بهترین دانشگاه های نیوزلند برای تحصیل

بهترین دانشگاه های نیوزلند

می خواهید در نیوزلند درس بخوانید؟ اگر این طور است ما دلیل آن را می دانیم! دانشگاه های معتبر، کیفیت بالای زندگی، شهرهای پرهیاهو، مناظر طبیعی خیره کننده و تفریحات هیجان انگیز از نیوزلند مقصدی عالی برای تحصیل ساخته است. شهرهایی مثل آوکلند و ولینگتون فعالیت های فرهنگی زیادی دارند و در دیگر شهرها هم می توانید جاذبه های منحصربفردی مثل کوه های یخی، جنگل های بارانی و سواحل رویایی را پیدا کنید. نیوزلند یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل و گرفتن مدارک بالای علمی است پس اگر می خواهید قبل از اینکه تحصیل در این کشور  را شروع کنید کمی درباره بهترین دانشگاه های نیوزلند تحقیق کنید در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا تعدادی از آن ها را معرفی کنیم.

بهترین دانشگاه های نیوزلند
مطالب مرتبط:
نیوزلند، سرزمینی شگفت انگیز برای ماجراجویی
همه چیزهایی که باید درباره کوله گردی در نیوزلند بدانید

نیوزلند ۸ دانشگاه دارد که همه آن ها رتبه های خوبی در رنکینگ QS در سال ۲۰۱۸ دارند و با توجه به این که جمعیت این کشور فقط ۴٫۷ میلیون نفر است این واقعا دستاورد مهمی است. به علاوه، سیستم آموزشی نیوزلند شامل ۱۸ موسسه تکنولوژی و پلی تکنیک است که دوره های حرفه ای را در سطوح مختلف ارائه می دهند و بر روی مهارت ها و تجربه های علمی تمرکز دارند. خیلی از دانشجویان با دانستن اینکه تعداد دانشجویان در کلاس ها کم است خوشحال می شوند چون این یعنی دانشجویان تعامل بهتری با هم و با اساتید دارند. رتبه سیستم آموزشی تحصیلات عالیه نیوزلند در دنیا ۱۶ است پس جای خوبی را برای تحصیل انتخاب کرده اید!

تحصیل در بهترین دانشگاه های نیوزلند

دانشگاه آوکلند (University of Auckland)

این دانشگاه بزرگ ترین و بهترین دانشگاه نیوزلند است و در رنکینگ Qs سال ۲۰۱۸ رتبه مشترک ۸۲ را دارد. این دانشگاه ۸ دانشکده و ۶ پردیس دارد و حدود ۴۰ هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند. اینکه این دانشگاه در بزرگ ترین شهر نیوزلند یعنی آوکلند قرار دارد خودش دلیل جذابی است که خیلی از دانشجوهای دنیا برای تحصیل خودشان را به اینجا برسانند. تا سال ۲۰۰۹ ورود به این دانشگاه آزاد بود اما از این سال به بعد همه دانشجویان باید شرایط ورود به این دانشگاه را داشته باشند.

دانشگاه آوکلند

دانشگاه اتاگو  (University of Otago)

این دانشگاه در سال ۱۸۶۸ تاسیس شده و قدیمی ترین دانشگاه کشور است از طرفی با رتبه ۱۵۱ جهانی، دومین دانشگاه برتر کشور به حساب می آید. در حال حاضر حدود ۲۰ هزار ۶۰۰ دانشجو در حال تحصیل در چهار دانشکده علوم، علوم نسانی، علوم پزشکی و بیزنس آن هستند. دانشگاه در شهر «دنیدن»، دومین شهر بزرگ جزیره جنوبی قرار دارد و هم از نظر زیبایی معماری و هم از نظر جذابیت باغ محوطه از زیباترین دانشگاه های دنیاست. در این دانشگاه آنقدر رشته های زیادی آموزش داده می شود که خیلی از دانشجویان از شهرهای دیگر به اینجا می روند و همین باعث شده که کالج ها و خوابگاه های زیادی در شمال این شهر و در اطراف دانشکده ها ساخته شود.

دانشگاه اتاگو

دانشگاه کنتربری (University of Canterbury)

این دانشگاه هم در جزیره جنوبی و در بزرگ ترین شهر این جزیره یعنی «کرایست‌ چرچ» قرار دارد. دانشگاه با رتبه ۲۱۴ جهانی سومین دانشگاه مهم کشور است و از آنجایی که در سال ۱۸۷۳ تاسیس شده دومین دانشگاه قدیمی کشور هم هست. این دانشگاه در حال حاضر ۱۵ هزار دانشجو دارد که در رشته های هنر، بازرگانی، مهندسی، هنرهای زیبا، جنگلداری، علوم پزشکی، وکالت، موسیقی، کار اجتماعی، آسیب شناسی گفتار و زبان، علوم و … در حال تحصیل هستند. دانشگاه یک پردیس اصلی ۷۶ هکتاری دارد که در حدود ۵ کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته است.

دانشگاه کنتربری

دانشگاه ویکتوریا در ولینگتون (Victoria University of Wellington)

آن هایی که دوست دارند در پایتخت درس بخوانند این دانشگاه برای آن ها گزینه خوبی است. رتبه جهانی ۲۱۹ یعنی این دانشگاه چهارمین دانشگاه برتر نیوزلند است. دانشگاه در سال ۱۸۹۷ تاسیس شده و توانست در سال ۱۹۶۱ یک موسسه مستقل شود. دانشگاه ۹ دانشکده دارد و ۲۱ هزار دانشجو در آن ها تحصیل می کنند. این دانشگاه بیشتر به خاطر رشته های حقوق و علوم انسانی معروف است اما رشته های زیادی دیگری هم دارد. پردیس اصلی این دانشگاه بر روی تپه ای مشرف به منطقه تجاری ولینگتون قرار دارد و در همین پردیس دانشکده های علوم، علوم انسانی و علوم اجتماعی و اداری قرار گرفته اند. برای رفتن به دانشکده های وکالت و بازرگانی باید به پردیس Pipitea بروید که در سواحل جنوبی ولینگتون قرار دارد.

دانشگاه ویکتوریا در ولینگتون

دانشگاه وایکاتو (University of Waikato)

دانشگاه در رتبه ۲۹۲ قرار دارد و از سال قبل تا به حال ۳۲ رتبه پیشرفت داشته است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۴ تاسیس شده و در شهرهای همیلتون و تائورانگا در جزیره شمالی قرار دارد. حدود ۱۲ هزار ۳۰۰ دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کرده اند که در دو پردیس این دانشگاه درس می خوانند. پردیس اصلی همیلتون ۶۴ هکتار است و چشم اندازهای زیبایی از باغ ها و دریاچه دارد و وجود تعداد زیادی محوطه های ورزشی و تفریحی بر جذابیت هایش افزوده است.

دانشگاه وایکاتو

دانشگاه مسی (Massey University)

حدود ۴ هزار و ۴۰۰ دانشجوی بین المللی از ۱۰۰ کشور دنیا به این دانشگاه رفته اند و در اینجا آرزوهای تحصیلی شان را دنبال می کنند. دانشگاه سه پردیس در شهرهای آوکلند، «پالمرستون نورث» و ولینگتون دارد که در آن ها دانشکده های مدرنی هست. این دانشگاه حدود ۳۵ هزار دانشجو دارد و تنها دانشگاه نیوزلند است که در آن هوانوردی، دامپزشکی و فناوری نانو درس داده می شود.

دانشگاه مسی

دانشگاه لینکولن (Lincoln University)

اینجا تا چندین سال قبل کالجی از دانشگاه کنتربری بود اما در سال ۱۹۹۰ برای خودش یک دانشگاه مستقل شد. پردیس اصلی دانشگاه ۵۰ هکتار است و در ۱۵ کیلومتری شهر «کرایست چرچ» قرار دارد. رتبه جهانی این دانشگاه ۳۱۹ است و از حدود ۶۰ کشور دنیا برای تحصیل به این دانشگاه می روند.

دانشگاه لینکولن

دانشگاه صنعتی اوکلند (Auckland University of Technology)

آوکلند شهری زیبا و امن برای تحصیل و زندگی است و در سال ۲۰۱۷ از نظر کیفیت زندگی سومین شهر برتر دنیا بود پس چه جایی بهتر از اینجا برای ادامه تحصیل!  این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگ کشور است و سه پردیس دارد که همه آن ها دارای امکاناتی با سطح جهانی هستند. در این دانشگاه می توانید در رشته های هنر و طراحی، بیزنس، تکنولوژی خلاق، پزشکی، وکالت، علوم و … تحصیل کنید.

منبع: topuniversities.com

بهترین دانشگاه های کلمبیا برای تحصیل
بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل
آشنایی با رشته هتلداری
بهترین دانشگاه های دانمارک برای تحصیل

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code