بهترین سواحل یونان

کشور یونان به دلیل داشتن فرهنگ غنی و روشن، تاریخ شگفت انگیز و پیچیده، مجموعه داستان ها و قهرمان های افسانه ای و البته، مناظر و سواحل خیره کننده  بسیار معروف است. این کشور به دلیل داشتن جزایر و سرزمین های گوناگون، به عنوان یازدهمین خط ساحلی جهان در نظر گرفته شده است. آب و هوای ملایم دریای مدیترانه شکوه و عظمت خاصی را برای این کشور فراهم آورده است. لازم به ذکر است که زیبایی سواحل آن بسیار خیره کننده و جذاب است. تعریف و تمجید از سواحل یونان و همچنین وصف مناظر آن امری غیر ممکن است. می خواهیم سواحل زیبای این کشور را معرفی کنیم،  با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
سانتورینی، باشکوه ترین جزیره یونان
طعم هایی ناب در جزیره کورفوی یونان

ساحل ناواگیو (جزیره ی زاکینتوس)

ساحل ناواگیو، یکی از معروف ترین سواحل موجود در یونان است که در اطراف جزیره ی زاکینتوس قرار دارد. این ساحل توسط صخره های شیب داری احاطه شده است که تنها راه دسترسی به آن قایق خواهد بود. ناواگیو، شهرت خود را مدیون قایق به گل نشسته ای است که در اوایل قرن بیست توسط قاچاقچیانی دریایی مورد حمله قرار گرفت. این ساحل شنی، یک مکان زیبا برای گذراندن اوقات فراغت در طول روز است. بسیاری از شرکت های توریستی، تفریحات قایقی و ساحلی زیادی را در ساحل ناواگیو برگزار می نمایند. این امر به عنوان بخش هیجانی در نظر گرفته شده است که پس از حمام آفتاب انجام می شود.

ساحل ناواگیوساحل قرمز سانتورینی

این ساحل زیبا در جزیره آتشفشانی سانتورینی قرار دارد. ساحل سرخ ثابت کرده است که شن و ماسه سفید رنگ، تنها عنصر ضروری برای ایجاد و یا تولید یک ساحل با کیفیت نمی باشد. نام این ساحل بر گرفته از سنگ ریزه ها و صخره های قرمز بلندی است که در اطراف آن واقع شده اند. این ساحل، یکی از مجموعه مکان های زیبا و آرام در یونان است. مناظر منحصر به فرد و جذاب این ساحل، توجه بسیاری از توریست ها را به خود جلب نموده و آن را به یکی از پر بازدیدترین مکان های یونان تبدیل کرده است.

ساحل الافونیسی (جزیره ی کرت)

علاوه بر ساحل طلایی استرالیا، و یا سواحل تایلند، ساحل الافونیسی که در جزیره ی کرت واقع شده است یکی از بزرگترین سواحل گرمسیری دنیا به شمار می رود. این ساحل در جنوبی ترین نقطه از تمام جزایر بزرگ یونان قرار دارد. جزیره ی کرت زیبایی های باور نکردنی را در خود جای داده است، اما هیچ کدام از آن ها به زیبایی ساحل الافونیسی نیست. این منطقه، دارای یک ساحل شنی سفید و نرم است که آب های ساحلی آن بسیار کم عمق هستند. تمام شن و ماسه های ابریشمی در زیر سطح آب واقع شده و محل مناسبی را برای فرو بردن پاها در آب بوجود آورده اند. با طلوع خورشید، جذابیت و رنگ آبی این آب ها چندین برابر شده و در اثر جزر و مد بخش شن و ماسه ای آن پدیدار خواهد شد. در راستای تحقق این امر، بسیاری از بازدید کنندگان می توانند به راحتی در سواحل این جزیره قدم زده و از مناظر زیبای آن لذت ببرند. کلبه های مسقف و پوشیده از نی، تخت های خورشیدی، و چتر های موجود در لبه ی آب از جمله مواردی است که به وفور در این ساحل یافت می شود. در جایی مثل این ساحل، تفکر پیرامون کشور باهاما به پایان خواهد رسید.

ساحل اگرمنی (جزیره ی لفکادا)

تعدادی از سواحل اطراف یونان به مانند بهشت های زمینی یاد شده اند که زیبایی هیچ کدام از آن ها به اندازه ی ساحل اگرمنی در لفکادا نیست. این منطقه، خط ساحلی طولانی و پیچ در پیچی را به خود اختصاص داده است. این ساحل زیبا پوشیده از صخره های سفید رنگ زیبایی است که یک مثال عالی از سواحل یونان را تشکیل داده اند. در این منطقه ی بکر و دست نخورده، شن و ماسه های سفید و نرم و همچنین آب های فیروزه ای دریای مدیترانه محل مناسبی را برای پیاده روی و قدم زدن فراهم آورده اند. صخره های زیبا، درختان آویزان، و غروب خورشید از جمله مناظر زیبای این منطقه به شمار می روند.  ترکیب این موارد، اگرمنی را به یکی از زیباترین سواحل یونان تبدیل کرده است.

ساحل اگرمنی

ساحل ساراکینیکو (جزیره ی میلوس)

ساحل ساراکینیکو یکی از مجموعه مناظر زیبای کشور یونان است که در  جزیره زرق و برق دار میلوس واقع شده است. در این ساحل هیچ گونه شن و ماسه ای وجود نداشته و تمامی آن از صخره های صاف و بلندی پوشیده است که به دریای مدیترانه ختم می شود. این خلیج بزرگ تحت حفاطت کشور یونان قرار دارد، به طوری که بازدید کنندگان می توانند به راحتی در آن شنا کرده و از آب های روشن دریای مدیترانه لذت ببرند. لازم به ذکر است که صخره ها و سنگ های موجود در ساحل، این جزیره را از بادهای مدیترانه ای مصون نگه داشته و منظره ای عاری از شن و ماسه را پدید آورده اند. جذابیت و زیبایی این ساحل به اندازه ای است که آن را به یک مکان منحصر به فرد و خارق العاده تبدیل نموده است. تلاش برای پیدا کردن یک محل مانند ساراکینیکو در هر جای دیگر از اروپا کاملا بیهوده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code