بهترین دانشگاه های بلاروس برای تحصیل

 بهترین دانشگاه های بلاروس

بلاروس کشوری در اروپای شرقی و دور از دریا است و با کشورهای روسیه، لیتوانی، لهستان، اوکراین و لتونی همسایه است. مینسک پایتخت آن است و مهم ترین شهرهای آن گومل، موگلیف، برست، گرودنو و ویتبسک است. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید و می خواهید با دانشگاه های بلاروس آشنا شوید و از بین آنها یکی را به عنوان بهترین دانشگاه برای ادامه تحصیل انتخاب کنید در این بخش با الی گشت همراه باشید تا بهترین دانشگاه های بلاروس را برای تحصیل بشناسید.

دانشگاه-تکنیک-بلاروس

مزایای تحصیل در دانشگاه های بلاروس

مطالب مرتبط:
مردم بلاروس از ترس این خانه شب ها به خیابان نمی‌آیند
۶ جاذبه ی مینسک در بلاروس

از مزایا و امتیازات مثبت تحصیل در این کشور که شامل موارد زیادی می شود از جمله یکی اعتبار علمی بالای دانشگاه های این کشور است و دیگر پایین بودن هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشورها مشابه آن است، همچنین سابقه دیرین و قدمت بالای دانشگاه های بلاروس، امنیت بالا، دریافت ویزای آسان، ارتباط خوب با دانشجو، امکانات رفاهی زیاد، خوابگاه های دانشجویی مناسب، شهریه های کم و مناسب نسبت به دیگر کشورها، آب و هوای معتدل به نسبت روسیه، ارتباط بالا با دیگر کشورها و پایین بودن هزینه های زندگی نسبت به بعضی کشورها از نکات مثبت و مزایایی است که تحصیل در بهترین دانشگاه های بلاروس دارد.

دانشگاه-های-تک-بلاروس

معرفی بهترین دانشگاه های بلاروس

برای راحتی در انتخاب بطور کلی دانشگاه های بلاروس را به سه دسته تقسیم می کنیم تا راحتتر بتوان از میان آن ها یکی را که مورد نظر است و مناسب شرایط شماست انتخاب کنید. بنابراین این دانشگاه ها شامل این موارد است:

 

دانشگاه های علوم بلاروس

دانشگاه های مهندسی بلاروس

دانشگاه های پزشکی بلاروس

دانشگاه-مینسک

دانشگاه های علوم بلاروس

از بهترین دانشگاه های بلاروس در این زمینه، دانشگاه زبان های خارجه مینسک، دانشگاه علوم اقتصادی بلاروس، دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس و آکادمی موزیک بلاروس است که در زیر هر کدام را برای شما معرفی می کنیم؛

 • دانشگاه زبان های خارجه مینسک

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های بلاروس است که زبان های خارجه در آن تدریس می شود. در دانشگاه  زبان های خارجه مینسک دوره های لیسانس و فوق لیسانس و دکترا برگزار می شود و زبان های بلاروسی، روسی، انگلیسی، المانی، ایتالیایی، فرانسوی، ژاپنی، کره ای، چینی، عربی، ترکی، چکی و فارسی در دانشگاه زبان های خارجه مینسک آموزش داده می شود.

دانشگاه-پولسکی-گالری
 • دانشگاه علوم اقتصادی بلاروس

یکی دیگر از دانشگاه های علوم بلاروس دانشگاه علوم اقتصادی بلاروس است. این دانشگاه در سال ۱۹۳۳ میلادی بنا شده و یکی از دانشگاه های بزرگ بلاروس به حساب می آید که در زمینه حقوق، علوم اقتصادی و مدیریت فعالیت می کند و یکی از بهترین دانشگاه های بلاروس است.

 • دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس

این دانشگاه با نظارت مستقیم وزارت تربیت بدنی و توریسم بلاروس اداره می شود و از بهترین دانشگاه های بلاروس است که استادان و مربیان این دانشگاه امکان تحصیل در آن هم راحت است. علاوه بر بالا بودن مدارج علمی بالای

 • آکادمی موزیک بلاروس

این آکادمی در سال ۱۹۳۲ ایجاد شد و ۹ دانشکده در رشته های مختلف موسیقی دارد. مقاطع تحصیلی آن لیسانس، فوق لیسانس و دکترا است. ۷۰ درصد استادان این آکادمی دکترای موسیقی از دیگر کشورهای جهان دارند و ۲۰۰۰ دانشجو دارد و یکی از بهترین دانشگاه های بلاروس است تا جایی که یکی ازافتخارات بزرگ این آکادمی این است که فارغ التحصیلان این آکادمی رهبریت سنفونی جهان را بر عهده دارند. از شرایط ورود به آکادمی موزیک بلاروس کار با یکی از سازها است.

دانشگاه-ایلتی-بلاروس

دانشگاه های مهندسی بلاروس

در این دانشگاه ها تحصیل در همه رشته های مهندسی به زبان انگلیسی است و رشته های مهندسی ژنتیک، معماری، نانو تکنولوژی، بیو تکنولوژی، ای تی، هوا فضا و… در آن تدریس می شود. همچنین در آکادمی دولتی دامپزشکی ویتبسک بلاروس امکان تحصیل در رشته های مهندسی ژنتیک، بیوتکنولوژی، بیو فیزیک، بیو شیمی وجود دارد. دانشگاه های مهندسی بلاروس شامل دانشگاه های زیر است که از بهترین دانشگاه های بلاروس محسوب می شوند؛

دانشگاه-اقتصاد-بلاروس
 • دانشگاه تکنولوژی و فن اوری بلاروس، تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی و روسی است. BSTU
 •  دانشگاه دولتی مهندسی شیمی و مواد بلاروس، تحصیل در تمام مقاطع و رشته ها به زبان انگلیسی و روسی است.BSU
 • دانشگاه فنی مهندسی ویتبسک تحصیل در دانشگاه فنی و مهندسی ویتبسک به زبان روسی و انگلیسی است VSTU
 • دانشگاه ملی دولتی بلاروس دارای رشته های بیوتکنولوژی، بیوفیزیک، بیو شیمی، معماری، عمران، آی تی، اقتصاد و حقوق BGU
 • دانشگاه انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس، در همه ی رشته های برق تدریس به زبان روسی و انگلیسی است.  BIRU
 • دانشگاه پلی تکنیک گومل بلاروس در همه ی مقاطع تدریس به زبان انگلیسی و روسی است. GGU
 • دانشگاه دولتی فنی مهندسی کشاورزی بلاروس، در همه ی مقاطع تدریس به زبان انگلیسی و روسی است.  BGAU
 • دانشگاه دولتی برست، در همه ی رشته ها تحصیل به زبان روسی و انگلیسی است.
 • این دانشگاه ها تعدادی از بهترین دانشگاه های بلاروس در رشته های فنی مهندسی این کشور بود.
دانشگاه بلاروس

دانشگاههای پزشکی بلاروس

برای تحصیل در بهترین دانشگاه های بلاروس در همه ی رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی باید زبان انگلیسی و روسی را یاد بگیرید چون تدریس در این دانشگاه ها به این دو زبان است.این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت بلاروس است.

بهترین دانشگاه های بلاروس در رشته های پزشکی موارد زیر است؛

 • دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU
 • دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس
 • دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس
دانشگاه-پزشکی-گرودنو

همچنین متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی باید زبان انگلیسی آنان در سطح خوبی باشد و همچنین می توانند بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی پزشکی در دو رشته دندانپزشکی و پزشکی ثبت نام کنند. علاوه بر این دانشجویانی که می خواهند رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی ادامه تحصیل بدهند باید حتما دوره پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی را طی کنند و نمره قبولی لازم را کسب کنند. این دانشگاه ها مجموعه ای از بهترین دانشگاه های بلاروس بود که علاوه بر اینکه شرایط تحصیل در آن نسبت به دانشگاه های مشابه آن خیلی راحت و کم هزینه تر است، شرایط زندگی در این کشور هم کم هزینه تر و کیفیت آن هم بهتر است.

معرفی فرودگاه بین المللی مینسک
اروپا با شش هایش، یعنی بلاروس نفس می کشد!
۵ موزه عجیب و غیرمعمول در بلاروس
۶ جاذبه ی مینسک در بلاروس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code