همه چیزهایی که باید درباره کوله گردی در نیوزلند بدانید

کوله گردی در نیوزلند

نیوزلند با سواحل صخره ای و ناهوار و پارک های ملی زیبا گردشگران زیادی می طلبد تا جاذبه های بکرش را کشف کنند. به هر نقطه از این کشور که بروید چشم اندازهایی تماشایی تری را پیدا می کنید که انگیزه ای می شوند تا سفرتان را طولانی تر کنید و به دیگر شهرها هم سر بزنید. مطمئنا یکی از راه های شناخت این کشور کوله گردی است کافیست کوله خود ر ا بردارید و دل به طبیعت بکر این کشور بسپارید تا شیفته طبیعت دل فریبش شوید. در این کشور می توانید در میان جلوه های گوناگون طبیعت مثل سواحل، قله های برف پوشیده، باغ های میوه، پخچال های طبیعی، رودخانه ها و دریاچه ها کوله گردی کنید. می توانید شهرهای کمتر شناخته شده راهم در لیست مقاصد سفرتان قرار دهید و ببینید که چرا این کشور آروزی کوله گردان است. اگر قصد دارید تا به زودی کوله گردی در نیوزلند را شروع کنید با دانستن این نکات سفری راحت تر را تجربه می کنید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با نکات کوله گردی در نیوزلند آشنا شوید.

کوله گردی در نیوزلند

ماشین و یا ون بخرید

مطالب مرتبط:
در سفر به نیوزلند از این جاذبه های آوکلند دیدن کنید
تصاویری که باید قبل از سفر به نیوزلند ببینید

اگر چنان شیفته طبیعت نیوزلند شده اید که می خواهید ماه ها در نقاط مختلف کشور کوله گردی کنید و سفرتان بیش از دو ماه طول می کشد حتما به جای کرایه ماشین، ماشینی ارزان قیمت و یا ون بخرید چون ارزان تر تمام می شود. از آنجایی که نیوزلند یکی از محبوب ترین کشور ها برای کوله گردی است معمولا تقاضای زیادی برای کرایه ماشین های مقرون  به صرفه وجود دارد و همین موضوع هزینه کرایه آن ها را کمی بالا برده است. برای خرید ماشین حواستان به تابلوهای اعلانات هاستل ها و یا سایت هایی مثل Trade me باشد چون می توانید در همین جاها ماشین های ارزان تری را پید کنید. اگر در آوکلند هستید به نمایشگاه  ماشین معروف شهر Ellerslie بروید، در آنجا ماشین های ارزان قیمت و خوبی وجود دارد.

ون

چادر بزنید

در هنگام کوله گردی هیچ چیز بهتر از خوابیدن زیر نور ستاره ها نیست می توانید در پارک هایی که مخصوص کوله گردان هستند کمپ بزنید. در این پارک ها امکانات زیادی وجود دارد که چادر زدن را برایتان راحت می کنند. با همین میان طبیعت بودن است که خاطرات جذابی را از این کوله گردی برای خودتان رقم می زنید، نیوزلند را کاملا کشف می کنید و به جذابیت های پنهانی می رسید که جز با کوله گردی از راه دیگری درک نمی شوند.

طبیعت بکر

کمی زبان محلی یاد بگیرید

درست است که حتی می توانید با دانستن یک زبان بین المللی تا حدی نیازهای ارتباطی خودتان را برآورده کنید و منظورتان را برسانید اما اگر کمی زبان محلی و محاوره بدانید سفر راحت تری در پیش رو خواهید داشت. از بهترین کلماتی که در این سفر به دردتان می خورد کلماتی مثل تاکز (لباس شنا)، دایری (فروشگاه)، ترامپینک (کوهنوردی) و جندلز (صندل) است.

برای هر جور آب و هوایی خودتان را آماده کنید

با اینکه نیوزلند کشو بزرگی نیست اما جزیره جنوبی آن نسبت به جزیره شمالی سردتر است. به محض این که تابستان تمام می شود هوا سرد می شود و در تمام مدت سال آب و هوای متغیری را تجربه می کنید. اگر قصد طبیعت گردی در پارک ملی تانگاریرو را دارید و یا می خواهید کمپ زدن در شهر زیبای کرایست چرچ را امتحان کنید آماده باشید چون ممکن است دمای هوا ناگهان به شدت پایین برود و بارش های ناگهانی شروع شود.

کوله گردی

سبک سفر کنید

به خاطرداشته باشید که اگر همراه خودتان کیف و یا کوله کوچکی بردارید خیالتان از این راحت هست که دیگر بار اضافی با خود حمل نمی کنید! لباس هایی  را انتخاب کنید که سبک هستند و با تا شدن کوچک می شوند. از طرفی جنس لباس هایتان باید طوری باشد تا زود خشک شوند. فراموش نکنید که اگر سفر سبک کنید آزادی بیشتری دارید و می توانید جاهای بیشتری را کشف کنید.

ولینگتون را فراموش نکنید

معمولا کوله گردان زیاد در ولینگتون نمی مانند و سفر به سمت شهرهای کوچک تر و طبیعت های اطراف را ترجیح می دهند اما در این شهر جاذبه هایی هست که در دیگر جاها شانس بازدید از ان ها را ندارید. شاید شهر ولینگتون را زیاد نشناسید شهری بادگیر که در کنار اسکله قرار دارد و در احاطه تپه های پر پیچ و خم است. پایتخت نیوزلند شایسته این است که بیشتر در آن وقت بگذارید و قبل از اینکه راه خودتان را از تنگه کوک به سمت جزیره جنوبی پیش بگیرید فرهنگ این شهر را درک وغذاهایش را امتحان کنید. حتما سری به خیابان کوبا بزنید و بازدید از موزه نیوزلند را فراموش نکنید.

ولینگتون

تحت پوشش بیمه باشید

داشتن بیمه مسافرتی مناسب برای سفر به نیوزلند از ضروریات است. در جای جای این کشور تفریحات ماجراجویانه زیادی را پیدا می کنید که ممکن است از قبل حتی تصورش را هم نمی کردید که در اینجا تا این حد مقاصد ماجراجویانه وجود داشته باشد. اگر شما هم تشنه ماجراجویی هستید بدانید که بانجی جامپینگ از پل «کوارایو»، چتربازی بر فراز دریاچه «تایوپو» و رفتینگ در رودخانه «شات اور» وقتی هیجان انگیز تر می شوند که بیمه باشید.

در فصل های شلوغ و پرگردشگر هتل را زودتر رزرو کنید

هتل ها و هاستل ها در ماه های دی تا فروردین پر از گردشگر می شوند در این ماه ها انگار که کل کشور در تعطیلات فرو رفته است. به خاطر داشته باشید که شهرهایی مثل «کوییز تون»، واناکا و «کرایست‌ چرچ» به پیست های اسکی معروف نزدیک هستند برای همین در ماه های تیر تا شهریور به خصوص در آخر هفته ها پر از گردشگر می شوند پس اگر قصد اقامت در این شهرها را دارید حتما هتل ها و یا جاذبه ها را از قبل رزرو کنید.

منبع: roughguides.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد