانادی

کلیسای جامع اوسپنسکی (Uspenski Cathedral)

کلیسای جامع اوسپنسکی جز جاذبه های گردشگری هلسینکی و یک کلیسای ارتدوکس با آجرهای قرمز رنگ و ۱۳ گنبد سبز رنگ است و بزرگ ترین کلیسای ارتدوکس در غرب اروپا محسوب می شود. این کلیسا در دهه ی ۱۸۶۰ ساخته شده است و نمای آن از روی کلیساهای مسکو الگو برداری شده است. داخل این کلیسا با چلچراغ های زیبایی تزیین شده است و گفته می شود که تا حالا در آن معجره های زیادی اتفاق افتاده است. به خوبی می توان تاثیر معماری روسیه را در این بنا دید چرا که فنلاند در گذشته جزیی از روسیه بوده است.

کلیسای جامع اوسپنسکی

کلیسای جامع هلسینکی (Helsinki Cathedral)

در روزهایی که هوا آفتابی و آسمان آبی باشد، این کلسیا واقعا دیدنی می شود. البته به این کلیسا کلیسای سنت نیکولاس هم گفته می شود که نام یکی از تزارهای روس آن زمان بوده است اما بعد از استقلال فنلاند از روسیه در سال ۱۹۱۷، نام آن تغییر کرد. سبک معماری این بنا نئوکلسیکال است و در میدان سنات قرار دارد.

کلیسای جامع هلسینکی

Suomenlinna

این منطقه در کشور فنلاند قرار دارد اما قلعه ی دریایی قدیمی آن توسط سوئدی ها ساخته شده است. Suomenlinna یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری هلسینکی است و جایی عالی برای پیکنیک در فصل تابستان است. این منطقه در تمام طول سال باز است.

Suomenlinna

منبع: touropia.com

شعبه دوم ونیز در اینجاست!
شعبه دوم ونیز در اینجاست!
برای دیدن این شهرها باید به زیر زمین بروید!
برای دیدن این شهرها باید به زیر زمین بروید!
۱۰ تمدن بشری که بطور مرموزی ناپدید شده اند
۱۰ تمدن بشری که بطور مرموزی ناپدید شده اند
باغ گلستان، اولین پارک شهری تبریز
باغ گلستان، اولین پارک شهری تبریز