alexaa

معرفی بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل

بهترین شهرهای آلمان

هر ساله رده بندی ای بر اساس معیارهایی در دنیا انجام می شود که بر اساس آن بهترین دانشگاه های دنیا مشخص می شوند، در رده بندی ای که در امسال انجام شد، ۴۵ تا از دانشگاه های آلمان از تمام استانداردهای تاپ بودن برخوردارند. از آن جایی که آلمان یکی از کشورهای ثروتمند و از شش اقتصاد برتر دنیا و بهترین کشورها جهان از نظر سطح رفاه و زندگی است، تحصیل در دانشگاه های این کشور هم روز به روز در حال گسترش است و ۱۲ تا از دانشگاه های این کشور در فهرست ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. بیایید به همراه الی گشت نگاهی نزدیک تر به بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل بیندازیم.

برلین

برلین به عنوان پایتخت آلمان هم یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار گردشگری و مهم و هم از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل است چرا که فرصت های تحصیلی بسیاری را برای دانشجویان در خود جای داده است. این شهر در حال حاضر در فهرست ۱۶ شهر برتر دانشجویی است و ۳ تا از تاپ ترین دانشگاه های آلمان در آن قرار دارد.

برلین در آلمان

هامبورگ

مطالب مرتبط:
رشته های تحصیلی عجیب
معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های آلمان

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و یکی از قطب های حمل و نقل این کشور و یکی از شلوغ ترین بنادر است که در کنار رود الب قرار گرفته است. این شهر همچنین یک مرکز صنعتی است که ویژگی ها و ساختارهای متنوعی از معماری را دارد. دانشگاه این شهر به نام دانشگاه هامبورگ، جر ۲۱۹ دانشگاه برتر دنیا و سیزدهمین دانشگاه برتر در آلمان است.

هامبورگ در آلمان

مونیخ

نمی توان فهرستی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل داشت و نامی از مونیخ نبرد، شهری که به عنوان سومین شهر بزرگ آلمان شناخته می شود و در حال حاضر جز ۱۴ دانشگاه برتر دنیاست و حتی از دانشگاه برلین هم رتبه ی بالاتری دارد. این شهر میزبان یکی از مشهورترین فستیوال جهان است و همچنین تعدادی از برترین دانشگاه های این کشور را هم در خود جای داده است.

مونیخ در آلمان

درسدن

درسدن پایتخت ساکسونی است و در شرق کشور آلمان قرار دارد و در واقع یکی از پایتخت های فرهنگی، معماری، تحصیلی، سیاسی و مالی آلمان است و جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است که از آن های می توان به کاخ Zwinger اشاره کرد. دانشگاه درسدن به نام دانشگاه فنی درسدن رتبه ی ۲۲۷ مین دانشگاه برتر دنیا را از آن خود کرده است و همچنین  چهاردهمین دانشگاه برتر آلمان محسوب می شود.

درسدن در آلمان

هانوفر

شهر هانوفر هم از دیگر بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل است و دانشگاه آن جز برترین دانشگاه های آلمان و از دانشگاه های رتبه دار و برتر دنیا برای تحصیل است. این دانشگاه در سال ۱۸۳۱ تاسیس شده است و یک دانشگاه بین المللی محسوب می شود و بیشتر یک دانشگاه تخصصی است و رشته های پزشکی ندارد. هانوفر از مدرن ترین شهرهای آلمان است و این شهر را شهر دانشگاهی و شهر نمایشگاهی می دانند. جالب است بدانید که بزرگترین نمایشگاه کامپیوتر دنیا به نام سیبت در این شهر برگزار می شود.

هانوفر در آلمان

فرانکفورت

فرانکفورت را قطب مالی آن می دانند و علاوه برای این، این جا یکی از بزرگ ترین شهرهای تجاری دنیاست. در سفر به فرانکفورت باید انتظار محیطی کاملا شهر  و پویا را داشته باشید، شهری که مرکز تجاری و فرهنگی و تحصیلی و همچنین گردشگری آلمان است. دانشگاه این شهر دانشگاه فرانکفورت در ماین نام دارد و دویست و چهل و سومین دانشگاه دنیا و پانزدهمین دانشگاه برتر آلمان است و در کنار دانشگاه های پر آوازه ای مثل ماساچوست قرار دارد.

فرانکفورت در آلمان

کلن

احتمالا تا حال عکس کلیسای جامع کلن را دیده باشید چرا که سبک معماری این کلیسا و ساخت گوتیگ آن، این کلیسا را به یکی از برترین کلیساهای دنیا از نظر ساخت و سبک ساخت تبدیل کرده است. به هر حال، کلن را با این کلیسا می شناسد و علاوه بر این این شهر یکی از برترین مراکز فرهنگی آلمان هم شناخته می شود. دانشگاهی که در کلن  قرار دارد از بزرگ ترین و قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است و به همین نام دانشگاه کلن شناخته می شود و توانسته است رتبه ی ۳۳۱ ام برترین دانشگاه های دنیا را از آن خود کند.  دانشگاه کلن رتبه ی ۲۱ را در بین دانشگاه های آلمان دارد.

کلن در آلمان

بن

ین یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان است که از لحاظ بصری تفاوت بسیار زیادی با شهری مثل برلین دارد و به نوعی پایتخت سیاسی آلمان محسوب می شود و علاوه بر این، این شهر محل تولد یکی از مشهور ترین هنرمندان جهان به نام بتهوون هم بوده است. دانشگاه بن، Rheinische Friedrich-Wilhelms نام دارد  توانسته رتبه ی ۲۱۰ همین دانشگاه برتر دنیا را بگیرد و دوازدهمین دانشگاه برتر آلمان است. بن یکی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل است.

بن در آلمان

اشتوتگارت

اشتوتگارت شهری در جنوب غربی آلمان است که تیم باشگاهی فوتبال آن بسیار مشهور و محبوب و از بهترین تیم های باشگاهی دنیاست و یکی از بهترین شهرهای آلمان برای گشت و گذار هم محسوب می شود. دانشگاه این شهر به نام دانشگاه اشتوتگارت، دویست و پنجاه و یکمین دانشگاه دنیا و هفدهمین دانشگاه برتر آلمان محسوب می شود.

اشتوتگارت در آلمان

لایپزیگ

لایپزیگ بزرگ ترین شهر ساکسونی است و به خاطر سنت های موسیقیایی اش مشهور است. کلیسای سنت توماس معروف هم در لایپزیگ قرار گرفته است، جای که سباستین باخ از مشهور ترین و به نام ترین آهنگسازان و موسیقیدانان تاریخ در آن جا به دنیا آمده است. دانشگاه اصلی این شهر دانشگاه لایپزیگ نام دارد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است و رتبه ی سیصد و هشتاد و چهارمین دانشگاه دنیا و بیست و هفتمین دانشگاه آلمان را از آن خود کرده است.

لایپزیگ در آلمان

آخن

آخن غربی ترین شهر آلمان است که در مرز بلژیک و هلند قرار گرفته است و به خاطر اختراعات تکنولوژی و همچنین دانشگاهش مشهور است. این شهر از مشهورترین و و بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل است و دانشگاه آن به نام دانشگاه فنی آخن ۱۴۵ امین دانشگاه برتر دنیا و هجدهمین دانشگاه برتر آلمان است. تحصیل در این دانشگاه واقعا مشکل است و دانشجویانی که موفق می شوند تا از آن فارق التحصیل شوند از بهترین و باهوش ترین دانشجویان هستند.

آخن در آلمان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد