معرفی بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل

بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل

هر ساله رده بندی ای بر اساس معیارهایی در دنیا انجام می شود که بر اساس آن بهترین دانشگاه های دنیا مشخص می شوند، در رده بندی ای که در امسال انجام شد، ۴۵ تا از دانشگاه های آلمان از تمام استانداردهای تاپ بودن برخوردارند. از آن جایی که آلمان یکی از کشورهای ثروتمند و از شش اقتصاد برتر دنیا و بهترین کشورها جهان از نظر سطح رفاه و زندگی است، تحصیل در دانشگاه های این کشور هم روز به روز در حال گسترش است و ۱۲ تا از دانشگاه های این کشور در فهرست ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. بیایید به همراه الی گشت نگاهی نزدیک تر به بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل بیندازیم.

آخن در آلمان

برلین | Berlin

مطالب مرتبط:
معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های آلمان
۱۵ جاذبه ی معروف و دیدنی شهر برلین در آلمان
راهنمای سفر به آلمان

برلین به عنوان پایتخت آلمان هم یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار گردشگری و مهم و هم از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل است چرا که فرصت های تحصیلی بسیاری را برای دانشجویان در خود جای داده است. این شهر در حال حاضر در فهرست ۱۶ شهر برتر دانشجویی است و ۳ تا از تاپ ترین دانشگاه های آلمان در آن قرار دارد. دانشگاه هامبولت، دانشگاه فیری و دانشگاه پلی تکنیک از دانشگاه هایی با رنکینگ بالا در بین دیگر دانشگاه ها هستند. برلین به عنوان یکی از پرطرفدارترین مراکز شهری در جهان شناخته شده است؛ چرا که مرکز اصلی طراحی، مد، موسیقی و هنر بوده و حتی با نیویورک و لندن هم رقیب است. برلین هر دو مورد فرهنگ بی نظیر و یک بازار مالی عالی را ارائه می دهد و آن را برای متفکران و علاقه مندان به تاریخ و هنر مکانی مناسب برای تحصیل تبدیل کرده است.

برلین در آلمان

هامبورگ | Hamburg

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و یکی از قطب های حمل و نقل این کشور و یکی از شلوغ ترین بنادر است که در کنار رود الب قرار گرفته است. این شهر همچنین یک مرکز صنعتی است که ویژگی ها و ساختارهای متنوعی از معماری را دارد. دانشگاه این شهر به نام دانشگاه هامبورگ، جزو ۲۱۹ دانشگاه برتر دنیا و سیزدهمین دانشگاه برتر در آلمان است. با این حال به جز این دانشگاه حدود ۲۴ دانشگاه دیگر نیز در آن پیدا خواهید کرد که بسته به رشته و علاقه خود می توانید برای تصیل در آن ها اقدام کنید. دانشگاه هامبورگ با اینکه تاریخچه کوتاه و مختصری دارد اما تاکنون توانسته ۶ جایزه نوبل را بابت دانشجویانش دریافت کند.

هامبورگ در آلمان

مونیخ | Munich

نمی توان فهرستی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل داشت و نامی از مونیخ نبرد، شهری که به عنوان سومین شهر بزرگ آلمان شناخته می شود و در حال حاضر جز ۱۴ دانشگاه برتر دنیاست و حتی از دانشگاه برلین هم رتبه ی بالاتری دارد. این شهر میزبان یکی از مشهورترین فستیوال جهان است و همچنین تعدادی از برترین دانشگاه های این کشور را هم در خود جای داده است. دانشگاه هایی همانند دانشگاه هنرهای اجرایی، موسیقی و تئاتر، دانشگاه هنر و دانشگاه تلویزیون و فیلم، دانشگاه هنرهای پایه و بسیاری از دانشگاه های دیگر را می توان در این شهر یافت. دانشگاه مونیخ ششمین دانشگاه قدیمی در آلمان است و به عنوان دانشگاه تحقیقاتی عمومی نیز به حساب می آید.

مونیخ در آلمان

درسدن | Dresden

درسدن پایتخت ساکسونی است و در شرق کشور آلمان قرار دارد و در واقع یکی از پایتخت های فرهنگی، معماری، تحصیلی، سیاسی و مالی آلمان است و جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است که از آن های می توان به کاخ Zwinger اشاره کرد. در این شهر حدود ۱۰ کالج و دانشگاه وجود دارد که در بین آن ها دانشگاه های هنری و فنی قرار گرفته اند. دانشگاه درسدن به نام دانشگاه فنی درسدن رتبه ی ۲۲۷ مین دانشگاه برتر دنیا را از آن خود کرده است و همچنین  چهاردهمین دانشگاه برتر آلمان محسوب می شود. این دانشگاه بزرگترین موسسه تحقیقاتی در شهر درسدن بوده و در زمینه تحقیقاتی خود جزو ۱۰ دانشگاه برتر آلمان به حساب می آید. بیشتر دانشگاه های ساکسونی در این شهر برای دانشجویان بین المللی و به زبان های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، هلندی و چینی واحد و دروس ارائه می دهند و امکانات راحت و مناسبی را برای دانشجویان فراهم می آورد.

درسدن در آلمان

هانوفر | Hanover

شهر هانوفر هم از دیگر بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل است و دانشگاه آن جز برترین دانشگاه های آلمان و از دانشگاه های رتبه دار و برتر دنیا برای تحصیل است. این دانشگاه در سال ۱۸۳۱ تاسیس شده است و یک دانشگاه بین المللی محسوب می شود و بیشتر یک دانشگاه تخصصی است و رشته های پزشکی ندارد. هانوفر از مدرن ترین شهرهای آلمان است و این شهر را شهر دانشگاهی و شهر نمایشگاهی می دانند. جالب است بدانید که بزرگترین نمایشگاه کامپیوتر دنیا به نام سیبت در این شهر برگزار می شود. بیشتر در این شهر می توانید برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد خود اقدام کنید. دانشگاه مطرح آن، دانشگاه لبنیز هانوفر Leibniz University Hannover نام داشته و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های علوم و فناوری آلمان است. به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی در این شهر به نسبت شهرهای دیگر آلمان، هانوفر برای زندگی دانشجویانی که قصد تحصیل دارند بسیار مناسب است.

هانوفر در آلمان

فرانکفورت | Frankfurt

فرانکفورت را قطب مالی آن می دانند و علاوه برای این، این جا یکی از بزرگ ترین شهرهای تجاری دنیاست. در سفر به فرانکفورت باید انتظار محیطی کاملا شهر  و پویا را داشته باشید، شهری که مرکز تجاری و فرهنگی و تحصیلی و همچنین گردشگری آلمان است. دانشگاه این شهر دانشگاه فرانکفورت در ماین نام دارد و دویست و چهل و سومین دانشگاه دنیا و پانزدهمین دانشگاه برتر آلمان است و در کنار دانشگاه های پر آوازه ای مثل ماساچوست قرار دارد. با این حال در این شهر ۹ دانشگاه و کالج دیگر نیز پیدا می کنید تا برای تحصیل در آن ها اقدام کنید. دانشگاه هایی همانند دانشگاه گوته، دانشگاه اقتصاد و مدیریت، دانشگاه علوم پایه و … را در این شهر پیدا خواهید کرد.

فرانکفورت در آلمان

کلن | Cologne

احتمالا تا حال عکس کلیسای جامع کلن را دیده باشید چرا که سبک معماری این کلیسا و ساخت گوتیگ آن، این کلیسا را به یکی از برترین کلیساهای دنیا از نظر ساخت و سبک ساخت تبدیل کرده است. به هر حال، کلن را با این کلیسا می شناسد و علاوه بر این این شهر یکی از برترین مراکز فرهنگی آلمان هم شناخته می شود. دانشگاهی که در کلن قرار دارد از بزرگ ترین و قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است و به همین نام دانشگاه کلن شناخته می شود و توانسته است رتبه ی ۳۳۱ ام برترین دانشگاه های دنیا را از آن خود کند. دانشگاه کلن رتبه ی ۲۱ را در بین دانشگاه های آلمان دارد و در بین رشته های دانشگاه هایی با شش رشته به فعالیت خود ادامه می دهد. اگر به دنبال تحقیق و آزمایش پروژه های خود هستید، دانشگاه کلن می تواند گزینه خوبی برای تحصیل باشد.  این دانشگاه جزو ۱۱ دانشگاه تحقیقاتی آلمان به حساب می آید.

کلن در آلمان

بن | Bonn

ین یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان است که از لحاظ بصری تفاوت بسیار زیادی با شهری مثل برلین دارد و به نوعی پایتخت سیاسی آلمان محسوب می شود و علاوه بر این، این شهر محل تولد یکی از مشهور ترین هنرمندان جهان به نام بتهوون هم بوده است. دانشگاه بن، Rheinische Friedrich-Wilhelms نام دارد توانسته رتبه ی ۲۱۰ همین دانشگاه برتر دنیا را بگیرد و دوازدهمین دانشگاه برتر آلمان است. بن یکی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل است.

بن در آلمان

اشتوتگارت | Stuttgart

اشتوتگارت شهری در جنوب غربی آلمان است که تیم باشگاهی فوتبال آن بسیار مشهور و محبوب و از بهترین تیم های باشگاهی دنیاست و یکی از بهترین شهرهای آلمان برای گشت و گذار هم محسوب می شود. دانشگاه این شهر به نام دانشگاه اشتوتگارت، دویست و پنجاه و یکمین دانشگاه دنیا و هفدهمین دانشگاه برتر آلمان محسوب می شود.

اشتوتگارت در آلمان

لایپزیگ | Leipzig

لایپزیگ بزرگ ترین شهر ساکسونی است و به خاطر سنت های موسیقیایی اش مشهور است. کلیسای سنت توماس معروف هم در لایپزیگ قرار گرفته است، جای که سباستین باخ از مشهور ترین و به نام ترین آهنگسازان و موسیقیدانان تاریخ در آن جا به دنیا آمده است. دانشگاه اصلی این شهر دانشگاه لایپزیگ نام دارد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است و رتبه ی سیصد و هشتاد و چهارمین دانشگاه دنیا و بیست و هفتمین دانشگاه آلمان را از آن خود کرده است.

لایپزیگ در آلمان

آخن | Aachen

آخن غربی ترین شهر آلمان است که در مرز بلژیک و هلند قرار گرفته است و به خاطر اختراعات تکنولوژی و همچنین دانشگاهش مشهور است. این شهر از مشهورترین و و بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل است و دانشگاه آن به نام دانشگاه فنی آخن ۱۴۵ امین دانشگاه برتر دنیا و هجدهمین دانشگاه برتر آلمان است. در این شهر، ۲ دانشگاه و یک مرکز تحقیقات دانشگاهی وجود دارد. تحصیل در این دانشگاه واقعا مشکل است و دانشجویانی که موفق می شوند تا از آن فارغ التحصیل شوند از بهترین و باهوش ترین دانشجویان هستند. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه فنی در آلمان بوده که ۱۴۴ رشته دانشگاهی را ارائه می دهد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد