بهترین دانشگاه های فیلیپین برای تحصیل

بهترین دانشگاه های فیلیپین

فیلیپین نه تنها کشوری زیباست بلکه یکی از بهترین سیستم های آموزشی آسیا را دارد و با فراهم کردن شرایط تحصیل به زبان انگلیسی با قیمتی مناسب هر سال بیش از ۵ هزار دانشجوی بین المللی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. با این حال، بیشتر دانشجویان خارجی این کشور را دانشجویان شرق آسیا تشکیل می دهند. در فیلیپین حدود ۲۳۰۰ موسسه آموزش عالی وجود دارد که بیشتر آن ها خصوصی اند و در میان دانشگاه های دولتی که هزینه  آن ها توسط دولت تامین می شود دانشگاه ملی و دانشگاه فیلیپین بیشترین منابع مالی را دریافت می کنند. ۴ تا از دانشگاه های فیلیپین از بهترین دانشگاه های جهان هستند و نام آن ها در لیست آخرین رتبه بندی جهانی دانشگاه ها به چشم می خورد. می خواهیم درباره بهترین دانشگاه های فیلیپین حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

دانشگاه های فیلیپین

دانشگاه فیلیپین | University of the Philippines

مطالب مرتبط:
آشنایی با قبایل فیلیپین که هنوز هم سنت های باستانی دارند
چه ماهی بهترین زمان سفر به فیلیپین است؟

دانشگاه فیلیپین در سال ۱۹۰۸ توسط دولت استعماری این کشور تاسیس شد و امروز بعد از سال ها تلاش تبدیل به یکی از معروف ترین دانشگاه های کشور شده است، به طوری که با رتبه ۷۵ در آسیا و ۳۶۷ در دنیا یکی از بهترین دانشگاه های کشور است. این دانشگاه از ۷ دانشگاه جزء و ۱۵ پردیس تشکیل شده که در سراسر این کشور پراکنده هستند. بعضی از دانشکده های این دانشگاه مثل زبان و ادبیات انگلیسی و علوم اجتماعی و مدیریت به ترتیب با رتبه ی ۱۵۰ و ۲۵۰ جهانی، دانشجویان زیادی را به خود جذب می کنند. این دانشگاه در شهر Quezon قرار دارد و با حدود ۲۴ هزار دانشجو فرصت های تحصیلی ارزشمندی را برای دانشجویان به وجود آورده است.

دانشگاه فیلیپین

دانشگاه اتنئو دی مانیلا | Ateneo de Manila University

این دانشگاه خصوصی و تحقیقاتی با رتبه ۵۵۱ تا ۶۰۰ جهانی ۹۵ در آسیا یکی از پرطرفدارترین دانشگاه ی فیلیپین است. این دانشگاه در سال ۱۸۵۹ تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور است.  ۴ تا از پردیس های این دانشگاه در منطقه مترو مانیلا و پردیس اصلی آن در شهر Quezon است، پردیسی که با ۸۳ هکتار مساحت مشرف به دره ماریکینا قرار گرفته و دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس در آن تحصیل می کنند. در بین دانشکده های فعال این دانشگاه، دانشکده رشته زبان و ادبیات انگلیسی رتبه ۲۰۰ جهانی و دانشکده هنر و علوم انسانی رتبه ۳۵۰ جهانی را دارد.

دانشگاه اتنئو دی مانیلا

دانشگاه دی لا ساله | De La Salle University

این دانشگاه تحقیقاتی و خصوصی هم با رتبه ۷۰۱ تا ۷۵۰ جهانی و ۱۳۴ در آسیا یکی دیگر از بهترین دانشگاه های فیلیپین است که در سال ۱۹۱۱ به عنوان یک مدرسه پسرانه افتتاح شد. حدود ۱۸ هزار نفر در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و پردیس اصلی آن در قلب مانیل قرار گرفته است. مثل دو دانشگاه دیگر دانشکده زبان و ادبیات انگلیسی این دانشگاه در رتبه ۲۰۰ جهانی قرار دارد.

دانشگاه دی لا ساله

دانشگاه سانتو توماس | University of Santo Tomas

این دانشگاه خصوصی در سال ۱۶۱۱ در شهر مانیل تاسیس شد و امروز یکی از بزرگ ترین دانشگاه های کاتولیک دنیاست. در طول سال ها دانشکده های زیادی به این دانشگاه اضافه شد و وسعت آن بزرگ و بزرگ تر شد. دانشکده پزشکی و جراحی این دانشگاه در سال ۱۸۷۱ تاسیس شد و از آن زمان دانشجویان پزشکی زیادی در این محل تحصیل می کنند. دوره پزشکی در فیلیپین ۸ سال طول می کشد که به دو دوره مختلف تقسیم می شود.

دانشگاه سانتو توماس

دانشگاه ایست | University of the East

دانشگاه ایست در سال ۱۹۴۶ در مانیل تاسیس شد پس اگر در پایتخت به دنبال یکی از بهترین دانشگاه های فیلیپین می گردید این دانشگاه می تواند گزینه مناسبی باشد. دانشگاه ایست زمانی با ۶۰ هزار دانشجو بزرگ ترین دانشگاه آسیا بود و تا به حال به خاطر کیفیت سیستم آموزشی چند بار مورد تحسین قرار گرفته است. در دانشگاه ایست می توانید در رشته های هنر، مهندسی، پزشکی، پرستاری، علوم و … تحصیل کنید. پردیس این دانشگاه در شهر مانیل از ۱۲ ساختمان تشکیل شده که دانشجویان بین المللی زیادی در آن ها تحصیل می کنند. افراد معروف زیادی در این مدت از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند که در میان آن ها شخصیت های علمی و سیاسی زیادی به چشم می خورد. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی است و با دانشگاه های معتبر بین المللی در زمینه های زیادی همکاری می کند.

دانشگاه ایست

دانشگاه فارایسترن | Far Eastern University

این دانشگاه خصوصی در شهر مانیل قرار دارد و در سال ۱۹۳۴ تبدیل به دانشگاه شده است. پردیس این دانشگاه تعدادی ساختمان تاریخی دارد که از زمان نیمه ی اول قرن بیستم تا به حال حفظ و نگهداری شده اند. این دانشگاه در سال ۱۹۳۴ تاسیس شد یعنی زمانی که کالج فارایسترن و موسسه حسابداری با هم ترکیب شدند. در طول این سال ها وسعت این دانشگاه همیشه در حال افزایش بوده و دانشکده ها و ساختمان های زیادی به آن اضافه شده تا امکانات لازم را برای پذیرش دانشجویان بین المللی پیدا کند.

دانشگاه ایست

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد