بهترین شهرهای اروپایی برای دوچرخه سواری

شهرهایی برای دوچرخه سواری

اگر برای رفت و آمد در شهری که به آن سفر کرده اید از دوچرخه استفاده کنید با مناظری روبرو می شوید که هرگز نمی توانید آن ها را در هنگام استفاده از تاکسی یا اتوبوس ببینید. در دوچرخه سواری شانس این را دارید که چیزهایی که در اطراف وجود دارد را از نزدیک ببینید و در طول مسیر هر جایی که دوست داشتید متوقف شوید. در حالی که سوار دوچرخه هستید می توانید از خیابان ها و کوچه ها با هر سرعتی که دلتان خواست عبور کنید، داخل رستوران ها و کافه را به دقت ببینید و هر وقت احساس کردید که منظره ای جالب است از آن عکس بیندازید. می خواهیم بهترین شهرهای اروپا برای دوچرخه سواری را معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

لندن

لندن

مطالب مرتبط:
یک مسیر ویژه دوچرخه ‌سواری در کوه ‌های آلپ فرانسه
دوچرخه سواری، اسکی و قایق سواری در ایتالیا

طرح جدیدی که برای دوچرخه سواری در شهر لندن به اجرا در آمد باعث شده که رفت و آمد با دوچرخه بسیار ایمن و مقرون به صرفه شود. در این شهر، ۱۰ هزار دوچرخه با ۷۰۰ ایستگاه وجود دارد. برای کرایه کردن این دوچرخه ها فقط کافی است در صفحه نمایش روبروی خود طبق دستورالعمل ها جلو روید و حساب بانکی خود را وارد کنید. خبر خوب این است که نیم ساعت اول استفاده از این دوچرخه ها رایگان و ۲۴ ساعت اول استفاده از آن ها کمتر از ۵ دلار است. با دوچرخه می توانید تمام قسمت های این شهر را بگردید و تجربه ای لذت بخش را بدست آورید. بعد از اینکه کارتان با آن ها تمام شد می توانید بدون دردسر دوچرخه را به نزدیک ترین ایستگاه، تحویل دهید.

آنتورپ، بلژیک

شهر آنتورپ در بلژیک کاملا از فرهنگ دوچرخه سواری در هلند تاثیر گرفته و در چند سال اخیر تبدیل به بهترین شهر بزرگ بلژیک برای دوچرخه سواری شده است. آنتورپ شهری است که توانسته به خوبی از سیستم موفق کرایه دوچرخه در اروپا استفاده و زیر ساخت های دوچرخه سواری را در شهر ایجاد کند به طوری که پارکینگ های دوچرخه در ایستگاه های قطار و دیگر نقاط دیده می شود. اگر به این شهر رفتید یکی از بهترین تورهای دوچرخه سواری که می توانید در آن شرکت کنید رفتن به قلعه آنتورپ است توری که از بازار گروت شروع می شود و با گذر از میان جاذبه های تاریخی شهر ادامه پیدا می کند. در این تور در فواصل مشخص زمانی، توقف و استراحت می کنید.

آنتورپ

برلین

برلین به طور ذاتی شهری عالی برای گشت و گذار با دوچرخه است. از آنجایی که قسمت های مختلف شهر، شیب چندانی ندارد می توانید به راحتی در آن رکاب بزنید! در ۶ شهر آلمان، سیستم تلفنی برای استفاده از دوچرخه وجود دارد به طوری که برای کرایه دوچرخه باید با تلفن همراه خود شماره ای را شماره گیری و کدی را دریافت کنید که با آن قفل دوچرخه باز شود.

برلین

کپنهاگ، دانمارک

کپنهاگ هم مثل آمستردام (چون شهر خیلی معروفی برای دوچرخه سواری است آن در لیست نیاوردم!) به داشتن فرهنگ دوچرخه سواری در جهان معروف است. طرح کرایه دوچرخه در این شهر از اواسط دهه ۱۹۹۰ شروع شد. بر اساس این طرح می توانید تا هر وقت که خواستید دوچرخه را پیش خود نگه دارید، تنها محدودیت آن این است که باید فقط در روشنایی روز دوچرخه سواری کنید. حدود نیمی از شهروندان کپنهاگ در طول روز از دوچرخه استفاده می کنند.

منبع: escapehere.com

معرفی فرودگاه بین الملللی تیوات
معرفی فرودگاه بین الملللی تیوات
زیباترین مقاصد گردشگری خلیج کوتور در مونته نگرو
زیباترین مقاصد گردشگری خلیج کوتور در مونته نگرو
خوش بینی گروه های گردشگری نسبت به سفرهای اروپایی
خوش بینی گروه های گردشگری نسبت به سفرهای اروپایی
دلایل عجیبی که می تواند باعث دستگیری شما در اروپا بشود!
دلایل عجیبی که می تواند باعث دستگیری شما در اروپا بشود!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code